0 oy
261 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kizlar esim haftalardir icli kofte istiyo benim de daha once bir kere girisimim oldu ama o da kalın oldu esim tadi cok guzel olmustu olsun yine yap diyo. Evde kiyma yok ben de bayram oncesi almak istemedim bayramdan sonra yaparm diye söz verdim ama yine kalin olacak diye cesaret etmek istemiyorum ya icini açamıyorum parcalaniyo yok mu bunun bi puf noktasi ya help me

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ablam icini hazırlar bir gün öncesi soğuyunca topak topak yapar buzluğa atar ertesi gün hamurunu yapar incecik o buzlu için üstüne sarar hamuru kızartır çok gzuel oluyor 
tarafından
Ay cok mantikli boyle yapmak icine doldurma derdi yok istedigim incelikte olur sagol canm ❤
tarafından
Ayenn canım daha kolay ve lezzetli oluyo
-Reklam-
0 oy
(2,226 puan) tarafından
denemedim ama aparatı çıkmış bi bak istersen onlara 
tarafından
Gordum de her zaman yapacagim bisey degil 40 yilda bir yaparim esim cok dillendirdi ona yapmak istiyorum
(2,226 puan) tarafından
benn hiç denemedim annem yapmıştı ilk defa iyi olmuştu ama sen nasıl yapıyorsun elinle mi
salatalıkla falan da yapan oluyormuş
(2,226 puan) tarafından
hamurunda ölçü mü eksik oluyor ki acaba parçalanıyor
(2,226 puan) tarafından
istersen yoruma nasıl yaptığını da yaz bilen birileri daha net bilgi verir
tarafından
Salatalıkla da denedim kuzum ayni kalin oluyo ince yapamiyorum
0 oy
tarafından
Hamuru cıvık olmasın şekil veremezsin nefis yemek tarifleri sitesinden bak bı orda tam tutan tarif var bide hamura elinde şekil vermeye ugrasirsan zor olur hamuru elinde yuvarla üstüne bastır yayılsın yuvarlak şekilde içine harcı koy kenarlarından elini suyla ıslata ıslata kapat kapattıktan sonra da avucunda sıkıştır şekil alır o şekilde bide kalinda olmaz 
tarafından
Ben de oyle yapiyorm da ince olunca dagiliyo kalin yapınca da begenmiyorum salatalikla yapan gordum oyle denedim onda da zorlandim
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Pet siseyle yapıyorlar bak youtubeden kısmetse bende bayramdan sonra yapcam 
tarafından
Salatalikla duydum da pet sise duymamistm pratik mi peki
(10,784 puan) tarafından
Ben dah denemedim ama protık bene bak izle ben oyle yapcam
tarafından
Tamam canim bi bakim sagolasin
0 oy
tarafından
Hamurunu kucuk bezelere ayir oklavayla ac iki ucunu birlestir :)
tarafından
Yapiskan bi hamur olmustu ben yaptigimda oklavayla acilmaz sanirim ya
tarafından
Un dok acarkrn
tarafından
Un koyan ilk defa duyuyorm sen yaptin mi daha once
tarafından
Yaptim cnm foto atim istersen un koymuyorum acarken serp
0 oy
tarafından
Canim ben çok yapıyorum hemde çok hamuru incecik ve içi dolu oluyor bride küçük ve bir lokmalık yapiorum gelenler çok beğeniyor kız kardeşim hile tarifini istedi ama onun içini açmakta sıkıntı ben irmiksiz yapıyorum birde
tarafından
Nasil yapiyosn canm tarif verebilir misin zahmet olmazsa
0 oy
tarafından
İçli köfte çok zor ve zahmetli bir yemek onsabir istior gerçekten hamuru macun gibi olcak her şekle girmesi gerekior birde yağa veya suya koyduğunda dağılmaması gerekir
tarafından
Evet iste ben de daha once bir kere denedim ic harci cok guzel olmustu ama hamuru kalindi ben begenmedim ama esim cok begendi yine istiyo
0 oy
tarafından

image

image

canim bu annemin tarifi .Antep'te.bu şekilde yaparlar..dene istersen..
tarafından
Cok sagol canm❤
0 oy
tarafından

image

Foto bu cnm

tarafından
Eline saglik canim alisilmisin dışında olmus biraz sanki ama eminim tadi guzeldir

İlgili sorular

+1 oy
26 cevap 623 göst.
14 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde ❤️Derin❤️ (2,722 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 191 göst.
17 Ekim 2022 Diğer kategorisinde O bir anne... (1,170 puan) tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 117 göst.
3 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bitanecikoglum (320 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 292 göst.
1 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,292 cevap

34,765 kullanıcı

...