0 oy
621 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Eşimle bi karar aldik ev almistık 3.5senemiz borcun bitmesine 1 yaşindada bebegimiz var  kayınpederim emekli oluyo devlet memuru oldugu için 150bin kadar bi para alcak eşimde babama söyleyelim paranın yarisını evin borcuna versin borcu kapatalım  evi kiraya verelim bizde dubleks alalım memleketen gelsinler çocuga baksınlar ikimizde çalısalım herkesin evi ayrı olur dedi eşim şuan tek calışiyove yüksek kredi ödüyo yetişemiyo bemde ozamn dubleks olsun ev  kimse kimsenjn evi karısmaz dedim kayınpederim cok iyidir fakat kaynanam hep kızım hep kardeslerim der buraya gelir 2 ay kalir hergün evimde yedirir içirir eşime dedim öyle olmucanı söyle  düzgünce benjm cocuguma baksın arkamızda duruyosa bu yola cıkalım tek çalısma dedim  sizce dogru kararmi böyle yaşayan  varmı   eşim tek calişıyo yaptıgımız sosyal aktivitemiz yok en azından calısırım cebimizde paramız olur istedigimiz yere gideriz herseyini yaparım cocuguma bu düsüncedeyiz

38 Cevaplar

+9 oy
(1,060 puan) tarafından
Azıcık aşım ağrısız başım. Benim yaşam felsefem. 
-Reklam-
+2 oy
(2,244 puan) tarafından
Dertsiz başına dert açma borç bu ödenir uzak durun derim 
+1 oy
(3,901 puan) tarafından
Bnce hic bulasmamak lazm ama sen bilirsin
0 oy
tarafından
Çocuğunu sensiz büyütme.  O yola da girme.
tarafından
Esım zorda şuantek calıs.makta zorlanıyo
tarafından
Ne kadar surede biter borc eger sen çalışırsan
tarafından
Bende dubleks oturdum onlarla..donuma kadar karistilar karar senin . Kaynanani sen biliyorsun
0 oy
tarafından
Mantıklı dubleks al arasina kapı attır yukarda sen kal aşağısı genelde büyük oluyor ya birlitke olursunuz ama evin yukarda olur
tarafından
Kendimden fedakarlık yapmak zorundayim cocugum icin kaynanamlarda yer içerim inerim evime   r
tarafından
Böyle bir durum varsa en mantıklısı kapıları ayrı yapmak yinede birlikte yerseniz sizin fikriniz fakat böyle bir mecburiyet varsa bir evdense sadece yemek saatlerinde olsun inmek en mantıklısı en azından evin ayrı olur odan kapın banyon oturma odan
0 oy
(301 puan) tarafından
Kendi ayağına sıkma derim canım  yarın bir gün anlaşamıyoruz diye post açarsın davulun sesi uzaktan hoş gelir aynı evin içinde Hersey çok farklı olur 
tarafından
Evler ayrı olcak girisleri bile evin içinde merdivenli felan istemiyorum
(301 puan) tarafından
Valla canım benim arkadaşımın kaynanasiyla altli üstlu oturuyor aynı evde yaşıyor gibiyiz diyor yine de karar senin
0 oy
(1,885 puan) tarafından
Çalışırsan kaynananla çok muhattap olcak vakit kalmıyor zaten. Akşam kendi katiniza cekilmenize karismazsa olabilir.
tarafından
Calısırsam sesi cıkmaz kemdide cocuk bakmaktan yorulur die düşünüyom  kayınpederim emekli oldu kışın gelip kalcam torunun  nasıl büyüdüvünü gormek istiyo gercekte  cok iyi insandır
(1,885 puan) tarafından
Kendi evlerini kapatacak mi peki kayınpederin? Dubleks evi de aslında iki daire gibi kullanabilirsiniz. Üst kata da giriş kapısı yaparsınız. Aslında önemli olan eşinin tavrı. İşten geldikten sonra anne babamla otururum kafasında mi yoksa dairemize cekilirz düşüncesinde mi? Önce eşinle onları konuşman hatta söz alman lazm:)
tarafından
Yer icer aşagi ineriz düşüncesinde   2 ev gibbi olcak
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Dubleks evde herkesin evi ayrı olmuyo millet ayrı apartman dairesine sokuyo kendini yine de ayrılamıyo yani o düşünceni geç ve kadına da karışamazsın orası onun da evi olacak istediğini çağırır eşine inanma 
tarafından
Şoyle  istedigini kendi evine çagırsın  ama benim cocugumu ihmal etmicek bi evin bi oglu eşim zaten kışın gelir 3 ay kalır kaynanam  dubleks olcak içinden merdiven felan olmucak  girislerimiz ayrı olcak öyle dubleks alcaz
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Ne kadar da dubleks olsa niye aynı evde içindesiniz bence mantıklı değil
0 oy
tarafından
Ben yapamam. Dubleksi bırak aynı apartmanda bile yaşamak istemem. Çok şükür kayınvalidemle sorunum yok ama mesafe iyidir. 
0 oy
(2,523 puan) tarafından
Bence başına dert açma. .. derim
tarafından
Iyice düşuncez
(2,523 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı canım
tarafından
Bende başima dert açmak istemem ama eşim tek calismakta zorlanıyo
(2,523 puan) tarafından
Anladım canım eğer  sıkıntılı insanlar değillerse sorun olmaz bence. Sende eşine destek olursun
0 oy
(490 puan) tarafından
İlerde sıkıntı uyaşamm dersen olur ..

