0 oy
877 göst.
Aile kategorisinde (110 puan) tarafından

Kızlar 1 buçuk aylık oldu kızım. Bi hastalığı yok gazlı bi bebek ve tutturdu mu çok agliyo her gören ay bu çocuk doymuyo mu ay bu çocuk usuttu mu doktoroda götürdüm bisi yok şükür. Insanlardan sıkıldım. Altını açarken agliyo bu doğduğundan beri böyle yok bu neden agliyo. En sonunda kırmak zorunda kalıyorum. Ağızlarına vurasim  geliyo. Helede lohusayken iyice deli oluyodum siz nasıl cevap veriyorsunuz bi daha karismasinlar

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Benim karışmaktan ziyade kayinvalidem oğlumun organını çekip eşine atacakmis bi de bana diyor bunu ben de oğlumun mahremiyetini kimseyle paylasamazsin dedesi de olsa dedim direkt söylerim evime gelenlere de yanlış bir şey derlerse söylüyorum kırılıp kirilmamalari umrumda değil benim psikolojim söz konusu sonuçta ben kötü olursam bu cocuguma yansır o yüzden başkalarını dusunemem

tarafından
Bu ne sacma bisey ya görmemislik bu bence ne kadar ayip ben oglumun altini kimsenin yaninda bile acmadim  millet artik sapik dusunceler besliyo kime guveneceksin   hayir gorse ne oalcak gormese ne olacak onun fotosunu cekip atmasa kiz yada erkek diye kandircakmiyiz yani ne tür bi beyinle yasiyo bu insanlar yaa
(110 puan) tarafından
Bu ne saçmalık bebekte olsa mahremiyeti var. Bu erkek merakı da ne anlamıyorum. Bu kadar sapik insanlarda bu çabuk erkek meraklısı kadınlar yüzünden oluyo. Illa erkek torun isteyen erkek evlat isteyen. Erkekliği cinsiyetten dolayı üstün gören cahiller yüzünden sapiklasti insanlar.
tarafından
Ben de kimsenin yanında altını değiştirmiyorum odaya götürüp değiştiriyorum ama geliyor odadan da kovamam bi de bir şey desem ortam da yok birden patlarım bebeği 2 gün gördü zaten aklı fikri nerede öyle bir şeye de müsaade edemem bebeğimin de özeli var sonuçta
(69 puan) tarafından
Bide bu var işte ayri odayada gitsen peşinde  gelirler ne kiymetli çocuğun varmis derler Allah sabır versin bize
tarafından
Aman deyim kendin al bebeginin altini hani kotu bisey yapacagindan olmasada gecen gun arkadasim anlatti kayinvalidesi bebegin pipisijin sunnet derisini geriye dogru siyirmis akilsiz kadin cocuk o gece agla agla susmamis kocasida demis annem boyle boyle yapti hemn alip acile goturmusler cocuk idrariniyapamamis saatlerce ve mecburen sunnet etmek zorunda kalmislar   her halta burunlarini sokmasalar olmuyo benim annem benim yanimda alir cocugumun altini 3 yasinda oglum ve daha bi kez olsun bilincsiz bi insanla akli geri gerikafali bi insanla asla yanliz birakmadim insan korkuyo...
-Reklam-
0 oy
tarafından

İnşallah bana karışmazlar valla . Sanki kendileri çocuk büyütürken hiç zorlanmadı bilmiş bilmiş konuşmaları bni deli eder. Anası bnm bişeyi yok de geç 

tarafından
Sırtını sivazla gaz öyle çıkar sen kimsenin demesine bakma
tarafından
Emdikten hemen sonra vurursan sirtina kusabilir evet ben biraz oyaliyorum omuzumda sirtini sivazliyorum cikiyo genelde cikmazsa o zaman vuruyorum
(523 puan) tarafından
Haticecigim öyle bir hadis yok gerçek hadis değil o bu konuda bilgilendirmek istedim
tarafından
Bebeğin iki aya kadar ağlaması Allah’tan başka ilah olmadığına (ve Muhammed (sav)’in onun kulu ve Rasulu olduğuna) şehadettir.
Dört aya kadar ağlaması Allah-u Taala’ya itimattır.
Sekiz aya kadar ağlaması Peygamber (sav)’e salavattır.
İki seneye kadar ağlaması da anne-babasına istiğfardır.
Susadığı zaman annesinin göğsünde ona cennetten bir pınar ihsan eder de  onu içer. Böylece yeme içme ihtiyacı karşılanmış olur.”
Peygamberimizin hadisidir
(523 puan) tarafından
Bende öyle biliyordum ama öyle değilmiş canım bir tane hoca böyle bir hadis yok dedi internette çok geziyor böyle uydurma hadisler dedi iyi de olsa hadis denmez dedi
0 oy
(4 puan) tarafından

