0 oy
241 göst.
Diğer kategorisinde (785 puan) tarafından
Kızlar 14+2 günlük gebeyim bugün baya bı ete dokunmak zorunda kaldım sürekli elimi yıkadım ama birşey olmaz dimi

12 Cevaplar

+1 oy
(546 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Herkes ne olacakki demis ama toxo ya da brusella vs gibi onemli enfeksiyonlar cig etten geciyor.elinizi sık sık yikamakla iyi yapmissiniz
(785 puan) tarafından
İşte bende zaten bu enfeksiyonlar yüzünden korktum teşekkür ederim cevabın için canim
tarafından
Dokunmakta sorun yok, çiğ ete dokunup elini ağzına almadıkca ya da çiğ et yemedikce. Ama elinde bir yara, kesik vs varsa da dikkat et. Ben hamileliğimde o kadar takmıştım ki artık şimdi bile ete dokununca üç beş defa yıkıyorum elimi :))
(785 puan) tarafından
Elimde yara felan yok çok şükür bilgilendirdigin için teşekkür ederim canım
-Reklam-
0 oy
(232 puan) tarafından

Hamilelikte ete dokundum çok şükür birşey olmadı ne olabilir ki ?

(785 puan) tarafından
Toxoplazma veya brusella gibi hayvansal gıdalardan bulaşabilecek enfeksiyonlardan ötürü endişelendim oyuzden sordum
0 oy
(1,399 puan) tarafından
Ne olabilir ki ne demek istediğini anlamadım 
(785 puan) tarafından
Toxoplazma veya brusella gibi hayvansal gıdalardan bulaşabilecek enfeksiyonlardan ötürü sordum
0 oy
(14,080 puan) tarafından
Yok ne olucak ki olsa bizlere olurdu analarımız zamanın da sanki bizlere hamileyken ete dokunmadı:))
(785 puan) tarafından
Orası öyle tabi ama işte toxoplazma veya brusella gibi hayvansal gıdalardan bulaşabilecek enfeksiyonlardan ötürü endişelendim canim
0 oy
tarafından
Ilk hakileligimdede dokundum simdi 8 haftalihim gene dokundum mecbur yani  allaha sigin biseu olmaz
(785 puan) tarafından
İnşallah kuzum zaten her dokunduktan sonra ellerimi iyice sabunla yıkadım dediğin gibi gerisi Rabbime kaldı
0 oy
(3,457 puan) tarafından
E yemek yaparken de dokunuyorum cnm kurbanda degilki sadece
(785 puan) tarafından
Orası öyle zaten kuzum ama hani bazı enfeksiyonlar oluyormuş kontrol edilmemiş ette oyuzden sordum
0 oy
(266 puan) tarafından
Hiçbir şey olmadı çok şükür
(785 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bende sürekli dikkat ettim sürekli elimi yıkadım
0 oy
(594 puan) tarafından
Eldiven kullan bence ben hamile değilken bile genelde eldivenle yapıyorum et işlerini 
(785 puan) tarafından
Aslında eldiven takicaktim ama unutmuşum yanıma almayı bulunduğum yerde de bulmak imkansızdı oyuzden mecbur direk temas ettim
0 oy
(1,284 puan) tarafından
Elinde açık yara olmadigi takdirde sorun yok istersen bi dahakine eldiven kullan icim rahat etsin
(785 puan) tarafından
Tavsiyen için sağol canım  bende zaten yanıma eldiven alicaktim ama unutmuşum bidakine daha çok dikkat edicem canım
elimde de yara felan yoktu çok şükür
(1,284 puan) tarafından
Rica ederim cnm :)
0 oy
(4,859 puan) tarafından
İki hamileligimdede ete dokundum çok.sukur. hiç birşey olmadı 
(785 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(44,769 puan) tarafından
İki hamileliğimde de dokundum sadece ciğere felan dokunmadım birşeyde olmadi
(785 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(932 puan) tarafından
Canim gebelik basinsa test yapiliyor eger senin toxoya bagisikligin war ise sorun olmaz ama bnm yoktu sokak haywani sewmem cig et ellemem hep yasakti 
(785 puan) tarafından
Evet ilk başta test yaptılar doktor hiçbir sorun yok dedi ama bağışıklığım varmı bilmiyorum ama zannediyorum ki bağışıklığım vardır çünkü köyde büyüdüm kedilerin köpeklerin içinde gezdim hep ve ailem hayvancilik yapıyordu belki toxoplazma bile gecirmisimdir
(932 puan) tarafından
Olmasaydi doktor derdi zaren kuzum bnm yok soyledi mesela
(785 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim
(932 puan) tarafından
Rica ederim cnm

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 390 göst.
2 Kasım 2019 Diğer kategorisinde Ozge# (31 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
27 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Zuhalll (736 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 230 göst.
5 Mart 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Alpingo!!45 (367 puan) tarafından soruldu
+1 oy
18 cevap 1,161 göst.
9 Temmuz 2022 Aile kategorisinde kbramm27 (374 puan) tarafından soruldu

382,181 soru

11,443,171 cevap

35,014 kullanıcı

...