0 oy
430 göst.
Aile kategorisinde (1,108 puan) tarafından

Ne gibi zorlukları var kızlar bilenler bilgilendire bilir mi beni yada ne kadar maaş aliyolar 

İnternette detaylı bilgi bulamadim  
Uluslararası gemiden bahsediyorum

12 Cevaplar

+1 oy
(868 puan) tarafından
abim yurtdışı gemide çalışıyor aylık 15/17 bin kadar alıyor Euro üzerinden aldıkları için ucreti yüksek.

abim.yagci bu arada onun isi biraz zor kazan dairesinde gemi motoruna bakim yapıyor 60/70 dereceymis sıcaklık
tarafından
Cok amin ;)
(1,108 puan) tarafından
Yorumunuz bana edepsizce geldi numunelik kadın ne? İlk önce uslubunubunu takın
Ve kimse kocasını keyfinden göndermiyor uzak yerlere çok boş konusmussun ben gülmedim
(868 puan) tarafından
canım yük gemilerinde olmuyor seyahat gemilerinde oluyor büyük turist gemilerinde ama yük,tanker gemilerinde olmuyor
tarafından
puu Allâh munumelik ne ya :) bu pandemiden hiç limanda bile çikamadilar o kadar zor ki kendilerine sorsan alisiyorlar ama hep denizde ve 6-8ay hiç disari cikmadan epey zor.
tarafından
Numunelik kadın ne ya kadının değerini bu kadar düşürmeyin canı isteyen olur diye demişin birde kadın bundan ibaret mi gerçekten bir kadın olarak şu yazdıklarınızı biraz düşünerek idrak ederek yazın
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yurtdışı mi yurtiçi mi 

