0 oy
677 göst.
Aile kategorisinde (1,063 puan) tarafından
Sabah gözümü bir aciyrm akşama kadar iş güç bitmiyor.Herseye yetişmeye çalışyrm iki çocuk var bir de.birisi bebek.Allah hayırlı bi es de vermemiş ki yardim etsin .Güzelce söylüyorm yetişemym artık çok yoruluyrm yardımcı ol diyrm yok.Üstelik tam tersi ben ne kadar  duzenli temiz olmaya calistikca o dagitiyior.Ben anlamiyrm ya o bu evde yasamyr mu söylüyorum ikinci çocuğu da o istedi yardımcı olmak zorunda değil mi biz neyiz ki anlayamyrm...

Sizde nasıl durumlar?

26 Cevaplar

0 oy
(266 puan) tarafından
Evet bende kendim yaparm
(1,063 puan) tarafından
Ee mennun musun bu durumdan?
(266 puan) tarafından
Zaten dişari cikamyoz sıklmaktan iyidir
-Reklam-
0 oy
(1,455 puan) tarafından
Benmkide öyle sorma bide ev battı iyice :(
(1,063 puan) tarafından
Ya simdi bi de evde olunca daha beter oldu.
(1,455 puan) tarafından
Aynen önceden kendimemgöre ayarlıodum şimdi dahada dağılıo
0 oy
tarafından
Bizde suanlik çocuk yok ama eğer rahatsız olursam eşim yardım eder bana o.konuda hakkını yiyemem 
(1,063 puan) tarafından
Ne güzel.
0 oy
tarafından
Bu söylediklerinin üstüne market işi bende..büyük kızın okul işi bende getir götür beslenme hazırla..bir de işten geç gelmesi var çocuklar uyuyor genelde..hem anne hem baba oldum
(1,063 puan) tarafından
Allah güç kuvvet versin hepimize
0 oy
tarafından
Bende tekim evde maalesef bütün işleri ben yapıyorum eşim sabah 8 çıkıyor 7 evde zaten o gelene kadar bir şey kalmıyor
(1,063 puan) tarafından
Aynen benim de öyle oluyor maalesef hani çok bir şey istemiyrm ki uafak tefek şeyler
tarafından
Benim bebek konusunda yardımcı olur ev konusunda sadece kalabalık misafir gelince yardım eder
0 oy
tarafından
esim hasta olsam yardimci olur obur turlu hep kendim yaparim is hic bitmiyor ya
(1,063 puan) tarafından
Valla ben hasta olsam da kendi kendini iyileştiririm hemen
tarafından
cocuk yapmaya karar verince bu yardim meselesini konusmak lazim
0 oy
tarafından
Yqnç erkekler ztn öyle cnm eşim de öyleydi tartıştım artık ttlı dille söyle söyle olması en azından kolaylık sağla dedim sodayı kaldırmama tyardım ediyor tenizlşk de çırpılck şeyleri yapıyor birde akşam birwz oğlanı oyalıyor ben dinleniyorum yoksa çok beter oluyr insan ya 
(1,063 puan) tarafından
Ya bana danışmadı ikinci çocuk isterken ama canm benim kaldiramyacagimi biliyordu baksa mesguluyetleirm de var ders caliyrm mesela vs .
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Benim tek çocuk ve eşim yardım ettiği halde canım çıkıyor. Seni hiç düşünemiyorum. Resmen nefret ettim ev işi yapmaktan. Ütüsü yemeği yıkaması silmesi süpürmesi hiç bitmiyor. Ayy çok sıkıldım. Bi bitse şu virüs belası.
(1,063 puan) tarafından
Ya ben temizlik yapmayı seven biriyim  normalde ama çocuklardan onu bile zevkle yapamyrsn ki bi de evet bu virüs belası var .
(4,668 puan) tarafından
Paranoyak olduk evin içinde hergün ev siliyoruz sirkeli suyla. Ev de büyük temizle temizle bitmiyor. Bidaha ev değiştirdiğimde 80 metrekare eve cıkacam en azından temizliği kolay olur.
(1,063 puan) tarafından
Ya bir de bir gün dip köşe yapiyrsn diğer gün hep toz pislik sanki hiç temizlenmemiş gerçketen o yoruyor insani
(4,668 puan) tarafından
Kesinlikle kesinlikle.
(1,063 puan) tarafından
Biz de adam bir de temizlik yapiyrm diye kızıyor yaptırmıyor zaten sıkıntı büyük ülkecek ben anlamdım valla bundna ya
0 oy
(12,504 puan) tarafından

