0 oy
746 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yeni üyeyim ama takipteydim hep aylar önce bir yorum görmuştum her ev işi yaptıgımda aklıma gelıyor ve NASIL YAAA demekten kendımı alamıyorum :D bir ablamız aynen şunu yazmıştı evi süpür sil banyo wc yıka bulasık yıka yemek yap sabahtan yapıyorım 1 saatte butun ıslerım bıtmıs oluyor dıyordu hala dusunuyorum ya bır bana mı ımkansız gelıyor bu :D çok üstün körü yapsan bıle yemekle falan ımkansız ya 

35 Cevaplar

0 oy
(14,033 puan) tarafından
Günlük süpür toz al Banyoyu lavaboyu yıka bulaşıkları makineye at tamam işte 1 saat :D sonra da yemek yaparım oda 1 saat sürer en fazla. 1 saatte hepsini yapmaktansa hiç yapmam çünkü çok üstün körü olacağı için yapıp boşuna kendimi yormam :D 
tarafından
heh ıste aynen yemek baya olayı bozuyor ya :D 2 saat olsa bu kdar dusunmezdım
(14,033 puan) tarafından
Ya bide benim evim çok küçük o yüzden 1 saat yetiyor ama normal boyutta bir ev için imkansız
-Reklam-
0 oy
(478 puan) tarafından
1 saatte temizlik yapilir ama ne kadar temiz olur tartisilir
tarafından
tam olarak bundan bahsedıyorum benım ıcıme sınmez ve cok abartırım temızlıgı sanırım ona takıldım
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Evim 110m2 1 saatte bütün işi bitirmek imkansız ha yapılırmı yapılır üstün körü yaparsan yapılır ama öyle yapmak benim içime sinmez bir başak burcu olarak temizlik göreceli bir kavram herkese göre değişiyor ama ben oldukça titizim o yüzden hiç işim bitmez
tarafından
canım benım ya başak burcu bırısı işte benı anlayacak ınsan :D ıyıkı yorum yaptın kendımı uzaylı gibi hıssetmeye baslamıstım yemınlen
0 oy
tarafından
Hangi abla cagir onu bana :)
tarafından
adını hatırlayabılsem dırek kendıne sorcam abla nasıl oluyo bu ıs dıye :D
tarafından
Ustten yapiliyosa 1saate biter evet oda ondan bahsetmistir buyuk ihtimalle hergun buyuk temizlik yapilmaz zaten bebegim :)
tarafından
ben yapıyorum valla manyakça yapıyorum bunu bır yere gezmeue vs gıdersem o gun yapamadım dıyr ıcıme dert oluyor ertesı gun ıyıce abartıyorum temızlık ısını :/
0 oy
(2,540 puan) tarafından
Üstten üstten yalap şalap yapıyordur 1 saate iş mi biter kız :D 
tarafından
agzını öpeyım dıyecem kocan kızar agzını kocan öpsün ne guzel dedın kız :D bıtmez ya olur mu temız olmaz
(2,540 puan) tarafından
Hahahah güldürdün valla :D 1 saati sadece bir odaya veriyorum dip köşe kaldı ki koca ev biter mi 1 saate aslaaa
tarafından
aynen aynen bır oda bır saat mısler gibi olcak :D
0 oy
tarafından
yani yemeği koyarsın sonra arada karistirirsin temizlik yaparken. Kimi ev eskidir yaptiğin temizlik görünmez. Kimi ev yenidir hemen derlenip toplanip temizlenir. Sanırım benim de bir saat sürüyor temizlik ama yemekte epey vakit harciyorum. Kimisinin eli gerçekten çok pratik, sallana sallana yapmiyor.
tarafından
valla ınan bende cok hızlıyımdır ama takıntılıyım bayram gelıyor dıye evde elımın degmedıgı yemınle bır yer bıle kalmadı 1 haftadır harap ettım kendımı ama yıne de bıtmıyor habıre yapasım var
0 oy
(671 puan) tarafından
Ben yemek hariç bütün ev işlerini bir saat 15 dk da falan bitiriyorum :)
tarafından
yenek olmasa bı nebze anlıcam cıdden ya ama yemek bozuyor ısı zaten bayagı
(671 puan) tarafından
Valla sabah erkenden kalkıyorum tuvaleti banyoyu yıkıyor çocukla r uyurken yatak odamı topluyorum sonra kalkıyorlar kahvaltı hazırlıyorum yiyoruz içiyoruz ilk önce mutfak sonra yerleri sil şupur toz al bitiyor isim bu arada kayinbalidemle beraber oturuyoruz dört tane de çocuk var ayrıca kaynım var bizimle yaşıyor akşama kadar oturmadigim günler çok bazen öyle yoruluyorum saat 11 olsun da yayın diye dua ediyorum yani
0 oy
(1,539 puan) tarafından
Yemeği ocağa köy o pişerken sil süpür tamamdır ben kanepe koltuk çekiyorum en fazla bir buçuk saate bitiyor işim yemekler pişerken bulaşığı makinaya at çamaşırı makinaya at sonra halıları kaldır süpür sil geri şer daginiklari topla yemek pişti çamaşırları çıkar as tamamdır bide toz al tamamdır az eşya az iş eve gerek olmayan gerçekten buna ihtiyacım var denediğim hicbirseyi koymuyorum o yüzden ev biraz serbest olacak heryerde eşya olunca zor oluyor benim evimde süs eşyalarını koyduğum dolaplar vardı  kaynanama verdim odanın biri köşe takımı vardı onuda verdim giyinme odası yaptım eşime kendime ve bebeğim için orası öyle boşaldı dolapları eşimin bana hediye aldığı seyelr hariç hep çıkardım evden bide bebek var artık hiç gerek yok öyle şeylere o yzuden isimde hemen bitiyor eskiden bu kadar az sürmüyor du işim 
