0 oy
771 göst.
Diğer kategorisinde (1,325 puan) tarafından
Kızlar biz tayin olduk ve eşim 10 gün önce başka bir şehirde işe başladı. Bizi götürmedi şimdilik düzen bozulmasın diye. Çünkü orda misafirhane de kalıyor. 1 ay sonra inşallah hep beraber gidicez. Neyse annemle abim geldi yalnız kalmayım diye. Şimdi tabi eşim dolabı doldurarak gitti. Dolaptakiler tükendi. Bende bittikçe kahvaltılkk ve sebze meyveyi hep netten sipariş vererek aldım. Abim arada bende bişeyler alayım burda yiyip içiyoruz diyordu.ama ben alıyorum sıkıntı yok diyordum. Açıkçası abimde ısrar etmiyordu. Tamam diyordu. Ben ısrarda beklemiyordum zaten sonuçta evimdeler ve evimde kim olursa olsun tabi ki yiyip içecek. Kalksın bişey alsın diye beklentim yoktu yani.

Eşim geldi dün şimdi onun ailesinin yanıma gideceğiz yarın. Sonra eşim bizi tekrar bırakıp göreve gidecek bayram sonrası. Bende bugün dedim ki dolapta kıyma kalmadı gitmeden alır mısın dedim. Eti hep yıllardır aynı kasaptan aldığımız için güvenilir bir kasapta olduğu için gitmeden almasını istedim. Eşimde dedi ki abin neden almıyor. Burda yiyip içiyorlar insan dolabı doldurur. Eti alamadı mı gidip. Bende işte dedim o kasabın eti güzel diye söyledim sana dedim. Ok dedim abim alsın dedim. 

Kızlar ne bilim ya eşim yalnız kalmamı tercih eder evde. Anlamadım ailem gelince bi değişiyor eşim. Şimdi ne deyim abime git et mi al deyim. Yani abim bile olsa benim evimde misafir onlar. Zaten gidicem bu şehirden. Artık yılda 1 kere anca görürüm ailemi. 

Sizce eşimin yaptığı doğru bir davranış mı?

