0 oy
249 göst.
Diğer kategorisinde (13,668 puan) tarafından
Ya Allah rızası için emzirdikce geçecek diyolaryamam da emmek için bile kalkmiyo.

Sabaha kadar uyur bennuyandirmasam.

Ya kaldıramıyorum uyandiramiyorum.

Lohusalık çöktü üstüme zr zır ağlıyorum zaten Faruk'a haksızlık yaptım diye.

Kız da böyle elimde sapsarı,baygın gibi yatiyo.

Ben nasıl kaldıracam ya?

Ayaklarına vuruyorum,

Topukları sıkıyorum.

Ayaklarına su döküyorum

Yok yok yok..

Burnunu bile sıkıyorum.

SADECE agliyo tam kucağıma alınca uyuyi.

Ya yok mu pratik bilgileriniz ya nasıl geçirecem ya

20 Cevaplar

0 oy
(667 puan) tarafından
Altını ac ıslak bezle sil 

Yüzünü sil mesela burnunu sık 
(13,668 puan) tarafından
Yapıyorum olmuyo beceremiyorum:'(
-Reklam-
0 oy
(11,505 puan) tarafından

Islak mendille uyar altını falan. Ayaklarıyla oyna burnunu sık bunları yap canım. Benim kız ıslak mendille hemen uyanıyor

(13,668 puan) tarafından
Uyanmiyo ya. Resmen islatiyorum gotunu falan uyanmiyo :(
0 oy
(4,650 puan) tarafından
O zaman banyo yaptır uyansın yada uyurken emzir
(13,668 puan) tarafından
Uyurken emzirmeye calisiyorum doktor da onu dedi ama ağzı kenetlenmis gibi acmiyo resmen :(
(4,650 puan) tarafından
Bir şekilde açrır ben sürekli öyle yaptım gerçi dahada öyle yapıyorum
0 oy
tarafından
bende dediklerini biliyorum başka bilmiyorum canim inşallah bilen çıkar Rabbim sana kolaylik versin 
(13,668 puan) tarafından
Allah razı olsun kuzum :(
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Mervişim kizin bezini aç hafif ıslak bir mendille sil yüzüyle oyna burnunu sık topuklarını sık bebekler altı açılınca uyanıyor 
(13,668 puan) tarafından
Ama açıyorum kalkmiyo :'(
0 oy
tarafından
Parmağını ağızna sok sonra hemen hızlıca parmağı çıkarıp ağzı açıkken memeyi koy ağzına canım bide böyle dene
(13,668 puan) tarafından
Ya parmağımı emiyo memeyi veremiyorum ağzına resmenn ya :'(
0 oy
(1,466 puan) tarafından
Kulagiyla  oyna yuzunu  sil burnunu sık  öle ay acır deme hemsireler  skiveriyor  valla korkma kalkmiyorsa  sağ sutunu  bi süre burnunu  sık  hafif  uyanır gibi yapinca  çay kasigiyla  ver sagdigin  sutten  sarilik  geçene kadar.
(13,668 puan) tarafından
Veriyorum uyanmiyo ki ağzı kenetlenmis gibi :(
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım mama ver emzirmeye bekleme sarılık uyutuyor hal bırakmıyor sen mama papıp enjeksiyon da lat ağzına toparlanın a zaten emer seni 
(13,668 puan) tarafından
Mama da vermeye çalışıyorum ama ağzını acmiyo ki uyumaktan :(
0 oy
(454 puan) tarafından
Ay ben ne çektim ondan topuklarini biraz cimcir canım yapacak birşey yok ben de annelik duygusu yapamıyorum ablam topuklariyla oynaya oynaya yedirdi benim sutumde gelmedi  anne sütü daha çabuk geçiriyor sürekli yedir üç satte değildi bir birbucuk saatte uyandır 34 haftalık doğan bebegimi anca kendine getirdim 20 günlük şuan 
(13,668 puan) tarafından
Valla ben yapıyorum mor oldu topuğu resmen sikmaktan :( aç kaliyo hep ya psikolojim bozuldu
0 oy
tarafından
Altını ac canım ben sadece öyle uyandirabiliyodum

Islak mendille sil falan 

Elini yüzünü yika 
(13,668 puan) tarafından
Yok yok yok hepsini de yapıyorum :'( delircem ya :'(
tarafından
Sakin güzelim sakın
Bilirim o zamanı çok iyi anlarim
Biz 1 gün hastanede bile yattık
2ci kez yatma sınırına bile gelmiştik
Sarılık değeri kaç cıktı
Doktor kontrol ne zaman istedi yeniden
(13,668 puan) tarafından
Salı günü yattık biz de.
15.3 Ken yatırdı kilosu 2200 diye.
 Çıkarken 8.8 di.

Bugün kontrolde 9.5 olmuş .
Yarın gene kan alcaklar duruma göre yatırıcam galiba
tarafından
Erken doğum mu aşkım
Eğer bizim gibi kan grubu sarılığı yoksa çabuk toparlar emin ol
Evde beyaz ışığın altına yatiriyo musun
Geçen de dedim valla saçma gelir belki ama biz öyle geçirdik
17 ile hastanede yattık çıkarken 10 du
Ertesi gün 15 e fırlamıştı yine
Hemen başka çocuk doktoruna götürdük
Beyaz ışığın altına yatırın dedi
Gerçekten ondan sonra toparladık
0 oy
tarafından
Kuzum benım oğlanı doktor bezını açtı iki elınden tutup Bura kaldırıp gerı bıraktı