tarafından
ya canım ınan sadelıkten yana bır ınsanım bende salonumda unıte koltuklar ve yemek masam var sadece unutede sus esyası vs yok cekmece ler bos nerdeyse bır odam cocuk odası olacak dıye bombos oturma odasında ıkı kanepe var sadece yatak odamda bır yatak bır dolao bırde komodınler var halılarım da kucuk ama ben yapsamda ertesı gune batmıs gıbı hıssedım temız yerı temızlıyorum tabırı caızse
(1,539 puan) tarafından
Valla bilemedim canım şimdi niye ama ben gece yatmadan evi temizlerim  sadece süpürme klor sabah kalkınca khvltidan sonra bulaşıklari olur birde ortada eşim benden önce kalktığı için onun ufak tefek dağınıklığı olur kızımın üstünü altını falan değiştirdiler onlar olur sonra başlarım temizlik yemek biter hemen
0 oy
(494 puan) tarafından
Once yemegi koyarim o piserken ev islerine girisirim duzenli olursan cok daginik olmaz ev sadece sil supur isi de kolay olur ben de bitirim hergun dolap ici vs girmedigine gore haftada 10gune bi detayli yaparim geri gunler duzenli olduktan sonra biter oturdugumda da camasir katlar utulerim tamm 
tarafından
:D işte sıkıntımı buldun suan hergun dolap ıcıne gırıyorum valla ınanır mısın bılmem o yuzden en az 3 - 4 saat suruyor
(494 puan) tarafından
Ya canim duzen problemin yani takintin varsa bisy diyemem ama dagiliyor mecburen giriyorum dersen duzenli olduktan sonra dagilan 2 dk topla kapat tozlandiysa sil kapa4
tarafından
mesela yatak odasında toparla sıl kapat 10 dk dıyelım mutfakta buz dolabı sılıyorum hergun yenı bısey koyup aldıkca ıcıme sınmıyor 10 dk falanda onunla ugrasıyorım salonda unı hergun sılıyorum salon ve mutdak kapısı gunluk sılerım banyo wc duvarlara kadar hergun yapıyorım ben kendıme ıs cıkardıgımdan bıtmez gıbı gelıyor 1 saatte demek kı
(494 puan) tarafından
Kirlma ama senin temizlik takintin var o zmn isin zor
tarafından
kırılacak bısey yok herkes dıyordu ınanmıyordum baya takıntılıymısım ben ya
0 oy
tarafından
Bütün işlerimi 1 saatte yapıyorum toz alma cam silme yerleri silme evi süpürme bulaşık yıkama  tuvalet banyo temizleme öyle 
tarafından
nasıl yapıyosun pekı cama kadar bırde ustten yapıp geçıyorsundur yoksa ımkansız yanı
tarafından
Yok valla küçüklükten beri yaptığım için elim hızlı alıştı.  İşimi de temiz yaparım takıntım var . Tuvaleti banyoyu mutfağı çamaşır suyu yaparım evi supururum sonra tuvaleti falan yıkarım yerleri silerim camları silerim oyle yani
0 oy
tarafından
Benimde biter canım yapsam bir saat olmadan ter temiz olur vallah çünkü ben bir yer batımı hemen yaparim ki ilerde zorlanmim
tarafından
anladım canım ıyıymıs valla
0 oy
tarafından
Valla bizede geseler keske ne iyi olur
tarafından
:D ay yok benım ıcıme sınmez hem baskasının yapması hemde 1 saatte yapması
0 oy
(3,701 puan) tarafından
Benden Bi bayram temizliği yapayım dip köşe gireyim dedim bitmiyor 
(3,701 puan) tarafından
Aynen o durumdayım karnim mi acıktı ağır kaldırdım diye mi ne içim bulandı Bi de ara verdim simdi
tarafından
hamıle mısın dıkkat et canım
(3,701 puan) tarafından
Yok değilim kesin Gine göbeği düşürdüm :D
tarafından
yine diyor ya alısmıs gibisn :D tovbe estağfurullah
(3,701 puan) tarafından
He öyle:D
0 oy
(1,629 puan) tarafından
Sabah 10.30 kalkıyorum kahvaltı yapıyorum evi temizliyorum yemek yapıyorum oğlumla uğraşıyorum 2 buçukta evden çıkıp işe gidiyorum. Evden çıkmadan pert olmuş oluyorum yani ama yapacak bişey yok. 4.4 lük olmasada akşam geldiğimde tertemiz mis kokan ev ile karşılaşıyorum
tarafından
maşallah canım sana bırde calısıyorken cok zor cıdden ev ısı
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Banada imkansız iki çocukla 1 saatte iş nerdee bir buçuk saat sırf süpürme suruyo benim sil toz al 5/6 saat bana arada çocukları doyur uyut öle kolaymi
tarafından
aynen bırde cocuk var araya gıren yanı zor

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 634 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 375 göst.
0 oy
11 cevap 408 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,941 puan) tarafından soruldu
0 oy