En iyisi hiç takmamak bence yaşamayan yoktur.canini sıkan olursa  lafını ver gec.kucuk çocuk aglayacak bazilaru kolik daha da ağlar.sen bebegine bak hayırlısıyla biraz buyuyunce geçecek zaten

(110 puan) tarafından
Inşallah canım  zaten takmamya calisiyom ama akrabalar kucağımdan alıp susturmaya bile kalkiyo sanki onlarda susucak bnde verm.iyorum
0 oy
(175 puan) tarafından

Hiç susmazlar ya.. Sanki kendileri besliyor yıkıyor giydiriyor temizliyor uyutuyor. Ama her şeyi daha iyi bilirler nasıl oluyorsa. Benim de kaynanamın komşusu gece ağlarken duymuştu sabah sordu doymuyo mu niye ağlıyo diye. Lohusa halimle kaynanama ***** mı bu kadın bebek ağlar napar başka demiştim :D şuan 4 aylık olduk çok bilmişlik taslayanlara evet diyorum ki sussunlar :)) kendim biliyorum bebeğimi sonuçta onların yüzüne aynen haklısın de geç sen de inan uğraşılmıyor sinirlerin zıplıyor

(110 puan) tarafından
Aynen öyle biz altlı üstlü oturuyoruz gece bezen agliyo yani bebek sonuçta:)) her sabah neden ağladı diyolar. Artık geliyolar banaaaa :))) he diyip geçmeli sanırım yaaa :D
0 oy
(1,379 puan) tarafından

Allah yardımcıniz olsun canım çevremde böyle insanlar yok olsada ağzının payını vereceğini bildiğim için cesaret edemez çok şükür hep derim sizi negatif etki altında değil pozitif insanlar alın  hayatiniza  diye hep öyle yapıyorum böyle olunca insan mutlu oluyor sizede tavsiyem canını da sıkma 

(110 puan) tarafından
Evet canım haklısın ama bazı insanlar mecburiyetten olur hayatında yoksa almam dediğin gibi. Artık cevabını vere vere alıştrcaz insanları karismamaya
(1,379 puan) tarafından
Mecbur olanları da payla ki cesaret edemesinler
(110 puan) tarafından
Aynen canım inşllah hallederim
0 oy
tarafından

Benimde kaynanamda var aynisi cok iyi bi insan ama sadece cocuk bakimi konusunda catisiyoruz dogrusu beni anlamak istemiyo oglumun emme reflexi asiri yuksek sut yetiremedim kilosu iyi olmasina ragmen yalanci emzik bile tutturamadgim anlar oluyo emiyo ardindan agliyo araniyo mecbur mama basladim daha tok tutuyo diye bi kez geceleri bi kez gunduzleri veriyorum gecen bana gelmisti kaynanam parmagini bebegin agzina dogru tuttu cocukta yalamaya basladi haliyle agzina bisi degiyo ee bu ll ac heralde anaaa nasil araniyi yaliyo bi bak dedi bende anne kendini dusun agzina bisi verseler yalamaz tadmaz misin ac falan degil emzirmekten yoruldum artik az once mama yedi ardndan emdi dedim haa tamam  dedi biraz ayip oldu ama hep ayni sey herkesin yaninsa yapiyo biktim  

(110 puan) tarafından
Aynen öyle bide çocuk elini emiyo doktorda normal dedi kesfediyo dedi  bi iki ay sonra herşeyi ağzına götürecek dedi. Çocuk ağzına bisi götürünce doymadı diyolar halbuki yeni emdi. Her ağladığında aç bu çocuk . Ya diyorum gazi var altı pis bi yeri ağrımıştır. Yok illa da ac illa kilolu olsun istiyolar. Bazen kırmak zorunda kalıyorum. Üzülerek yanı. Sağlıklı olsun yeter diyorum. Tombis olsun istiyolar. Sanki kilo sağlık mi sanki
tarafından
Aynen dusunceleri o hadi oglum kendi parmagini emse neyse tek bildigi sey o ondan agzina aliyo herseyi derim de kadin kendi parmagini tutuyo ya cocugun agzina tabi acar agzini bebek
(110 puan) tarafından
Bide neden parmağını küçücük bebegin ağzına sokarsın ki. Zaten annesi anlar acıktığını en iyi anne hisseder
tarafından
Allahtan ellerini yikamisti
0 oy
(236 puan) tarafından

