0 oy
510 göst.
Aile kategorisinde (734 puan) tarafından

Eşimin işleri iyi değil  diye doğum sonrası ücretsiz izne çıkmadım Kızım 3aylikken işe başladım.2aydir her sabah 6da anneme götürüyorum akşamları alıyorum.Kaynanam ben daha hamileyken ben küçükken bakmam dedi.Yuruyerek 10dk lik mesafe varken.Dogumuma yakınken evini uzağa taşıdı gitti.Annemde arabayla 20dklik yerde.Neyse özetle annem bakıyor yaz geldi yazlık var onların bahçeye ektikleri çıktı artık.Bugun kızımı alıp yazlığa gitti.Bizde yaz boyunca hafta sonları gidip göreceğiz.İlk ayrı kalışımız ve ben onu çok özledim

17 Cevaplar

+3 oy
(256 puan) tarafından
Bahçe ekmek şartmi? Ne bencillik. Ksyinvalidemlerde kisin geldi 3ay kaldi bahar gelince bagli bahçe var deyip gittiler bebegimi bakiciya verdim. 
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Bu bir bebek için doğdu değil aslında canim
(734 puan) tarafından
Yapacak bişey yok kısa süreli mecbur katlanicam götürme desem bakacak kimse yok bahçeye ektikleri çıkmış mecbur gitmesi lazım
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Kıyamam canım ya mecbur olmasan bırakmazdın tabi yapacak bişey yok.  
(734 puan) tarafından
Malesef öyle
0 oy
tarafından
Ay kız ben uyurken bile özlüyorum zor oluyor şimdi sana 
(734 puan) tarafından
Bu gece zor uyuyor odasında diye kandırıyorum kendimi
0 oy
(9,007 puan) tarafından
Çok zordur ya hem senin hem Bebek için Rabb'im dayanma gücü versin... Ben bir kaç saat anneme bıraksam eve koşarak gidiyorum annem benden daha iyi bakıyor biliyorum ama kalbim pir pir ediyo bı kaç saat görmeyince
(734 puan) tarafından
İşe ilk başladığım da çok zordu alıştım sonra.Valla benimde annem benden iyi bakıyor :)
0 oy
(1,897 puan) tarafından

Canm çok çok acil bı mecburiyet yoksa evladından ayrı kalma o bebeğin sana çok çok ihtiyacı var hemde çok çok günah ya için parçalandı valla kesinlikle bebeğine bak işi bırak derim ya:'(

