0 oy
605 göst.
Diğer kategorisinde (1,363 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Herkes burda kayanansiyla olan sorunlarından dert yaniyo bense kendi öz annemin bana uyguladığı psikolojik şiddetten dert yanmak istiyorum.

Annemi hiçbir şekilde memnun edemiyorum. Ailemden uzakta yaşıyorum 20gunluk uzun izne geldim. Ama annem şu an o izni bana zehir etmek için yemin etmiş gibi davranıyor . 

Benim tek derdim su kısa izinde herkesi görüp mutlu bı şekilde eve dönmek ama olmayacak gibi duruyor

15 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Neden öyle yapio peki aranizda tatsiz bisey mi yasandi 
(1,363 puan) tarafından
Genel olarak benim mutlu olmam onu mutlu etmiyor.
Bayramın birinci ikinci günü eşimin tarafta kalıp daha sonra oraya geciceZ diye tavir yapıp
Kendine benim gelicegim gün başka şehre gitme planlari yapmaya çalıştı.
Ya ben senede toplasan 20gun geliyorum yanına yapma ya
-Reklam-
0 oy
(673 puan) tarafından
Ne gibi şeyler yapıyor. ?
(1,363 puan) tarafından
Yani eşimin tarafuni kıskanıyor benim yakın olmami istemiyor.
Plandigimiz şeyleri önceden söylüyorum o zaman geldiğinde beni çok kircak tavırlar sergiliyoe
0 oy
tarafından

Tövbe estağfurullah :D başlığı yanlış anlayan ben :D

(673 puan) tarafından
Hahahahah kiz bende yanlış anladım bi bakam dedim ne yazmış diye yinede :D
tarafından
Ay evet ☺️☺️
0 oy
tarafından
Başlığı görünce bi an noluyo dedim. Fesatlık is loading kckf
0 oy
(2,165 puan) tarafından
Sebep ne canm 
(2,165 puan) tarafından
Anladım canm yani annenin herhangi bir psikolojik rahatsızlığı varmı, neden sana karşıyor. Allah yardımcın olsun canim
(1,363 puan) tarafından
Genel olarak dışardan pozitif ama içi negatif mutlu olmayı bilmeyen bı insan. Negatif zamanlarında beni mutsuz eder . Tek duam şu izni kavgasız gürültusuz bitirmek
tarafından
Peki senden  baskada  evladi varmi ki onlarla nasil davraniyor. Senin sucun ne ki öyle savraniyor senle
(1,363 puan) tarafından
Abim var canım abimin tüm herşeyini alttan alır ona bişey yansıtmaz. Abim gelinle memlekete gitti yalnız kaldı diye zaten bütün hıncı .
Beni ezip üzmek istiyor.
Ya ben senede sayılı gün geliyorum biraz anlayış istiyorum sadece.
Normalde planları anlattığım zaman olumlu konuşup sonra beni darlamasi beni üzmesi zoruma gidiyor
tarafından
Anladim canim sende haklisin. Yani annen digil kaynanan olsaydi anlardim ama anne kendi kizina böyle nasil yapiyor.  Rabbim sabir versin sana canım. Beıki annene sorsan ki benim burada kalmami istemiyormusun. Ben seni çok özledim uzun zamandir görmüyorum ama sen bana böyle yapiyon diye
0 oy
(2,375 puan) tarafından
neden cnm bende annemlee hep kavga ederim beni anlamaz aksilik desen herşey var aynıyız sanrm
(1,363 puan) tarafından
Canım o tavırları koysam ya da koymaya kalksam beni çok çok üzer .
Ben çabuk dağılan bir insanım sonra çok zor toparliyorum.
Bi kere çok haklı olduğum bı konuyu kabul ettirene kadar bana etmediği hakaret kalmadı sonra kabul etti ama beni çok dağıttı. Söylediği şeyleri hazmetmem çok uzun sürdü
tarafından
Gelinini seviyormu peki. Özür dilerim belki bi psikoloqa gösteresiniz onunda kendine göre  sorunlari vardir. Senin sevmemek için bi sebebi vardir mutlaka. Onu bulub hall edersiniz .
tarafından
Belki kiz bebek sevmiyordur. Sana hamile kalmak istememistir filan  belki asil sorun babanla alakalidir. Baban yaşıyormu yaninizdami ?
(1,363 puan) tarafından
Canım kendi diyo zaten bana plansız hamile kalmış ogrendigindede geç olmuş aldiramamis
2yas var abinle aramda ..
tarafından
Hee o yüzden sevmiyordur seni. Ama nolsun sende onun kizisin cankndan kanindansin. Yinede böyle yapmamali. Ne deyim vallah   Rabbim yardimciniz olsun
0 oy
(1,569 puan) tarafından
2o gun kalmam orada madem amacı uzmek o fırsatı ona vermem 
(1,363 puan) tarafından
Eşimle paylassam durumu asla gitmez zaten ama kinci bı insan unutmaz sonra. O yüzden idare etmeye çalışıyorum
Ama annem kalbimi çok kırıyor.
Biz şehir dışında oturuyoruz annem ve kayınvalidem yakın iki ayrı şehirde oturuyor
(1,569 puan) tarafından
Eşine yansıtma canım ama annene  seni üzmesi icin firsat verme
0 oy
(48,733 puan) tarafından
annede olsa mesafe koymak gerekiyo bazen durmalari gerektigi yeri bilmiyorlar gelinlere laf edemezler kizlara soylerler
(1,363 puan) tarafından
Kesinlikle gelini memleketine gitti yalnız kaldı hıncını benden cikariyoru
tarafından
Ama canm gelin kendi memlekete gitdi sünde annenler gelsin yani. Kiz annesini görmeye gitmesinmi. Belki kavqa etmislerdir  gelin ile. Acaba gelinle konussan sorsan  kavqa etdilermi diye yada babana sorsan. Yani bunun bi çözümü olmali bence
0 oy
(128 puan) tarafından
belki annen de sen yaslardayken cok zorluklar yasamistir ve o avilar bu sekilde psikolojik travma brakmistr canm ne de olsa annen sabretmek lazim Allah basimizdan eksik etmesin
(1,363 puan) tarafından
Sabrediyorum kırmamak için çabalıyorum ağzımdan kötü bı kelime çıkmaz.
O yüzden beni istediği gibi uzup eziyor
0 oy
tarafından
Benim annemde aynı.  O virüste yasaklarda bile gelmiyorsun inşallah senin evlatların da sana gelmez diye beddua etti.  Gidince çocuklarımın yüzüne bile bakmaz . Ben bugün misafirim hadi ne pişiriyosan der . Evdeki çikolata cipsleri yatak odasına saklar . Ki benimde çocuklarımın da öyle şeyler de gözümüz hiç yok marketimiz var . 

