0 oy
742 göst.
Diğer kategorisinde tarafından

Yeni üyeyim ama takipteydim hep aylar önce bir yorum görmuştum her ev işi yaptıgımda aklıma gelıyor ve NASIL YAAA demekten kendımı alamıyorum :D bir ablamız aynen şunu yazmıştı evi süpür sil banyo wc yıka bulasık yıka yemek yap sabahtan yapıyorım 1 saatte butun ıslerım bıtmıs oluyor dıyordu hala dusunuyorum ya bır bana mı ımkansız gelıyor bu :D çok üstün körü yapsan bıle yemekle falan ımkansız ya 

35 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kadiniz iste ucak bile ola biliriz
tarafından
asla temız bı ıs cıkmaz ortaya bence ya
-Reklam-
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Yemek yapmak hariç hepsini 1 saatte yapıyom valla maşallah bağaa:D lu saatte bütün işim çoktan bitti yemeği öğleden sonra koycam
(25,224 puan) tarafından
Herkesin yapısı işte bende üstün körü geçmiyorum zaten dip köşe giriyorum heryere hergün halı kaldırmak eziyet valla temiz olduktan sonra anlamı yok kaldırmanın hergün de yapılmaz yani bana göre tuhaf:)
(25,224 puan) tarafından
Minikmeleklerim Sil süpür toz al banyo tuvaet yıka toplam 1 saat işte, zaten günlük temizlik yapıldıgı için evde ev pis olmuyo ki öyle sonra geziyoruz oğlumla yemek yapıyorum keyif yapıyoruz oyun oynuyoruz vs
(7,768 puan) tarafından
Aynen benmde bir saate biter ki ben koridor yatak odası mutfak halılarını kaldırırım ama çocuk odası oturma odası salon kaldırmam haftada bir hepsini kaldırırım bence hergün kaldırmaya gerek yok ama alışkanlıkları oluyor demek insanların ama ben süpürmeye başlamadan banyo ve wc çamaşır suyu döker bekletirim en son fırçalarım 1 saatini almaz yani banyo vs bir başına
(25,224 puan) tarafından
Aynen bende banyoyu öyle yaparım dökerim fırçalarım duvarları falan öyle bekler sonra girerim işimi bitirince en son yıkarım durularım. 3 güne falan kaldırırım halıyı kaldırmasam bile tertemiz hergün düzenli yapınca ev kirlenmiyo zaten.
(7,768 puan) tarafından
Aynen kuzum
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Yemek degil ama temizlik 1saatte bitiyor benim.Dip kose temizlikten bahsediyorum ucan supurgesi olan kadin gibi ucup,temizlik yaptim demiyorum :DYemekle beraber 1bucuk saati buluyor
tarafından
Şuan kendımı sorguluyorum bende mı sıkıntı var banyo yıkamam 1 saat :D
(6,203 puan) tarafından
Sen napiseen banyoda :D ben klozetin icine temizlik seysilerini dokuyorum orda bekliyo banyoyu yikamasi 10dkka klozetide bir firc asuyu cek mis :DD onu gectim benim evde ben evi supuruyorum doymuyorum robot supurgeyi de calistiriyorum
tarafından
fayans aralarını bıle hergun temızlıyorum valla takıntılıyım sanırım ben
0 oy
(1,946 puan) tarafından
Ben pes ettim yapamıyorum;) 1 haftadır evi supuremedim
tarafından
oda ıyıymıs  :D
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Eve ve koyduğun yemeğe göre değişir hatta evi süpürdü mü gırgırla mı geçti hatta sadece dağınıklık mı topladı? Yemek yemek derken soy soğan koy salça mı köfte bile yooğursan yarım saat 
(13,202 puan) tarafından
Aynen öyle canım
Ya yağmur sabahtan beri ateşi var ağzına lokma sokmadı. 4 kaşık kahvaltılık yedi o kadar yoruldum inan 15-20 gündür yaşlandım inan. Eymen napıyor?
tarafından
