0 oy
332 göst.
Aile kategorisinde (16 puan) tarafından
Anneler iyi akşamlar ya bana fikrinizi yazarmısınız ? 

Benim ilk çocugum olacak bizim tarafın ilk torunu olacak erkek tarafın 7. Torunu olacak Allahın izniyle. 

Babamın adı Mehmet kaynatamın adı Osman 

Eşimle karar verdik MEHMET OSMAN koyacaz ismini 

Yani ikisinin ismi.

Kaynanamlar tutturdu tek isim olsun iki isim uyumlu degil fln diyorlar. Ben inatm biliyorlar tek MEHMET koy deyip duruyorlar yani sadece babamın adını. Ama biliyorm kaynanam sadece Osman istiyor.diyor onu sonra tek koyarsınız.100 defa söyledim ikisini bir koyacz hala daha ayno cümleleri duyuyorm

LÜTFEN FİKRİNİZİ YAZIN mehmet Osman çok mu alakasız uyumsuz isimler? 

17 Cevaplar

+2 oy
tarafından
İkisini de koyma farklı bir çift isim koy bence 
(16 puan) tarafından
Aslında ikisini koymayı eşim teklif etti bana faeketmezdi kanul ettim ikiside sevünsün eşimde mutlu olsun dedim ama bu defa kaynanam sinirlerimi zıplattı
(16 puan) tarafından
@Ayferak bencede sağlıkla kucagımıza alalım da bn kimseyi takan biri degilim ama sabrımın sınırı var ikisini koymayı istiyorm
(1,761 puan) tarafından
Ozaman sağlıkla isimleri öle gelsin ve çok güzel iki isim siz taşıyorsunuz yavrunuzu gönlünüz den ne geçiyor sa gerisi boş boşverin :)
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederim olumlu yorumlarınız için :)
(1,761 puan) tarafından
Önemli değil isim konusunu düşünmeyin tadını çıkartın ben yaşadım başkası yaşamasin :)))
-Reklam-
0 oy
(13,602 puan) tarafından
Bence alakasiz ve uyumsuz canim. Iki isim tek başina güzel ama birlikte uyumsuz. 
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederimm fikrin için
0 oy
(315 puan) tarafından
Bence de ikisini de koyma ama illa koymak istersende birlikte uyumsuz değil
(16 puan) tarafından
Teşekkür ederimm :)
0 oy
(587 puan) tarafından
Bence ikisinide koymayın şimdi Mehmet Osman koyacaksın ama ne söz laf bitecek. Tavsiyem başka bir isim koyun
(16 puan) tarafından
Laf söz hiç bitmiyor ki biride demiyor ki sizin çocugunuz sağlıklı olsun siz bilirsiniz
(587 puan) tarafından
Demezler demezler bişey istesen yardım olsa herkes kaçar orası burası ağrır işi olur. Sne kendi bildiğini yap
0 oy
(5,704 puan) tarafından
Bizde iki babanın adını koyduk.. Bizim babalar çok hevesli idi heveslerini kıramadık eşimle birlikte zaten istedikte bu ismi hatta eşimi ben ikna ettim diyebilirim :) yani eğer senle eşin için uyumlu ise koyun 
(16 puan) tarafından
Eşim için uyumlu zaten onun fikri bnm için de sorun degil ikisinin birden gönlü olur  diye düşündük yine yaranamıyorz
0 oy
tarafından
Nasıl desem mesela kerem efe Ali Can gibi iki isimler uyumlu iken bu ikiisim yani Mehmet Osman ismi çok ağır duruyor bence bu fikirden vazgeç başka isim koy
(16 puan) tarafından
Evet agır isimler de bn ikisini koyup aradan çıkarmak istiyorm bŞka beklentiye girmesinler diye ama canım iyice sıkılırsa ikisinden de vazgeçecm
tarafından
İnsanları memnun edemezsin hiçbir zaman. Bu yüzden bence miklet için değil kendin için koy ismi
0 oy
tarafından
İkiside çok ağır isimler . Hele Osman bence çok ağır bir isim. Dayımın ismi ama hiç hoşuma gitmiyor tabi senin kararın canım. Ben sorduğun için fikrimi söylüyorum. Bence birini modern koy birinide Mehmet koy
(16 puan) tarafından
Koyarsam ya ikisi ya hiçbiri olarak düşünüyorm tek taraflı olmasın diye ama agır isim olduguna bnde katılıyorm
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Biraz uyumsuz olmuşlar canım ama çocuğuna hangi seni koymak istiyorsan onu koyabilirsin bu en doğal hakkın kimseyi dinleme sizin içinize sindiyse 
(16 puan) tarafından
Eşimde sen boşver annemleri diyor da ister istemez sürekli duyunca sıkılıyor can yoksa bn ikisini istiyorm
(3,823 puan) tarafından
Bana da çok dediler canım hala kızımın ismini doğru söyleyemeyen var ama ben koymaktan vazgeçmedim sende vazgeçme boşver kim ne derse desin
(16 puan) tarafından
Eşimde öyle diyor yani bana bıraktı ama o istiyor biliyorm
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Mehmet - Osman ikisi ayrı ayrı ağır isimler. Bu yüzden bana uyumsuz geldi. Sıkma canını. Farklı bir isim bul. İkisininde adı olmasın madem. 
(16 puan) tarafından
En son böyle olack göreckler günlerini ya hiç dinlemiyrcm ikisini koyacm ya hiçbirini
0 oy
(25,225 puan) tarafından
Mehmet Osman çok alakasız. Kayınpeder ve baba ismi koymak hepsinden alakasız... 
(16 puan) tarafından
Eşimlw ikimizin babaların ismi tek kayınbabamın ismini koymaktansa ikisini koyarm onlar düşünsün :)
0 oy
(286 puan) tarafından