Canım istersen milyon kez sole yine karışırlar

(110 puan) tarafından
Aynen öyle canım böyle gider bu vaziyet ama cevabını  vermek lazım
(236 puan) tarafından
Canım herşeye bi kulp , bu kez de adın terbiyesiz e çıkar saygısızlık yaptı ya çıkar duymaz dan gel herkesin başında emin ol
0 oy
(9,652 puan) tarafından

Yine bi çevrenden denilenleri dinle canım daha önce bunu tecrübe etmiş kişilerin yardımi  dokunabilir doymadiginda da aynı huzursuzluk olur gazi geldiğinde de gaz için bisiler yapabilirsin banada doymuyo dediler yok yok doyuyo diye emin konustum agladi surekli mama denedik cocuk sustu bende ozaman anladim bi herkesi dinlemekte fayda oldugunu.. 

(110 puan) tarafından
Dinliyorum canım ama  kilo alımı normal bi rahatsızlığı yok dönüyo diyolar doktor kilo alımının  güzel olduğunu soyluyo
0 oy
(110 puan) tarafından

Uyari neden anlayamadım????

tarafından
Herseye karismayi sevenler vermistir bosver :D
(110 puan) tarafından
Valla ya :D kötü bisi de yok argo küfür yok herşey normal yani değişik insanlar harbiden :D
0 oy
(645 puan) tarafından

Öyle oluyor gerçi ben tek bakıyorum bişey diyen olursa cevabını veriyorum açıklayıcı ver kırıcı olmadan  

0 oy
(834 puan) tarafından

Benim yeğenim 5 aylık oldu, yengem annesine bırakırsa (üst katinda) anca öyle dışarı çıkıyor. Onun dışında hep evde çocuk. Bi üst kata çıkarıyor :D sen  de evden çıkarmayarak sorunu çözebilirsin  ya daa 'ağzı olan konuşuyor buzemem ki deyip sallayacaksın 

(110 puan) tarafından
Aynen öyle kimseyi takmicaksin aslında ama ısrarla susmuyolar. Helede ağlama muhabbetine sanki bebek konusuyoda  derdini anlatsın mecbur ağlicak :)))
0 oy
(43 puan) tarafından

Valla bendede aynı her aglamasında ay bu çocuk aç bu çocuk doymuyo emzir emzir kafamı şişirdiler 5 aylık olduk en sonunda yüz ifademi şirince gösterip çocugu uzatıp al emzir diyodum :D yüzüme aval aval bakıyolardı hiç çekinme ayyy 4 ay ***** gibi sustum da şiştim artık biri aç derse evet aç aman üveyim ya ben aç bırakıyorum diyorum şaşııyorlar yada al doyur o zaman diyorum hiç olmazsa tip tip bakıp benim haberim yokta ben bu çocugun üvey annesimiyim ne bu diyorum 8-) boşver ya hepsi aynı 2 ay zırt pırt hastaneye gittim zayıf diye en son doktor illahlah etti benden bu çocuk saglıklı yeter getirme diye etraftaki sinsirellalar bi bırakmıyoki bakalım çocuklarımıza

(43 puan) tarafından
Yaaaa :D ayyy neyse bari içimi dökmüş oldum
tarafından
Olsun olsun iyi olur öyle yaz yaz gitsin :D
(2,423 puan) tarafından
Ay benimkiler 7 aykik oldu hala  konuşuyorlar ama olsun napalim :D ben sem çet  bu  arada bu yeni hesabim :D
tarafından
Aman hemende kndini tanitirrr :D aydinlandik canım :D sagol
(2,423 puan) tarafından
Eee bak  ben giderim adım kalır:D

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 189 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Ipek41 (7,376 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 129 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Zeynep424242 (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 638 göst.
5 Eylül 2020 Diğer kategorisinde Hilal.hilal123 (188 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 182 göst.
8 Ocak 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,302 puan) tarafından soruldu

377,324 soru

11,291,785 cevap

34,710 kullanıcı

...