Çok zor iştahsızlık bilirim ablam keçiboynuzu özü açmıştı bizimkini :( dün doğum günüydü ablam sevinsin diye balkona havuz doldurdum soktum içine ya orda çarpıldı yada iki üç gün önce babannemde terasta çarpıldı esintiden hapşırıyor öksürüyor emiri bekliyorum doktora götürücem içim rahat etmiyor :(
(13,202 puan) tarafından
Oyy bilseydim hediye gönderirdim borcum olsun. Onu da veriyorum kuzum annem hep demirden oluyor bunlar diyor haklı da kadın biz veriyoruz ilaçları o kusuyor. Oyy inşallah çabuk toparlar yeni iyileşmişti daha kuzum. Götür de ciğerlerine inmesin. Ben de havuz aldım banyoda ılık su koyacağım bahçeye korkuyorum çok seviyor suyu babam abdest almaya gidiyor o peşinden.
tarafından
Oy aslış ablam bize en güzel hediye keremkuşumun hediyesi o iyi olsun çobuk toplasın yeterde artar bize ❤️❤️ doktor alerjik dedi ablam tekrar alerji şurubuna başladık ben çeşme suyu ile doldurmuştum suyu salgun var sularda yıkanırken bile geçiyor diye duydum kaptı sandım ama değilmiş şükür ablam ahahaha allahım kıyamam brn ona suyun nerde olduğunu da bikiyor dedesinin arkasından giidyor gmzümde canlandı yerim ya ❤️❤️ çokkk öp yerime ablam
(13,202 puan) tarafından
Öperim kuzum çok geçmiş olsun Eymenime ❤️❤️❤️ ben de valla dün çeşme suyundan çorbasını ılıttıp halbuki korusudan getiriyor eşim suyu inan korktum ateşi çıkınca. Şükür düştü.
0 oy
(6,441 puan) tarafından
Benim evimde çok küçük ve elim hızlı bitiyor ev küçük diye fazla eşyada yok
tarafından
maşallah canım valla
0 oy
(1,845 puan) tarafından
Yemek harici heosini 1 saatte yaparım çünkü şöyle oluyor her gün ev süpürürüm silerim her gün çamaşır suyuyla tuvaleti falan yıkadım o yüzden çok kirlenmiyor uğraştırmiyor camları bile sürekli silerim . Hatta dün kapı , cam , prizleri falan tüm evin 2.30 -3 saatte falan bitirdim
(1,845 puan) tarafından
Kız o kadar yorma kendini zaten evin temizdir her gün yapıyorsan öyle girme bak halin kalmaz piskolojin bozulur bende aşırı yapıyorum dağınık duramam asla ama.o kadar da yapma
tarafından
dogru soyluyosun valla gıt gıde ıs cıkarmaya basladım kendıme sankı ne derdım var ise
(1,845 puan) tarafından
İşte bak kendini frenle düşünsene kaç yıl böyle yapicaksin kahve yap otur film izle dizi izle işlerini de yap tabi günlük 1 saatte bitir he gün tuvalet duvarını yıkama.mesela tuvaleti yıka sadece haftada bir komple yıka evi her gün süpür temiz olur zaten 15 dakikalık iş onu 1 saat yapma bikarsin
tarafından
bıktım zaten umarım yenebilirim bunu ya
(1,845 puan) tarafından
Dediğimi yap yenersinn haberleşiriz konuşmak istersenn
0 oy
tarafından
Yemek hariç tüm işler 1 saatimi almıyor.  Haftada bir gün derin temizlik. Diğer günler toparlama süpürme silme tuvalet banyo toz alma çamaşır bulaşık gibi işler olarak ayarladım evim de 2 çocuğa rağmen tertemiz.
tarafından
ben bıraz takıntılıyım sanırım banyoda sac kurutma makınası sılmekten kulak cubugu kutusu sılmeye kadar detaylara gırerım fırcala cık olayı drgılde duvar sılmeye kadar incelerim
tarafından
Ben o kadar detay temizliği haftada bir yapıyorum. Hergun yapmanın ne anlamı var kız Allah aşkına sende abartma ☺️
tarafından
elımde degıl ya ıcım rahat etmıyor
0 oy
(5,220 puan) tarafından

