0 oy
131 göst.
Diğer kategorisinde (2,439 puan) tarafından

Oğlum cumartesi günü 5 ayını bitirecek. Kaç Kilo bilmiyorumm en son 7 idi. 

Emzirmiyorim mama veriyorum. Aptamil markası.

Gündüz günde 1 defa Çaylı veya su  ile petibor yapıyorum öyle veriyorum. 1 küçük (kahvenin yanında verdiğimiz küçük su bardakları oluyor ya) ondan 1 tane yoğurt veriyorum.  Binde bir de çorba yemek suyu falan. 

Herkes erken diyor da bebeğim çok şükür kabiz ishal gaz falan olmadı.  

Hem eskiden mama mi varmış. Sütü gelmeyen anneler (kaynanam derdi su un şeker ile mama yapar verirdik derdi) 

Siz ne veriyorsunuz? Ha gece 1 de de mama veriyorum 120 CC.  Onunla uyur maşallah sabah 7 de kalkar öyle veirirm. Gece kalkmaz.  Bende kaldirmam. Gündüz de mamayı 3-4 saat aralıkla veriyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(3,527 puan) tarafından
Bende emziriyorum ama sütüm yetmiyor mama çoğunluk ta doktorumuz 5 aylık kontrol de tadımlara başla dedi

Yoğurtla başladım, kabak, havuç, patates püre yaptım üstüne azcık zeytinyağı döktüm verdim tabi her birinden kendi mama kaşıkları var ya onunla 3 kaşık verdim 3 gün kuralıyla

Mama da bende 120 cc veriyordum doyuyor du onunla
-Reklam-
0 oy
tarafından
Gelir şimdi linç tayfa ahahaha
0 oy
tarafından

Benim bebeğim 8 ayını doldrdu 

Iştahsz emzirym ama sütüm de fazla yk 
Bi yemek kasığı yoğurt meyve püresi 
Corba fln az az yedrym yw
0 oy
tarafından
Mama alan bebekelrfe genelde t aydan sonra taşımlara başlayın diyorlar sebze purelerinden de verebilirsin kaşık maması verebilirsin bebek çorbaları vs var kavanoz mama onlardan verebilirsin evde kendin çorba yapıp verebilirsin bende iki kızımı emzirdim ama bende 5 ayda başladım tadimlara hatta küçük kizim da 4 ayda şiddetli meme reddi yaşadık o zaman arı mama da vermeye başlamıştım sapirdana sapirdana nasıl i yemişti o anı hiç unutamam ")
0 oy
tarafından
Sütüm yok 6 aylık olduk emzirmiyorum ama petibör cicibebe çok iyi gelmiyor bana hipp organik bisküvi veriyorum çorba yapıyorum birde hipp organik ekmek var onla kefir yumurta sarısı karıştırıp kahvaltı yaptırıyorum meyve püresinin içine katıyorum bisküviyi 
(2,439 puan) tarafından
Aaa evet yarın bende yapayım :) :) :)

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 59 göst.
26 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde est16 (465 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 288 göst.
25 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
45 cevap 554 göst.
26 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Gencanne12 (1,352 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 291 göst.
28 Şubat 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu

384,693 soru

11,507,592 cevap

35,162 kullanıcı

...