En başında farklı isim deseydin böyle olmazdı şükretsin ki kayınbabanın da ismini koyuyorsun :) madem böyle sende tek babanın ismini koy onlar da amacına ulaşamasınlar 

(16 puan) tarafından
İşte şükretmiyorlar ki aynen sadece mehmet koyacm psmanda hiçbir zamn komayacm eşime kıyamıyorm yoksa yapardım
0 oy
(1,007 puan) tarafından
İsmini Mehmet Osman koyacaksın. Senin taraf mermer diyecek. O taraf Osman diyecek. Sonra sen ileride pişman olacaksın böyle olması zoruna gidecek. Ya ikisini de koyma yada babanın ismini köy :)
(16 puan) tarafından
İşte seçenek olur kim ne derse desin biri osman desin biri mehmet bana farketmez olan oğluma olack bocalıyack
0 oy
(3,094 puan) tarafından
Uyumsuz olmuş  tek koysan sorun ederler en iyisi başka bir isim
(16 puan) tarafından
Sonunda böyle olack göreckler
(3,094 puan) tarafından
En doğrusu Mehmet koysan eşinin tarafı sorun eder  Osman koysan senin taraf ikisede ağır isimler olduğu için uyumsuz olmuş farklı güzel bir isim düşünün eşinle daha iyi olur benim fikrim
0 oy
(3,238 puan) tarafından
Ben nedense büyüklerin vefat eden dedelerin nenelerin isimlerini koymayı sevemiyorum bı türlü ikinciye hamileyim kız olursa eşim rahmetli annemin adını koy diye baskı yapıyor gerçekten içimden gelmiyor ne bilim ileride biri birşey dese kızsa çocuğuma zoruma gider annemin adı diye tuhaf geliyor bana böyle büyüklerin isimlerini koymak 
(3,238 puan) tarafından
İkisi ağır olur tek birini koysan illaki bı taraf üzülür bilemedim şimdi
(16 puan) tarafından
Evet ama ya ikisi ya hiç .eşimde 2sini istiyor kırmakta istemiyorm kaynanamda damarıma basıyor vazgeçireck en sonunda ikisindende ikisini koysam eşimde sevineck bnm kendi babamda sevineck
(3,238 puan) tarafından
En son bir sürpriz yapıp farklı isim koyun kimliği de çıkarttın bunu bekliyorlar valla
(16 puan) tarafından
:) demi sonra düşünsünler dursunlar
(3,238 puan) tarafından
Aynen öyle canım ☺️
0 oy
(589 puan) tarafından
Niye ikisini de koyuyorsunuz çok ağır bir isim bence daha güzel isimler bakın ikisini de koymayın
(16 puan) tarafından
En sonunda böyle olack göreckler
0 oy
tarafından
Kırmak istemem ama ne gerek var, Allah uzun ömürler versin ölduklerinde o isimlerle çağırmaya bilirsiniz, kardeşime nenemin adını koydular sadece okulda o isim kullanılıyor, başka isimle sesleniyoruz biz. Ben ne ölü ne diri baba kayınbaba ismine anne kaynana ismine karşıyım. Güzel bir isim verin çocuğa, bir ömür seslenilecek.
0 oy
tarafından
Ikisini de koyma tartışma kapansın gitsin kimse karışmaya hakkı yok

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 1,104 göst.
10 Şubat 2022 Aile kategorisinde Mlht_kc (54 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 141 göst.
8 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Ceren4444 (56 puan) tarafından soruldu
0 oy
60 cevap 1,207 göst.