0 oy
680 göst.
Moda kategorisinde tarafından
Mrba arkadaşlar tesettürlüyüm ferace giyiyorum fakat yaşıtlarımdan sanki daha yaşlı gibiyim pantolon giymiyorum fakat farklı bir tarz istiyorum varmı benim gibi tam kapalı ama bir yandanda modern giyinen beceremiyorum galiba 

16 Cevaplar

+5 oy
(2,330 puan) tarafından
Bırak moderni canım sen İslam'ın gerektirdigi gibi kapan boşver modernlik geride kalsın 
tarafından
Etrafa göre giyinmiyoruz Allahın emrine göre giyiniyoruz. Nefsin şuan seni eline almış ne yana çevirse sen o tarafa gidiceksin gibi. Kendinden taviz verme yoksa zor toparlarsın.
(2,330 puan) tarafından
Esinin rızası Allah'ın rizasindan geçer canım .Allahu Teala ne buyuruyor eğer bı insana secde etmenizi isteseydim eslerinize buyurirdum  ,buyuruyor.o yüzden eşin doğru bişey istiyorsa dinlemek lazim
tarafından
Yok gitmem zaten fikir almaya geldim
tarafından
Eşim bişey istemedi gözü arada başkalarına bakıyor gibi Bende bu sebeple tarzı açılıp sarılmadan değiştiriyim dedim ama Allah için kapandım eşim için değişmiycem
tarafından
Dışarda değil evinde sadece eşine yap. Daha da gözü dışardaysa karaktersiz bizi demek ki.
-Reklam-
+2 oy
tarafından
düzenlendi
mumin babanne gibi giyinmeli ben de ferace giyiyordum lâkin hamileyim ferace dar gelince açık renk tunik etek aldim kendimi tuhaf hissediyorum böyle alışık değilim ama yazin da siyah ferace bütün sicaği üzerine çekiyor 
tarafından
eşin için evde süslen cânim dişariya özenme nefsinin galeyanina gelme :)
tarafından
Aynen evde yapıcam dışarıya bakarsa kendi bilir gelmicem inşaAllah:))
tarafından
Allâh sen den râzi olsun Allâh senden râzi olsun
tarafından
Allah sendende razı olsun inşaAllah:))
tarafından
Bende ferace giyiyorum. Hamileyim dar geliyor artik valla aksam ustu esimle alisverise çıktık koşa kosa eve geldim sanki herkes karnima bakiyormus gibi hissettim :D
+2 oy
(1,244 puan) tarafından
Tesettür tarz değil farzdır.  Moda değil kalkandır. 
0 oy
tarafından
Tesettürün modası olmaz . Rabbim bayanın güzelliğini örtmesi için tesettürlü emretmiştir Sen tam tersi güzelleşmek için tesettür arıyorsun. 
tarafından
Evet eşimin gözünün dışarıya kaymasından belkide çekiniyorum benim yanımda iken tüm dikkati bende olsun istiyorum evet tesettürün modası olmaz oda doğru
0 oy
tarafından
Ferace giyiyordum kışın pardesü isteyerek kapanmadım çok zorlanıyordum evlendikten sonra pantolon üstü uzun tunik veya kap giymeye başladım 
0 oy
(1,691 puan) tarafından
bende ferace esarp takiliyorum bu konudan bende muzdaribim
tarafından
Aynen ama üstte iki arkadaş yazmış galiba doğru diyorlar biz kapanmayı farklı hale getirmeye başladık ama etraf o kadar renkli oldu ki kendimi tuhaf görmeye başladım
(1,691 puan) tarafından
demi dogru valla ya
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Gerek yok kuxum bende ferace ile gidiyorum geziyorum  insanlar ayette göre giymiyorlar sen rabbin rızası için çabala
tarafından
Aynen vazgeçtim hata yapıyorum galiba
(5,311 puan) tarafından
Yani nefsine yenik düşme  rabbin rızası her zaman önceliğin olsun
0 oy
(4,698 puan) tarafından

