0 oy
296 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Dana eti kavurması istedi eşim ben şimdi bunu kavurduktan sonra biraz su koymam lazımmı çektikten sonra biraz daha kavurayim:) kuzu eti kokuyormus ben onu daha çok seviyordum

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Ete su koyulmaz diye biliyorum ben 

tarafından
Dana nasil sert olmazmi :)
tarafından
Yani ben daha önce kısık ateşte pişirmişdim kendi suyunda sert olmamışdı ama İnternetten bi bak istersen
tarafından
Guzel.yorumlar geldi deniyorum artık olduğu kadar :)
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Su koy iyice ceksin az yag koy lokummm
+1 oy
tarafından
Canm ben kirmizi et fabrikasinda muhasebeciyim ete su koyulmaz 
tarafından
Bende koymadım kendi suyunda pisiridim teşekkürler
0 oy
tarafından
Ben çok az miktar koyuyorum bende hamileyim her yer et kokuyordu gelen eti hemen dudukluye koydum şimdi sabırsızlıkla pişmesini bekliyorum :Ddd
tarafından
Sanki az koysam olcak gibi
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kurban eti taze oluyo kapagini kapatinca baya sulaniyor zaten 

Ben once yagini kavurur eti atarim kapagi kapatirim baya sulanir ha suyunu cekti hala sert ise o zaman su ekleyip pisirebilirsin en son da hafif yag gezdiririm
tarafından
Tamam canim öyle yapayım o zaman
0 oy
(1,298 puan) tarafından
Ben bugun yaptım tarifini veriyim mutlaka dene etler lokum gıbı ve çok lezzetli oldu düdüklü kullandım kısa sürede istedıgım gıbı oldular... Etler doğranıp yıkandı sonra düdüklü tencereyi 3 dakika filan ısıttım şoklama yaptım çünkü ve etler suyunu içine hapsetti üzerine kapak kapattım ara sıra karıştırarak kendı suyunu çekti tereyağı ve sıvıyağı karışık koydum miktara göre de çok az sıcak su ama az yanı kapağını kapattım yarım saat açtım tuzunu ekledım ve pişmişti çoksa guzel oldu valla 
0 oy
(119,356 puan) tarafından
Baci bu saatte ne kavurmasi sicakta kalp krizi gecirir insan et agir gelir
tarafından
Yemek yemedik sabahtan beri :) bize et ağır gelmez hep yeriz
(119,356 puan) tarafından
Abuuuwww afiyet olsun
(3,099 puan) tarafından
Sevdos o zaman ben 4 kişinin canına kasteddim gshshdjdjkxkx:D
0 oy
(10,533 puan) tarafından
Hep dana eti oluyor kavurmasina hiç şu koymadım cnm 
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Ben dana etini genelde düdüklüde pişiriyorum canm çünkü kuzu etine göre dana eti daha geç pişiyor. Önce suyunu çekene kadar kavuruyorum suyu çekince de Kaynar su ekliyorum üstüne , birazcik üstünü çıkacak kadar çokta değil tabi. Tuz falan hicbirsey katmadan kapağını kapatıp 45 dk yada 1 saat falan pişmeye bırakıyorum. Ama normal tencere de yapmak istersen de ben genelde sebzeli yapıyorm güveç gibi. Önce etimi suyunu çekene kadar pişiriyorum yine sonra yağ sarımsak ,biber patlıcan ve domatesi ekliyorm tuzunu atıyorum o şekilde biraz da kaynar su ilave ediyorum kapağını kapatıp pişmeye bırakıyorum bol sarımsakli olunca daha güzel oluyor ben et kokusuna dayanamıyorum middem kalkıyor o yüzden kokusunu alsın diye sarımsak bol koyuyorm canm
0 oy
(10,385 puan) tarafından
Ben açıkçası düdüklüde yapıyorum biraz tembel işi. Suyunu salana kadar bekleyin sonra su eklemeden kendi suyu ile ağzını kapatın. 40 dk da tam kıvamında oluyor sonra içine tereyağ tuz kekik karabiber koyup kavuruyorum bir süre. Dilerseniz eti geceden süt yap ve soğan suyu ile terbiye edin yine varsa içine defne yaprağı atın aromatik oluyor 
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Ben bugün önce kavurdm kendi suyunda suyunu çekti iyice içine üstünü geçecek kadar sıcak su koydum onu da yavaş yavaş çekti soğan kırmızı ve yeşil biber koydum onlarda biraz yumuşadı. Sonra  bir domates baharat koydım bıraz daha kavurdum inancın olsn pamuk gibi oldu 2 yaşındakş kızım bile yedi yani. Et eridi resmen 
0 oy
tarafından
Danayı bilmem ama biz bugün kavurma yaparken hiç su katmadik kendiliğinden bayağı sulandı mis gibi oldu 
tarafından
Aynen bende şu koymadan pisirdim yag şu saldı zaten iyi oldu ama bence kuzu eti daha guzel

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 86 göst.
24 Mart 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Aydagul (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 164 göst.
15 Mayıs 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Y (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 79 göst.
22 Haziran 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Egelihatun (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 171 göst.
16 Kasım 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seker bal (65 puan) tarafından soruldu

380,355 soru

11,388,468 cevap

34,894 kullanıcı

...