Tabi ki benim üstümde bende de 2 tane var :D

(1,063 puan) tarafından
Allah güç kuvvet versin hepimize canım valla ne deyim ki ne güzel bazı eşler yardımcı oluyor eşine için gidiyor ya ki ben her şeyi yapsn davistemem.
0 oy
(1,908 puan) tarafından
benimki de olmaz anca çok hasta olurum öyle onun dışında herşeyi ayağına getreyim ister pijamasini bile giydirmemi istiyor çocuk gibi :)
(1,908 puan) tarafından
anaları böyle yetstrms napalim :)
(1,063 puan) tarafından
Öyle gerçekten o anaların ah ahh inş umudum oğlum öyle yetistirmyecm ins;)
(1,908 puan) tarafından
çok şükür oğlum öyle değil sofrayı kaldırırken anne sana yardım yok mu deyip yardım ediyo babasida uzaniyo koltukta benimki bı iş yapsa anası görse zoruna gidiyor kadının :)
(1,063 puan) tarafından
Aman eski kafa annelerden işte erkeğe hizmeti farklı.anliyirlar
(1,908 puan) tarafından
aynen hiç girmeyelim oraya hatrkadkca kan beynine sıçrıyor :D
0 oy
(3,446 puan) tarafından

Allah yardımcın olsun

Bizde durumlar nasıl mı?

Biri 46 ay ve 16 aylık iki kızım var ve pazar günü eşim elimden telefonu aldı herkes temizlik yapacak, evimizi temizleyelom diye :ninja:

(1,063 puan) tarafından
Eşin mı dedi
(3,446 puan) tarafından
Evet , :) yardım eder sağolsun
(1,063 puan) tarafından
Maşaallah valla darısı benimki gibilere inş.
0 oy
(481 puan) tarafından
Biran önce şikayeti bırakman gerekecek :p erkekler böyledir değişmez ev işlerine yardım falan etmezler. Yardım eden kocalar uzaydan siparişle dünyaya inenlerdendir :D 