image

image

image

Benim kaynanam hep böyle giyinir çokta modern 

tarafından
bone gibi bağliyorsa boynu gözüküyor demektir bu ise tesettürle hiç bağdaştirilamaz kadin ziynet yerlerini göstermemeli kendisini uyarmalisin bu konuda sevabina nail olursun bi iznillâh
(4,698 puan) tarafından
Konuşmuyoruz canım 1 yıldır
tarafından
ovv küslük 3günden fazlasi günah yaa barışsana:)
(4,698 puan) tarafından
Canım konu benimle ilgili değil eşimle konuşmuyorlar
tarafından
anladim hayirlisi olsun
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Elbise giyerim bedenimden büyük alırım yapışmayacak şekilde. Etek giyerim bazen. Pantolon tunik asla sevmiyorum. 
tarafından
Bende pantolon tonik sevmiyorum zaten bu şekilde giyinen buraya gelip sormaz ne giysem diye :) Bende büyük beden elbise giyiyorum  işte etek tunik diyorum ondada biraz tuhaf hissedicem sanki bişey giymemiş gibi
0 oy
(3,552 puan) tarafından

image

image

image

image

image

Ben bu şekilde giyiniyorum ya da ferace giyiyorum 

tarafından
Bunlar da çok güzelmiş hangi site bu acaba
(4,934 puan) tarafından
Hangi siteden bu resimler
(3,552 puan) tarafından
Siteden değil instagramda takip ettiğin bi kız var onun fotoğrafları. Dur adını yazıyım
 @faaaatmanur_ bu tarz alıyorum bende genelde
tarafından
Teşekkür ederim :)
0 oy
(471 puan) tarafından
Bende ferace giyiyorum pantolon giymiyorum genelde kalem etek uzeri tunik şal veya esarp ortuyorum basimada
tarafından
Kalem etek zayıflara yakışıyor ben biraz balıketliyim hatlarımın gözükmesinden endişe ediyorum:(
0 oy
(313 puan) tarafından

Bence eşine evde süslenmek daha güzel nefsini yenip ne güzel ferace giymişsin hepimize nasip etsin Rabbim <3 dışardakilere bakarsak ben feraceli değilim ama siyah kıyafetlerim mesela ve güzel şık şeyler hep pahalı alamıyorum böyle kıyasa girersek hiç bitmez eşin de bakmıyordur bence yani kapalılığı seviyorsa eğer benimki de bana ferace aldı tam tersi onu seviyor sürekli giymesem de bazen giyiyorum 

Eski tarz feraceler yerine spor tarzı ya da şık seviyorsan balon kollar falan hoş oluyor öyle şeyler alırsan daha iyi hissedersin belki:angel:

tarafından
Amin inşaAllah:)
0 oy
tarafından
Linçlemeye gelirker şimdi insan hem güzel hem doğru şekilde kapanabilir bence 
0 oy
(155 puan) tarafından
Ay ne kadar güzel arkadaşım nefsine hakim olup modernlik dışındaysan ben gerçekten bu devirde nefsine yenik düşmeyen tesettürlülere hayranım. Bende tesettürlüyüm keşke nefsime yenik düşmesem diyorum bazen ki asla çok modern gibi olanlardan değilim ama tam anlamıyla yapmak isterdim… sen sakın düşüncelerine ve yaşamına vesvese sokma. En güzelini hayırlısını yapıyorsun 
tarafından
Teşekkür ederim:)
0 oy
tarafından
Bende tesetturliyim bol.elbisey giyiyorum bence en şık en modern en güzeli elbise ... O kadar güzel.elbise modelleri var ki ferace giymek istedim ama eşim yok dedi elbise giymeyi isterim isterim dedi .. bende vücut hatlarını belli etmeyen renkleri çok cırtlak olmayan elbiseler giyiyorum 
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Modern tesettür diye birşey yoktur aklın kaymasin onlar doğru olanı yapmıyor 

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 168 göst.
6 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Nalankt (984 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 244 göst.
6 Mart 2024 Diğer kategorisinde Bebegimdogdu (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 115 göst.