Kararını ona göre ver canım derim
0 oy
(2,589 puan) tarafından
YAPMA YANARSIN.... JSJSJS
(2,589 puan) tarafından
O senin muhteşemliğinnnn premmmsessss heheehehhe❤️❤️ ama öyle kız sanıyor ki kaynana bebeğe bakıcak o çalışıcak eşiyle arada gezip tozucak valla öylr bir dünya yok keşke olsa ama kaynana bu adı üstünde hahaha
(2,523 puan) tarafından
Ay ne bileyim kız belki kaynanası iyidir :)  eşine destek olmak istiyormuş.  Kaynanasının içinde merhamet varsa iyide bakar çocuğa
(2,589 puan) tarafından
Sanmam kuzumm ama eğerki öyle bir yola çıkarsa inşallah yardımcı olur arkadaş dişliyse sıkıntı yok sus pussa ezilir hayırlısı :)))
(2,523 puan) tarafından
Aynen canım. :). Doğru söyledin
tarafından
Kendimi ezdirmem   bu yola cikiosam fedakarlik yapıp kaynanamda ne yapcagı bilir   zor anımda herseyimize kostular para istesek yolladılar ben kayınpederimin emeklilkk parasıni alioz düşünün istesler vermezler
0 oy
tarafından
Bizde öyle yaşıyoruz tavsiye etmem asla 
tarafından
Uzanmisim :))  kızım durmiyo
(2,523 puan) tarafından
Kız senin kız kaç aylıktı
tarafından
Bugun 7 aylık oldu
(2,523 puan) tarafından
Maşallah öp yerime. ❤️❤️
tarafından
Öperim teysesi. :*
0 oy
(319 puan) tarafından
Bence başına dert açma başta Hehe derler sonra bildiklerini okurlar bi şeyde diyemezsin çünkü onlarında evi olucak sonuçta dertsiz başına dert açma çocuğuna kendin bak bence kaynanana bırakma çocuk seni benimsesin onu değil sonra pişman olursun 
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Çok zor durumda değilseniz hiç o topa girme derim canım dertsiz başına dert alırsın
0 oy
tarafından
Hic o ise girme evlerimiz ayriyken haftada 1 gorusurken anlasamiyoz hergun hergun cekilmez
tarafından
Bakalim  fikrumiz bu ama onlar  kabul etceklrmi
0 oy
(868 puan) tarafından
2 katlı ev alın aynı para dubleks yerine en azından eviniz ayrı olur
0 oy
(136 puan) tarafından
gerekirse kuru ekmek ye bosver agzının tadı bozulur ev ev üstüne zor
0 oy
(418 puan) tarafından

Şimdi mantıklı gelsede ileride çok pişman olacağın bir karar.

Hakkında hayırlısı

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 332 göst.
11 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Aymiranin annesi (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 50 göst.
11 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Aymiranin annesi (73 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 227 göst.
8 Eylül 2022 Aile kategorisinde csmcnu (0 puan) tarafından soruldu
0 oy