0 oy
283 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (844 puan) tarafından
Evet kızlar tariflerinizi bekliyorum 

9 Cevaplar

+1 oy
(59 puan) tarafından
Soğanı ince ince doğrayın kavurun üstüne 1 yemek kaşığı salça ve 1 domates rendesi ekleyin iyice pişince 1 tane kremayı ilave edin sonrasında kekik karabiber ve tuz ekleyin yarım bardak kadar haşladığınız makarnanın suyundan ekleyin biraz daha pişirin son olarak kaşar rendeleyin 
(692 puan) tarafından
Ay yine canım çekti bende çok sık yaparım böyle :D
(59 puan) tarafından
Ama çok güzel oluyor sarımsak koyanda varda ben pek sevmiyorum
(692 puan) tarafından
Ay aynen ama ben hiç denemedim birde ben deneyim sarımsağı
(59 puan) tarafından
Dene bakalım güzel olur umarım :D
-Reklam-
0 oy
(10,384 puan) tarafından
İddialı mı bilemem ama benim sevdiğim bir sos var. Kıymayı kavuruyorum bir havucu incecik rendeliyorum onu da ekliyorum kavrulurken domates bir tane rendeleyip ekliyorum bir diş de sarımsak rendeliyorum domates pişince 1 kaşık salça 1 kaşık ketçap 1 tatlı kaşığı acı pul biber 1 yaprak defne ve yarım su bardağı makarna suyu eklıyorum. Makarnaları hafif diri bırakıp bu sosa ekliyorum ve makarnanın suyundan ekleyerek suyunu çektikçe istediğim kıvama getiriyorum. Biz sevıyoruz 
(13,202 puan) tarafından
Tarifin adı bolonez sos.
(10,384 puan) tarafından
Evet adını yazmadım kız :)
(13,202 puan) tarafından
Olsun kız makarna delisi olan anlar sadece :) başkası kıymalı makarna der geçer
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kavurmalı bile yaptığım var. 
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Bolonez soslu makarna favorim zaten başka türlü makarna yemem 
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Yerimi alayim.     
0 oy
(115 puan) tarafından
Soğan ve biberi güzelce kavuruyorum sonra domates sosu döküyorum missss:)
0 oy
tarafından
Fesleğen zerdeçal suyuna katıyorum suzuyorum tereyağı katıyorum tavaya makarnayı döküp krema katıyorumm Tavuk dünyasındaki gibi yapıyorum
0 oy
(692 puan) tarafından
Canım makarnayı az suyla hasla sinra 1 çay bardağı süt köy çektir birazda kori kremalı gibi olur hem daha hafif oluyo. Birde soğanı kavur salça ekle kavur son olarak krema koy hoop makarnaya karıştır ikisi mitis yazarken ağzım sulandı:D :D
0 oy
(671 puan) tarafından
Valla iddialı dersen içine et girer :) bak soğan ister yap ister yapma o sana bağlı ben makarnada soğanı pek sevmem o yüzden kıymayı biberi kavur domates köy bolca sarımsak rendele suyunu çektir içine kimyon at biraz biraz karabiber biraz pul biber at karıştır bol yağlı olsun dök üzerine ye afiyetce 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 103 göst.
6 Kasım 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 243 göst.
26 Şubat 2021 Diğer kategorisinde 2cocukannesiii (604 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 212 göst.
18 Nisan 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Yeni Dertli Gelin (867 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 91 göst.
4 Şubat 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Anneymben (573 puan) tarafından soruldu

380,276 soru

11,385,640 cevap

34,885 kullanıcı

...