Yük gemisi mı 
(1,108 puan) tarafından
Yük gemisi yurt dışı uluslararası gemi
tarafından
Amcam çalışıyor
Dolar üzerinden alıyor maaşını 6 ay gidiyor daha uzun gittiğide oldu duruma göre 1 ayda kalıyor 1 haftada
Rahatım dedi
Telini yurtdışına açtırdı ara ara konuşuyoruz
Tabi eşiyle daha sık görüşuyodur
(1,108 puan) tarafından
Çok sağol canım iletişim sorunu filan yaşamıyor değil mi ?  6 ayda bir geldiğinde eve kaç gün kalıyor peki
tarafından
Iletişim sorunumuz olmadı bizim şu ana kadar 6 senedir çalışıyor amcam
Sabit değil canım mesela bazen 1 ay kaldığı oldu evde bazen  2 ay bazen 1 hafta
Geminin programına bağlı tamamen
(1,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilgilendirmen için :)
0 oy
(11,089 puan) tarafından
Eskiden vardı tanıdığım. Bi ara kuzenim de niyetlenmişti gitmeye ama olmadı. Bi gidiyorlar aylarca yoklar. Maaş ne iş yaptığına göre değişir ama uçuk ücretler aldıkları kesin. Eşin gidecekse zorluğunu sen boşver, kendin yalnız aylarca kalabilir misin onu düşün bence. 
(1,108 puan) tarafından
Hamileyim birde canım tedirginim gidecekler nereye gittikleri belli dehil
Haber alamazsam diye de endişeliyim olur ya iletişim sorunu filan aklıma binbir türlü şey gelir
Zorluğunu da düşünüyorum şuan çalıştığı işte çünkü çıktı adamın bı yöne üzülüyorum
(11,089 puan) tarafından
Hamileysen doğumunda yanında olmayacak falan bunları göze alabiliyor musun? İletişim konusunu bilmiyorum ben de
(1,108 puan) tarafından
Ben göze alamıyorum da eşim göze alıyor hayat şartları çok pahalı oda benim aileme güveniyor kendi ailesine güveniyor doğum için kimse onun yerini tutmaz ama of of :(
(11,089 puan) tarafından
Benim eşim de yurt dışı işi düşünüyor ama olursa ben annemin yanına gidicem inşallah. Evet kimse yerlerini tutamıyor o kesin ama mecbursanız bi düşün canım sabretmeye çalış. Çok akrabam yıllarca yurt dışında çalıştı eşleri tek başına büyüttü çocukları falan. Zor oluyor ama işte hayat... senin gemi sıkıntısı ani bişi olsa çıkıp gelemez o var. Eşin göze alıyorsa gitsin baktınız olmuyor ikinciye gitmez napcan canım hayat zor
0 oy
(9,977 puan) tarafından
Benim esim calisiyor ama ha diyince gidemiyorki nasil gidecek canim
(9,977 puan) tarafından
Onlarin hepsi dolandirici cunku biliyorum. Esim calistigi ve maasida yuksek oldugu icin etrafimizda herkes benim arkadaslarimin esleri falan hep gitmek istiyorlar surekli soruyorlar. O ilanlar hep yalan 1000 tl istiyolar mesela sana evrak cikarip hemen gonderecegiz diye ama yok oyle bisey parani alip gondermiyorlar. Cunku gemiler vasifsiz almiyor. Esim bir cok sirketle calistigi icin biliyorum. Parasini kaptirmasin boşa
(1,108 puan) tarafından
Teşekkür ederim bilgin için bende sn dolandırıcı filan deyince hemen yazdım internete evet bir sürü şikayet video var inanmayın diye çok sağol
(220 puan) tarafından
Aynen ben yazacaktım neyse ki uyarmışlar. Hiç bulaşmasın eşiniz.
(1,108 puan) tarafından
Çok sağolun canım bir sürü ilan var sitelerde devlet nasıl izin veriyor bu kadarına hayeret ettim sahibinden.com da bile ilan gordum bı ceza filan yazsalar kolay kazanılmıyor ki para insanlar çok parası olsa bubise zaten bulasmaz
(9,977 puan) tarafından
Rica ederim canim bildigim icin soyluyorum yani yoksa o paralara herkes calismak istiyor yuksek meblalar cunku. Bu sekildede insanlarin duygularini somuruyorlar iste.
0 oy
(9,247 puan) tarafından
Ben çalıştım canım dayımın oğlu Yağcı şuan kardeşim çalışıyor. Eee gelemiyorsun daha ne olsun maaşlar Euro üzerinden yatar. Bizde türk kartlarina yatıyordu gemideki kişi çekmiyor ailesinaliyordi. Zaten gemide herşey firma tarafından karşılanıyor....
(1,108 puan) tarafından
Ay ne güzel calismissn gemide biraz daha detaylı bilgi. Verirmisin kaç ayda gelinip gidiliyor hani ortalama kaç ay 1 yıl gelinmedigi oluyor mu yada Konya'da evim bir yere taşımamız gerekiyor mu evi ve maaşı aşağı yukarı türk lirası ile ne kadar tutuyor
(9,247 puan) tarafından
Şirkete. Bağlı ben yurt içi çalıştım 80gun karaya ayak başladım 3 bin Euro aliyordum.kardesim İtalya'da calsiti Nisan'da gitti Kasım'da geldi. Kuzenim desen uluslar arası çalıştı o alllaha emanet. Bir sene sonra geldi. Ewi tasirmisin bilmem
Kuzenimin gemisi İst. Yanaştı ama izin olmadigindan inemedi evine gelemedi.
Eşinin branşı ne. Maaşlar ona göre değişir. Ama yurt içinde ise beş binden aşağı eour almaz.
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Benim esime teklif geldi ama izin vermedim gitsin simdiki maasin 3katiydi ama istemedim 40 gun ev 40 gun iş..
0 oy
tarafından
Kaynım askeri denizciydi hiç eve gelemiyodu 3 senedir evliler pamakla sayiyolar birlikte oldukları zamanları. Zor oluyor yani. Başka ayrıntısını bilmem tabi 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Canım çok zor gemide çalışmak insanların psikoloji bozuluyor ve gücü yeten yetene bir arkadaş şef garson olarak gitmişti bulaşık yıkatmışlar sadece ve bırakıp gelemiyorda hep yalnız kalmış psikolojisi bozulmuştu mıntıka temizliği oluyormuş yattıkları yerde hep kavga ediliyormuş bu yüzden parası güzel ama çalışması çok zor 7/24 çalışıyorlarmış 
0 oy
(425 puan) tarafından
Teyzemin oğlu gemide asciydi covitden önce uzun sure olmaması dışında sorun yoktu ama bı kerede hastalık getormisdi kadından geçen hastaliktan
0 oy
tarafından
benim abim ve iki amcam çalisiyor . deAbimi biliyorum 15bin aliyor. Onun için belgeler cikarmasi kursa katilmasi gerekiyor.
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Kuzenim evli canim gorusme de sıkıntı yasamiyor. Maas gayet iyi. Ama 6 ayda bir geliyor 5 6 ay kadar kalıp tekrar gidiyor. Bi daha 6 ay yok. Kiz cok zorlandı duygusal anlamda hamile idi hep yalnizdi. Onjn psikolojisi kizi cok etkiledi.
0 oy
tarafından
Ben hayatta istemem eşimin gemide çalışmasını aylarca gelmiyorlar 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 185 göst.
30 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Feyzaer1998 (22 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 202 göst.
25 Nisan 2022 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 104 göst.