0 oy
784 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Hemen tovbe ettim ama boş bulunup yalan yere karnmdki bebegime yalan yere yemin ettim eşim bişey sordu detaya girmicem yaptığım halde ben yapmadım çocuğa yemin ederm dedim bi.anda çok pişmanım ne yapmalıyım..:((((

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
abdest al namaz kil tovbe ett 
-Reklam-
0 oy
(440 puan) tarafından
Allah affetsin seni ne diyelim 
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Allah affetsin 

Yalan yemin, Allahı yalan yere şahit göstermektir.
Allah bebeğini korusun. 
Bidaha yapma.  
0 oy
(849 puan) tarafından
3 gün oruç tutman lazım canım ben bu şekilde biliyorum bir arkadaşın başına gelmişti araştırdık 3 gün oruç tutulması gerektiğini öğrendik tutmustu
0 oy
tarafından
Ben yemine cocuklari katarak edenlere cok kizarim sizinki ustelik yalan yere . Bence bir hoca danisip kefareti olursa onu yapin. 
0 oy
tarafından
Hayatım boyunca gerçek konularda dahi az yemin etmişimdir, sevmem. Anladığım kadarıyla zorda kaldın fakat keşke düz bi yemin etseydin hele birde yalan yereymiş kırmak istemem seni ama üzüldüm senin adına.. Hiçbirimiz pirupak değiliz fakat bu konuda Rabbim affeylesin seni. Bunu sor kefaret vs gerekiyorsa yap. Gerçek yemin olmaması bana sıkıntılı bir durum gibi geldi. Üzülme çokta hamilesin ama araştır hemen ilindeki mütfüyü ara danış bunu yada bildiğin hocalar varsa aracı şekilde de olur sor çok zaman geçirmeden ve lütfen tekrarını ne olursa olsun yapma bebişini hiç katma... 
0 oy
(2,189 puan) tarafından
Allah affetsin bebeğini bağışlasn ins
0 oy
tarafından
Allah'tan başka hicbirsey uzerine yemin edilmez. Vallahi Billahi Tallahi dışında soylenilen seyler yemin yerine gecmez. Allah adina edilen yeminin  keffareti 3 gun oruc tutmak, gucu yetmiyorsa sadaka vermektir
0 oy
(132 puan) tarafından

cnm tövbe et hemen.. kesinlikle bir daha yemin etme heleki Allahı sahit ederek yada cocuklarin uzerine.... bende ayni seyi yasadm.. yemin ederek soyledigim bi sozu soylemedim dedim.. rabbim izin vermedi vicdanim izin vermedi..sonra kendi agzimla itiraf ettm ama yalanci durumuna dustum :( 7aydir cehennemi yasiyor gibiyim ama yaptigimin bedeli bu.. sabredip dua ediyorum sadece :( 

tarafından
Canım Rabbim seni feraha kavuştursun tez zamanda
(132 puan) tarafından
amin cnm :(  dinde yalan soylemenin gunah olmadigi yerler var.. aile duzeni bozulmasin diye veya iki kisinin arasini duzeltmk icin... yada savasta...... bunlarn disinda yalan haram kilinmis heleki rabbimi yalana sahit gosterirsen illaki er yada gec ortaya cikiyor.. ilahi adalet :(  cok agir odedim bedelini halende oduyorum. bir tek yalan soyledigim kisi degil herkes ogrendi yalan soyledigimi.. :(  kimsenin guveni saygisi yok bana.. isyan etmiyorm bunun icin. hak ettm cunku. vicdanima oyle bir yuk olmustuki soyledm itiraf ettm.  zamanla affederler beni insallah.. rabbim affetsin once tabi.. :( emin ol cnm.. oyle uzgunumki aylardir.. ama vicdanim rahat en azindn.. buna sukredyorum.. pisman olmkta tövbedir.. rabbim rahat vicdan nasip etsin herkese..
tarafından
Amin inşallah canim

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 192 göst.
18 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 324 göst.
23 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Kuzey19 (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 1,179 göst.
3 Nisan 2020 Aile kategorisinde DIDO (2,840 puan) tarafından soruldu