Bana böyle öğretmıştı

Geçmiş olsun canım 
(13,668 puan) tarafından
Tam tarif eder msn kuzum :(
0 oy
(16,490 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun cnm ❤️ 
(13,668 puan) tarafından
Canım benim çok teşekkür ederim:(
0 oy
(971 puan) tarafından
Islak bez kullan , suratina veya vücuduna masaj yaparak uayndirmayi dene , altini ac , yanaklarını hafiften bastır başka aklima gelmiyor inan ki Allah yardimcin olsun
(13,668 puan) tarafından
Allah razı olsun vallahi hepsini de yapıyorum :(
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Kizz totisini aç ıslak mendil deydir
(13,668 puan) tarafından
Yıkıyorum gotunu ona bile uyanmiyo :(
(44,603 puan) tarafından
Kizz o nasıl iş yaa sen hastanede dur bence doktorun gözetiminde olsun
0 oy
(1,539 puan) tarafından
El parmağını sık canım yüzünü yıka  benim kızımda öyleydi hiç uyandiramadim manada veriyordum ben siringayla zor bela parmağımla doyuruyordum onuda yapmamaya başlamıştı hastaneye gidiyorduk eve gideriyorlardi yatış yapmiyorlardi bebeğime her gittiğimde yükseliyordu sonra ambulansi aradım geldiler onlar parmağını bı sıktı kızım uyandı sonra hastanede acile gittik yatış yaptılar anne bebek uyumuna bir buçuk günde sildi uğraş biraz yapamazsan ara ambulansı gelsin götürelim mi diye sorarlar evet de gidin yatış işte doktorlardan hemen silip atıyor  ben hiç uyandiramamaya başlamıştım  ilk bebeğim bide yanımda ablam vardı onun iki çocuğu var ilk çocuğunun sarılığı çok yüksekti hastanede yattı oda baktık olmuyor aradık geldiler  bu arada ben ambulans doktoruna dedim burnunu sıktım ayağını sıktım faln diye bana çok kızdı bebek daha ağzından nefes almayı bilmiyor sen burnunumu sıkıyorsun diye çok sakincaliymis herkes demiş burnunu sıkk falan diye ama kesinlikle tavsiye etmiyorum 
(13,668 puan) tarafından
Ambulans aramak aklıma gelmedi  hiç çok mantıklı inan uyanmiyo deliriyorum :( yazık aç kaliyo :(
(1,539 puan) tarafından
Canım uyanmiyor de çağır aç kaldıkça sarılığı yükselir sarılık yükseldikçe de uyur
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Ahh ah bende o durumu yaşadım bezini aç hareket ettir sarılığı ilerlemesi n yazık 
(13,668 puan) tarafından
Valla yatış verdiler düzeldi şimdi gene çıkmış bugün kan verdik kontrol amaçlı.
Yarında vercez duruma göre yatrcaklar :(
(2,067 puan) tarafından
Fototerapi verildi mi6?
0 oy
(249 puan) tarafından
Ayaklarıyla oyna

Burnunu sık

Bezini aç 
(13,668 puan) tarafından
Hepsini yapıyorum baygın gibi hep :(
0 oy
(1,056 puan) tarafından
Oyy oyy benim kızım 35 gün sonra atlattı toplamda 2 gün özel 2 şehir hastanesi toplamda 4 gün isin tedavisi aldo bende uýandiramiyorudm ya çok ağlıyordum mama verdim ben gündeyani 24 saat de 3 4 k3z mama verdim 1 saatte felan da iyaniridp emzirdim öyle geçirdik çok şükür bana kimse mama ver demedi ben en son dayanamayıp verdim 1 hafta içinde geçti 

(Ama şunu da soyleyim göğüslerim şişiyordu ağrıyordu sağıyordum ama az birşey emmip hemen uyuyordu ) 

Geçmiş olsun canım bence ver mama atalatana kadar sarılığı geçtikten sonra ben mama hiç vermedim şuan 1 Yasin da ek gıda da alıyor emiyor da çok şükür sizinki hemen geçer inşallah canım seni en iyi ben anlarım 
(13,668 puan) tarafından
Mama da veriyorum ama agzni acmiyo:(
0 oy
(74 puan) tarafından
Benimde kızım bi ara oldu çok şükür bizimki uzun ssürmedi ben de çok fazla uyandiramiyordum zorla ağzını açıp göğsünden süt sağıyordum veriyordum sende sütünü sağıp yavaşça şırıngayla veya göğüsünle ağzına süt sağabilirsin 
(13,668 puan) tarafından
Olmuyo ya acmiyi.
Acsa da ağzında biiktiriyo uyumaktan yutamiyo :(
0 oy
(73 puan) tarafından
Canim bnde yasadim yasadigini oturup agladigim zamanlar oldu uyanmiyor diye ilk once sakin olmalisin altini ac islak bezle sil yuzunu yika bebegin islak bezla gogsunu boynunu sil biraz zaman aliyor ama uyaniyor emiyor hic olmazsa 3 dakika bile emse yetiyor bide ben isigi hic kapatmadim beyaz isigi bende en etkilisi alt acma oldu canim ama sakin olmayi unutma iyi olacak buna emin ol canim.
(73 puan) tarafından
Biliyorum ama dedigim gibi bende alt acma ve gidiklama etkili oldu. Yuzunu yika kendini uzme sutun zarar gormesin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 143 göst.
3 gün önce Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (680 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 66 göst.
11 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Ebrar sara (12 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 247 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde S.polat (128 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 39 göst.
19 Mart 2024 Diğer kategorisinde Hatice4242 (385 puan) tarafından soruldu

379,210 soru

11,351,516 cevap

34,822 kullanıcı