0 oy
95 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (968 puan) tarafından
2800 dogdu goguslerm yaraydi ve uclari buyuk bebegm hepsini agzina alamiyor gogsume aldigmda 2 dk dan fazla emmiyor haliyle goguslerim tas gibi uclarinin acimasini soylemiyprum bile. Elektirikli pompayla sagiyorum bazen hem biberon hem meme iciyor sagmak ne kadar dogru gene aciyor yatamiyorum goguslerimin agirligina uyanjyorum bide sarilik basladi hepten zor bu sureci nasil atlatabilirim kaka yapmasi gusel belki 10a yakin bez degistiriyorum 

3 Cevaplar

0 oy
tarafından

Bırak yara olsun kabuk tutsun sen yinede emzirmeye çalış canım elinden gelenin fazlasını yap hem sarılık için hemde anne sütünün faydalarından mahrum kalmasın yavrucak. Sen emzirmeyi daha çok dene sağma göğüs ucu yaralarına iyi gelen kremler var onları al kullan doktorunun tavsiyesiyle

(968 puan) tarafından
Kullaniyorum krem uclari duzeldi inan canimin acisina emziriyorum sagiyorum ama tash gibi surekli saglamakta iyi mi bilmiyorum napcami sasirdim
-Reklam-
0 oy
(1,279 puan) tarafından
Canm sağnak sütü arttırır anlık rahatlarsın ama daha çabuk dolar göğsün sağma bi kaç gün ağrır ama alisirsin kendi kendine bırak fazlası aksın bebeğini bol bol emzir ucundaki yara içinde lansinoh krem al çok iyi geliyo 
0 oy
(13,202 puan) tarafından
12-13 tane değiştiriyordum ben o çok da ölçü değil bence bu kadar şikayetin varsa mamaya zaten başlaman lazımdı sarılık çoğu zaman açlıktan olur sen bolca sağ iyileşince tekrar tut memeye yaralı meme de ben şahsen vermem yani 
(968 puan) tarafından
Memem duzeldi sagarak verdim suan sutum oldugu yerden akmaya basladi ama bebegimin gucu yetmiyor cekmeye goguslerim cok agriyor saginca da daha cok tahris oluyor sariligi ilerlemedi doktor muane etti sadece yedir dedi ama belki 1 saat ugrasiyorum emiyor yoruldugu icin duruyor sonra tekrar tuttyrmaya calisiyorum bi yandan mama bi yandan meme versem sutum daha cok kalacak sanki
(13,202 puan) tarafından
Eğer sarılığında düşme varsa sadece emzirmeye devam edeceksin zaten bebeğin de zamanla güçlenecek ama o süreçte çok çok taşıyorsa ve ağrı yapa  göğsün varsa sağmalısın ki mastit de olmayasın. Bebeğinin aç kaldığını düşünüyorsan mama da vermelisin tabiki

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 97 göst.
12 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Kirsehirli (597 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 53 göst.
3 Ocak 2022 Diğer kategorisinde LEMAN339 (174 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 425 göst.
0 oy
3 cevap 63 göst.
14 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Burcuyunus (8 puan) tarafından soruldu

380,877 soru

11,403,183 cevap

34,941 kullanıcı

...