16 Cevaplar

+1 oy
(7,412 puan) tarafından
Tabiki değil. Abi nede deme canim. Kıymada yemeyiverin. Kendi ailesi gelsede ayni tepkiyi verimiydi acaba
(1,325 puan) tarafından
Yok cnm elbette demem. Yani gider kendim de alırım marketten. Sadece yıllardır et aldığımız kasabımız var. Eşim arabayla gider alır. Uzak biraz. Ondan o yüzden istedim. Ne bilim ya bu şehirden gitmeme sayılı gün kalmış eşimin yaptığına bak. Zaten sürekli dediği şu. Ben geldim eve bence ailen gitti diye üzüldün. Yok işte bilmem ne. Ne alaka diyorum. Evde yanlız oturmamı istiyo. Kendi ailesi olsa asla bunu yapmaz. Çok üzücü ya. Alacağı 1 kilo et. Annem 4 kere yemek yapar onla. Yani ne deyim. Olay et yemek de değil cnm. Gerekirse yemeyiz elbet. Eşimin davranışı çok üzücü. Çok sıkıldım bu durumdan ya.
(7,412 puan) tarafından
Anlıyorum  canim  haklisin zaten. Hem durumunuz olmasa sen istemez sin. Bu erkekler bu yönden cins canimm kendi ailemiz yanina gidince yada geldiklerinde onları unutacaz  mi ne sanıyorlar.  Herkesin düşünce yapısı cok farkli canim. Esininde baya farklıymış
-Reklam-
0 oy
(937 puan) tarafından
Değil ama illa kıyma olacak alınacak diye de bı şart yok
(1,325 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yani gider kendim de alırım marketten. Sadece yıllardır et aldığımız kasabımız var. Eşim arabayla gider alır. Uzak biraz. Ondan o yüzden istedim. Ne bilim ya bu şehirden gitmeme sayılı gün kalmış eşimin yaptığına bak. Zaten sürekli dediği şu. Ben geldim eve bence ailen gitti diye üzüldün. Yok işte bilmem ne. Ne alaka diyorum. Evde yanlız oturmamı istiyo. Kendi ailesi olsa asla bunu yapmaz. Çok üzücü ya. Alacağı 1 kilo et. Annem 4 kere yemek yapar onla. Yani ne deyim. Olay et yemek de değil cnm. Gerekirse yemeyiz elbet. Eşimin davranışı çok üzücü. Çok sıkıldım bu durumdan ya.
0 oy
(34 puan) tarafından
Abinin düşünüp arada bir destek olması lazım ama burda senin yapabileceğin bişey yok tabi
(1,325 puan) tarafından
Cnm düşününce belki doğru ama bunlar lafını edilecek şeyler olmamalı. Dışarda bir yemek yesen dünyanın parası. 1 kilo etle 4 kere yemek yapar annem. Yani olay et yemek de değil. Eşimin davranışı
0 oy
(2,381 puan) tarafından
Eşininki de yanlis abininkide bence abin bütçesinin yettigince ufak tefek birseyler almali bence ama esininde onlardan beklentisi yanlis karsisina gecip de bana et al diyemezsin misafir sonuçta idâre etmesi gerekiyordu ve sana belli etmemesi gerekiyordu senin hatrina ses cikarmayacakti bence insan üzülüyor gerçekten 
(1,325 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yani gider kendim de alırım marketten. Sadece yıllardır et aldığımız kasabımız var. Eşim arabayla gider alır. Uzak biraz. Ondan o yüzden istedim. Ne bilim ya bu şehirden gitmeme sayılı gün kalmış eşimin yaptığına bak. Zaten sürekli dediği şu. Ben geldim eve bence ailen gitti diye üzüldün. Yok işte bilmem ne. Ne alaka diyorum. Evde yanlız oturmamı istiyo. Kendi ailesi olsa asla bunu yapmaz. Çok üzücü ya. Alacağı 1 kilo et. Annem 4 kere yemek yapar onla. Yani ne deyim. Olay et yemek de değil cnm. Gerekirse yemeyiz elbet. Eşimin davranışı çok üzücü. Çok sıkıldım bu durumdan ya.
(2,381 puan) tarafından
Kendilerininki aylarca dursa soeun yok 1 hafta durduklari laf olur anlıyorum seni
0 oy
tarafından
Çok yanlış konuşmuş benim eşim o tarz şeyleri asla lafımı yapmaz misafir sonuçta 
(1,325 puan) tarafından
Çok üzücü ya. Valla çok üzüldüm
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Şahsen ben eşine şu yönden hak veririm. Abi olarak sen istemesende insan yük oldugunu düşünür yine alır. Sonuçta beraber yiyeceksiniz.. 
(1,325 puan) tarafından
Cnm o açıdan düşününce belki doğru ama dile dökünce insan üzülüyor. İçten içe düşün ama söyleme. Ne gerek var demi? Alacağı 1 kilo et. Eşim şunu düşünüyor. Ben gidiyorum evde keyif yapıyorlar. İstiyor ki evde yalnız kalayım
(3,551 puan) tarafından
Ama şu açıdan da düşün. Evet o senin abin diğeri annen. Sen daha demeden almaları laızm ki seninde demende bir sakınca yok. Söylesen bile bunu anlayışla karşılamalı. Ben eşimden utanırım abimden utanmam o konuda.
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Çok büyük ayıp ya 1 bucuk ay kaldım ailemin yanında 1 ekmek aldırmadılar bana git al diyr ben kendim gidip aldom söylemeden ona bile neden aldın ettin dediler. Abine tabiki söyleme bunu kıyma yemeden de olur ama bu ayıp unutulmaz ysni
(3,099 puan) tarafından
Aileniz ne kadar kaldı yaninizda? Yani şöyle 2 3 ay kaldiysalar abinin teklif etmesi normal. Ama yok bi iki hafta kaldiysa onun da mutfağa katkisi olmasını beklemek çok ayıp.. ne bileyim eşiniz biraz ayıp etti bu konuda. Kendi abisi olsaydı bizde yiyorsun git et kiyma al dermiydi? Misafirden bir şey beklrnmez. Şahsen ben kardeşim veya ablanın evinde bi iki hafta kalip bana et kiyma al deseydi alinirdim bir daha da belki o evde yemek istemezdim.
(1,325 puan) tarafından
10 gün kaldılar cnm. Bende seninle aynı şeyi düşünüyorum. 10 gün de zaten kaç kere etli yemek yapıcaz. Ya işte bu olaylar insanı hem üzüyü hemde eşinden soğutuyor
(3,099 puan) tarafından