(734 puan) tarafından
Ev kredisi ödüyoruz mümkün değil tek avuntum 2ay olması ve her hafta sonu gidecek olmam
(1,897 puan) tarafından
:((((( çok üzüldüm çok günah o bebişe ya((
(734 puan) tarafından
Görüntülü aradım eve gelince Tripli yüz vermedi çok :)
0 oy
tarafından
Kaç aylık cnm
(734 puan) tarafından
5aylik
tarafından
Küçük daha cnm ama annen iyi bakıyorsa aklın kalmasın
(734 puan) tarafından
Benden iyi bakıyor valla yalan yok
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Yaa daha çok küçük ama hayırlısı olsun
(734 puan) tarafından
Amin teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Hayat ne zor=/ bir yandan çocuğun için çalışmak zorunda olmak bir yandan da evladın hasretini çekmek allah yardım etsin 
(734 puan) tarafından
Amin çocuklar annelerinin kaderini yaşar derlerdi inanmazdım benide annem çalıştığı için anneannem büyüttü
tarafından
Canı icin de sağlıklı olsunda tek her şey onlar icin
(734 puan) tarafından
Ona iyi bir gelecek vermek için herşey
0 oy
(2,368 puan) tarafından
yaaa aynı benmkıler gibi annem 15dklık mesafe kayınvalidem 1.5saatlik uzaklıkta bahanesi annen yakın oluyor annemşn bahanesi kolu m bacagım agrıyor biraz kaynanan baksın oluyor .. bende napcak blmyrm smdi kaynanam ameliyt oldu her teli aradıgımızda kalkamıyor ya diyor bakmayacak gibi hissediyorum annemde bakıp 1 kac ay sonra su koyacakmıs gbi kaynanqmla oldu olalı hep iddia eder o baksın o yorulsun die bide iki bebiş var bende .. senin annen yine seni üzmemiş annem bakaeımmederim diyor ama 2bebek yok yanına bakıcı tutarım yok söyle yaparım deyip druyor bide sürekli vardiyalı calıscam bazende evde olcam ben esimde öyle kalırlarsa 4 5gun 8saat yanlız kalacaklar esim daha fazla calısıyor. . ben gelince göndercem seni falan dedm anneme bakalım nolcak 5ay snra işe baslıcam bende ücretsiz aldım bana dua edin :( size de Allh kolaylık versin özlem güzel sey bunları dert etmeyelim yaz sınuna kadar mı ordalar ..
(734 puan) tarafından
Eylül sonunda dönerler. bakıcıya güven olmuyor birde para mevzusu var tabi ne kadar isterler sana ne kalacak iyi araştır
(2,368 puan) tarafından
öyle zaten sıkışıgız annemler burun kıvırmasa annem smdilik bakarm diyor ama blmyrm:(  guven olmuypr gercekten annemler bile bazen bosverir  bagırır diye üzülüyorım ..annen arada kalsa bbn dursa olmaz mı cok mu toplanacaklar
0 oy
(73 puan) tarafından
Aynı sorun bende de var. Daha doğrusu olacak. Ücretsiz izne ayrilamayacagim için ben de üç aylıkken işe başlamak zorunda kalacağım. Annem memleketten geldi ve o bakacak doğumdan sonra. Özlenir tabiki hem de nasıl ama kendini suçlu hissetme. Çünkü sen de onun için çalışıyorsun neticede. Ben de düşünüyorum nasıl olacak nasıl ayrı kalacağım falan diye ama bildiğin ve inandığım bir şey de var ona daha güzel bir yaşam sunmaya çalışıyor olacağım. Umarım en kısa zamanda döner anneniz.
(734 puan) tarafından
Amin ilk günler çok zor oluyor günlük 1.5 saatlik süt iznin olacak bazı yerler haftalık toplu veriyor.Ben hergun 1.5 saat erken çıkıyorum.Bazi yerler üstüne yatmaya çalışıyor iznin dikkatli ol.
(73 puan) tarafından
Evet malesef bazı iş yerleri sorun çıkarabiliyor. Ben idarecilik yapiyorum bir de o yüzden biraz daha zorlasiyor. Mutlaka dikkat ederim, olmadı olay çıkarırım :)
(734 puan) tarafından
Günlük kullanırsanız fazla birikmez aslında
0 oy
(4,985 puan) tarafından
Emmiyor sanırım 
(734 puan) tarafından
Biberonla besleniyor ben işteyken akşam gelince emziriyorum.Gunduz sağdığım sütü de ertesi gün ben işteyken annem veriyordu.Sanirim unutur memeyi ama ben sagmaya devamı edicem
0 oy
(48,690 puan) tarafından
anne için daha zor aslinda ananeye alışık zaten bebek zorlanmaz cokta senin icin icini yiyordur ne zor annelik Allah boyle küçük ayriliklar versin canim
(734 puan) tarafından
Amin canım
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Keşke hiç bir anne evladından ayrılmasa
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Zaman su gibi akıp geçsin senin için
0 oy
(427 puan) tarafından
Suan kac aylik bebegin canm
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Çocuk için aşırı üzücü bi olay. 3 aylıkken anne kokusundan bayağı uzaklaşmış. 5 aylıkken anneyi sadece haftasonları görmek... Büyük konuşmayayım ama bu benim kabul edebileceğim bir şey değil. Bebek belki emecekken, bu kararlar alındı diye emmeyi bırakacak. Güven duygusunun oluşacağı dönemlerde anne günlerce yanında yok. Gelecek hazırlayayım derken, çok çok önemli zamanları kaybediliyor şuan. Kuru ekmek yer, bebeğimi yanımdan ayırmazdım. Biraz büyüyünce başlardım işe. Nitekim öyle de yaptım. 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 171 göst.
9 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Miss.namaless (1,464 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 304 göst.
0 oy
3 cevap 201 göst.
2 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 562 göst.

380,098 soru