11 senelik evliyim iki oğlum var üçüncüye hamişim hep ev işlerimi kendim yaparım. Market ve pazar hariç her iş bende evelAllah yaparım :)
(1,063 puan) tarafından
Canım ben otursun ev işi yapsın demiyrm ki ama ufak tefek şeylere yardımcı olabilir en azndsn ki kendileri de yaşıyor sonuçta.
(481 puan) tarafından
Ailesinden görmediyse zorlamayla yapmıyolar işte. Yapması gerektiğini bile kendilerinden anlamıyorlar. Sırf bu yüzden mutfak işleri ve süpürüp silme işlerini hep oğullarımla yaparım. Ben çektim eller çekmesin :)
(1,063 puan) tarafından
Aynen aile zaten en büyük faktör. Benimde şimdi bi oğlum var büyüsün inş öyle yetistirmycm eller yanmasın dediğin gibi:)
0 oy
tarafından
Benim eşim sadece oğlum uyuduktan sonra salonu toplar o salonu toplarken ben de mutfağı toplarım bi de dolap silerken yardım eder üst taraflarını komple eşim yapar o kadar bem pekte ihtiyaç duymuyorum önceden süpürürdü ama çok kusur buluyorum yaptırmıyorum
(1,063 puan) tarafından
Bende yaptırmam canm beğenmem dediğin gibi ama iki çocuk olunca işte her şeye yetisemyrsn mesela bir sabah ta kahvaltıyı o hazırlasa ne olur sanki .
0 oy
(3,139 puan) tarafından
Bende senin gibi yalnızım canım ama yetisiyorum gerçi benim bir çocuk ve 8 aylık hamileyim de 5 aylık. Şimdilik herşey güzel evimi tertemiz yapıyorum çamaşırımı bulasigimi yemegimi hallediyorum ilerisini bilemiucem
(3,139 puan) tarafından
Bende yoruluyorum canım ama olsun sagolsunlarda . Ruhen yorma canım niye sıkıntı ediyorsun kendine . Sağlıklı olsunlar yeter eşine gelince de onunla konuş güzelce gerçi konusmussundur kesin de sen yine de güzelce anlat inşallah yardımcı olur canım.
(1,063 puan) tarafından
Yok canim anlamıyor güzel de konuştum tartıştım da anlamıyor yardim etmeyi geçtim yapacgm ise karışıyor makineye alma yok vs gibi
(3,139 puan) tarafından
Kıyamam yaa oda zor. Sende ozaman kendin yap de ona karıştığı zaman .  Çok yorma kendini çocuklarına lazimsin♡
(1,063 puan) tarafından
Napayim canm ben yapmasam kim yapar valla yaşar pislik içinde rahatsızlık da duymaz yani
(3,139 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canim
0 oy
(22,072 puan) tarafından
Benimki utusunu kendi yapar bide banyo yaptıkça banyoyu kendi yıkar falan kizada bakittirrim bakmaya mecbur vla
(1,063 puan) tarafından
Mecbur tabiki bizim görevimiz mı her şey ama onlar öyle düşünmüyor
(22,072 puan) tarafından
Düşündür kiz sende konuş hergun söyle yalandan agla falan :DD ben yapardım oyle oyle yardim edio artik
(1,063 puan) tarafından
Yok canim hastalaniyrm arada ki fıtik var bende gerçekten de ağlıyorum yeri geliyir  ama işlemiyor
0 oy
tarafından
Yetişemedim yerlerde annemde esimde yardımcı olurlar saolsunlar şu ara bende kendimi çok yetersiz hissediyorum annem yardımcı oluyor
0 oy
tarafından
Şimdi yardım etmiyor dersem Allah sorar Allah razı olsun evi falan süpürür ya da ben çocuğa bakarken ben yemeği yapayım der ama ben yaptirmam 
(1,063 puan) tarafından
Yani ufak tefek şeylere yardımcı olmadi bile güzel.demesi bile yeter canım ya .
tarafından
Aynen ellerine sağlık demesi bile bazen moral oluyor canım
0 oy
(1,699 puan) tarafından

Üzüldüm canım ya :( Allah eşine istek ve yardım aşkı versin :)

Benim çok işim olmuyor zaten ama bazı şeyleri de eşim yapıyo çünkü hamilelik falan derken biraz onun üstüne yıkmıştım. Makinaya çekme, sağdaki soldaki şeyleri yerlerine kaldırma, ütü gibi basit şeyleri yapabiliyo ama yine çamaşır yıkama mutfak genel temizlik hep bende :)

0 oy
tarafından
Biz neymiyiz hizmetçi :D
(1,063 puan) tarafından
Köle de olabilir;)
0 oy
(1,265 puan) tarafından
Esimin  ellinden gelse benim yerime tuvalete git der o derece tamam yardim etmiyorsun bari laf etme her seye karışır bu niye burda  bunu niye boyle yaptın kizi simdi banyo yapma daha neler neler  bide sen bütün gun evde ne yapiyorsun  hep bos bos oturuyorsun diyor 

İlgili sorular

+1 oy
6 cevap 257 göst.
15 Şubat 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,355 puan) tarafından soruldu
+1 oy
44 cevap 374 göst.
0 oy
35 cevap 741 göst.
16 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 406 göst.
13 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Mhmd8mrn (5,568 puan) tarafından soruldu