10 gün mü :/ birde çoğu yorumlar abin ayıp etti diyor.. bizde kaliyorlar dediginizde ben uzun bir müddet sandim.. 10 gün ne ki ben size hak veriyorum. Ben kendim anneme gittim 2 hafta bana bir kuruş harcatmadi. Abiniz olabilir ama sonuçta misafir. misafirden alışverişe katilmasini istemek ayıp bence eşiniz başka bir şeye gıcık olmuştur onu banane etmiştir. Boşverin üzülmeyin değmez
(1,325 puan) tarafından
Eşim böyle cnm ya. Aileme garezi var. Onada kimse bişey yapmadı. İstiyor ki kimse gelmesin evde yapayalnız kalayım. Ailem yanımda olunca çok mutlu olduğumu düşünüyor. Evde keyif yapıyoruz zanndediyor
(3,099 puan) tarafından
Sizi ailenize mi kiskaniyor acaba onları daha çok seviyor mu düşünüyor başka bir şey gelmiyor aklima
0 oy
(1,108 puan) tarafından
Kıymasz olsun yemekler bişey deme abine. eşin belki o an başka bişeye sinirlidir
(1,325 puan) tarafından
Tabi söylemem cnm. Gerekirse gidet marketten alırım. Eşim çok üzdü beni. Ne gerek var bunu düşünsen bile dile getirme demi. İçten içe düşün ama ne gerek var karşında ki insanı üzüyorsun
(1,108 puan) tarafından
Erkek milleti işte canım ne yaparsın etmiş bı hata ama boş ver sıkma canını :)
0 oy
(803 puan) tarafından
Sonucta sende kaliyolar alsalar iyi olurdu ama zorlada aldiramazsin bu durumda mecbur esin alack yapack bisey yok yada sende surekli et yapma 
(1,325 puan) tarafından
0 oy
(48,713 puan) tarafından
esin ayip etmis abininde biseyler almasi gerekir
(1,325 puan) tarafından
(48,713 puan) tarafından
anladim canim ayip etmis gercekten
0 oy
(154 puan) tarafından
Bence bu konu yüzünden hiç eşinle kötü olma sonuçta kayinvalidenler gelse kalsa alınması gerekse acaba alırlar mı diye içinden geçirirsin bişey almayıp yiyip içip gitseler ister istemez üzülürsün adam da bunu düşünerek öyle konuşmuş tamam söyleme şekli hoş değil misafire git al denmez misafirin düşünürse alır ısrar etmediyse de onun ayıbı kardeşinle birlikte git kasaba kendin al ya da o ben alırım derse yok deme n'olacak sanki bir kilo eti de o aliversin herşey ev sahibinden beklenmez dediğim gibi hiç konuyu büyütüp eşinle kötü olma 
(1,325 puan) tarafından
Cnm beklenti içine girmem. Ben dışarda beklenti içine girerim. Örneğin yüksek miktarda gelen hesap için eşim ödese derim babanda rn azından şu kadarını ödemeliydi diye. Ama evimde yenilip içilmesii durumunda gidip almaları gerek diye düşünmem. Onlar alırlarsa da düşünceli davranmış olurlar gözümde. Almasalar da nasıl almazlar diye içimden bile geçirmem. Neyse bu konu kapandı aramızda eşimle. Ama gerçekten de ondan bişey istemicem gittiğinde
0 oy
tarafından
Çooookk ayıp misafir almak zorunda değil ki adı üstünde misafir 
(1,325 puan) tarafından
10 gün kalmış adam nr yediyse hesaplayıp dolaba koyup öyle gitmeli eşime göre. Geldim eve dolap boş diyor
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Sen ne iş yapıyorsun merak ettim
(1,325 puan) tarafından
Ben ev hanımıyım şu an . kendi evim var oranın kirasını alıyorum sadece
(1,856 puan) tarafından
Ne kadar alıyorsun her ay
0 oy
tarafından
Eşinin yaptigida abinin yaptigida yalnus canm abinin düşünüp sen istemesen bile eve bisey almasi lazmdi istemiyosn die almamasi yalnis
(1,325 puan) tarafından
Bizim aileye söylemesen almaz cnm. Bizimkilerde bi değişik. Alayım mı diyor. Al gel ne soruyorsun ki. Damadın evi burası. Lokmaların sayılır işte böyle
0 oy
(932 puan) tarafından
Kuzum esin doldurmus dolabi gitmis aninde sizde kalinca et bitti die esinw diyince abin niyw almadi demsi aslinsa cok abest deil sonucta orda yiyo icio sen demeden alip koymasi lazim esin yok sonucta yaninda. Ama bnm esim ginede demezdi ama senin esinde cokta haksiz sayilmaz 
(1,325 puan) tarafından
İşte abim kalkıp gidip bi 200 tl lik alışveriş yapsaydı. Böyle olmayacaktı. Bana şunu bunu alayım mı diyor abim. Yok ben alıyorum deyince susuyor. Kalk al işte baksana lokman sayılıylor. Kocamab adam kalkıp gidip 1 kilo et alamadımı diye arkasından söyletti eşime
(932 puan) tarafından
Yani bnce esin cok haksiz deil cnm. Sonucta orda yiyip iciliyor sormasi hata demeden alip dolaba koymasi lazim maddi durumumu yok acaba abinin askim
(1,325 puan) tarafından
Yok cnm çok şükür durumu iyi
(932 puan) tarafından
Ozmaan abinin almasi lazim askim abinde sorun war bnce bn bayan halimle annemde 2 gn misafr kalsam dahi ne eksikse gunluk gider alir gelirim o alma dese bile yani amac yuk olamamk tabiki olmam ama icim rahat etmez geldide yedi icti dedrtmem kndime
0 oy
(465 puan) tarafından
Yani bişiy diyimmi ateşe ateşle cevap verilir aynısını sen yap illaki denk düşer onun anası felam geldigi zaman ona aldr bakalim ama et al abim aldi de 
(1,325 puan) tarafından
Bakalım cnm. Eğer ki aynı durum yaşanırsa eşime dicem. Ailen yedi içti bişey almadı diye

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 637 göst.
5 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 308 göst.
29 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 1,095 göst.
21 Ekim 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 320 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mirayin annesi (2,618 puan) tarafından soruldu

380,973 soru

11,405,593 cevap

34,943 kullanıcı

...