onun evi heralde 50 m2 :D

tarafından
bencede :D
0 oy
(48,536 puan) tarafından
cocuktan once seri gidiyodu herseyde çocukla on dakikalik is 3 saat sürüyor
tarafından
evet benım cocugum da cok dagıtır akla gelmeyecek seyler yapar ama ben takıntılıyım bıraz galıba
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım devamlı evin üstünde olursa elin 1 saatte biter işin 
tarafından
elım ayagım bedenim herseyımle hergun yapıyorım ama anladım kı ben takıntılıyım :D
0 oy
tarafından
valla banada imkansız geliyo:-D
tarafından
bendensin sende :D
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Normal günlük temizlikse 1 saatte biter ama genel temizliği 1 saatte yapiyosa o abla uçmuş biraz :D

tarafından
valla cok dusunduruyor benı :D
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Bence evin büyüklüğüne yada küçüklüğüne göre değişiyordu 1 saat te büyük ev temizlenmez
tarafından
buyuk evden kastın mesela nasıl bır ev canm
(5,134 puan) tarafından
4 tane odası büyük mutfak tuvalet banyo
tarafından
hmm bılemıyorum nasıldı evi ama evet buyukse ıyıce ımkansız
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Hemen hariç yapılıyor tabii evin büyüklüğü falan da önemli, benimki 2+1
tarafından
yemek cok kafamı karıstırıyor zaten ya hazır corba ve eb basıt patates yemegı yada kızartma bıle yapsan en az 25 dk alır
(1,862 puan) tarafından
Tabi canım yemek yetişmez
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Benimki yapsan 5 6 saatte anca biter ama cok takintili olmuyorm  birazda kendime vakit ayiriyom  cunku kocalar  isten gelince ev isine bakmaz temizmi yaomisim felan kadinin guzelligine bakar;) 

Evi supur yerleri sil tozlari al banyo wc yika bulasik yika mutfak toparla yemek yap  ütü yap  bazen ekstra cam felan sil aksama yakin kendinle ilgilen:))
tarafından
bende oyle yapıyorım zaten canım ev kadarda kendıme ozen gosterıyorum ama cok takıntılıyım ya
(1,370 puan) tarafından
Iyi yapiyon canim cok takarsan hasta olursun vallahi kiz cunku ev isleri hiç ama hiç bitmez:)
tarafından
takıntı var malesef ya kendıme zaman ayırıyorum ama gun sonunda asırı yoruluyorum
(1,370 puan) tarafından
Kolwy gelsin ozaman
0 oy
(8,965 puan) tarafından
Rutin hep ayni temizlik oluyorsa sürekli dip köşe değildir akşamdan illa derli topludur da biraz yetişir yani 
tarafından
benın rutınımde sıkıntı var sanırım mılletın genel dıye yaptıgını ben gunluk yapmaya kalkıyorum :D
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Hergün yapiliursa batmaz ztn çok şükür sıl olur yani olk baştan ye egi koydumu tamm diğer işler okir o piserken
tarafından
üstten toparla geç yapıyor cogu anladığım kadarıyla mılletın haftalık genel temızlık  dıye yaptıgını  ben hergun yapıyorım sanırım ondan ımkandız gelıyo bana
(2,330 puan) tarafından
Hergün yapilirmi ya  sadece supururum o ladr
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Evi küçük herhalde :D
tarafından
sanurum yada umursamadan yapıyo :)
0 oy
tarafından
Degil 1 saat 2 gün hatta 1 hafta durmadan yapsamda yetişemem :)
tarafından
:D ınce eleyip sık dokuyanlardansın sende ben gıbı
tarafından
Aynen öyleyim o ne 1 saate heryeri abuk subuk temizlemeye temizlik demem ben

İlgili sorular

0 oy
31 cevap 634 göst.
6 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 374 göst.
0 oy
11 cevap 406 göst.