Benim annem de eşimle iyi olmama hazmedemiyor . Mesela ablamla konuşuyorum koltuk örtüsüne ihtiyacım var diyorum . Kocana soyle almazsan bırakır giderim de diyo . Anne onun haberi bile yok hem neye bırakıp gidecem diyorum . Psikolojosi mi bozuk bilerek mi yapıyor çözemedim 
(1,363 puan) tarafından
Benim ne isteigi belli değil ya. Ssadece canı dara gelince bı şekilde beni uzmeyi başarıyor. Özellikle abimden uzaklaşınca geliniyle kötü olunca direk beni üzüyor .
tarafından
Yani bi koltuk ortusuna göre kocamimi birakicam mi . Yaa bu annelerde kaynanalari gecti  yaaa. Benim bi akrabam  var o kadinda hem kizlarina hem gelinlerine boşanin der. Bi ufacik sorun oldu mu git bosan derdi. 3 gün önce vefat etdi kendisi hastaydi. Kizini bosatmisdi sonunda. Şimdi kizi kocasiyla barismak istiyor. Barisib yasiyacakta  bundan sonra ona bosan deyen olmuycak cünki. O kadinda kizinin bisirdigini begenmiyordu yemiyordu.
0 oy
tarafından
Maalesef bazen kendi canımızdan kanımızdan olan insanlar da farklı tavırlar sergiliyor. Ne yazık ki ben de var benzer problemler . Bende iyi olan şeyi hep saklama girişiminde özellikle gelinimizden saklar ben bişey duruma koysam o görür koyma falan der tamam ama herkesin hayatı bir olacak değil ama demi bende yıldım artık şimdi hamileyim bana değil gelinine bakmayı tercih ediyor üstelik ilk bebeğimi erken doğumla kaybettim yüzüme yüzüme her zman olamam diyor tamam da zaten yoksun her zaman en zor zamanımda annem yoksa yanımda kimden medet umayim ki seni çok iyi anlıyorum ve öğrendiğim bı şey var eşime sımsıkı sarılmak ve herşeyin üstesinden beraber onunlaa gelmek yoksa herkes işine geldiği gibi tatlım 
0 oy
tarafından
Canim benim öncelikle Allah gönlüne ferahlık versin jnan benim annemde öyle diğer ablalarım gelince guker konuşur ama benim yanımda hep somurtkan anneme her geldiğimde o kadar ağlıyorum ki geçen gün resmen cinnet geçirdim a olmuyor değişen bir şey yok ne yaparsam yapayım aynı, senin annen de değişmez çok muhatap olma birbde çok konuşma benim annem öyle mesela ben çok konuşmayınca biraz da olsa kendisi konuşuyor sende öyle yap ama değişmez tabi ki en azından bu izin sürecini kavgasız anlat ne olursa olsun kavga etme kesinlikle dişini sık ve sürekli ya sabır çek eminim seni seviyordur benim annem de öyle her anne çocuğunu sever ama maalesef bu çok acı bir gerçek ki evlatları arasında ayrım yapabilen anneler var gerçi ayrım yapması çok zoruma gitmiyor benim bana dohuk davranması ve her evlerine geldiğimde kendimi suçlu hissediyorum bana suçluluk duygusu hissettiriyor halbuki bir şey yapmadım ama dediğim gibi değişmez sen başka meşguliyetler bul kendine Allah yardımcınız olsun 
0 oy
tarafından
Aynı benim annem dün de benzer post ben açtım. Bayramlaşmaya aradım telefona bile gelmedi evine gidince napar onu düşünüyorum
0 oy
(866 puan) tarafından
Merhaba seni o kadar iyi anlıyorum ki..

Benim annem de uzak kalınca iyiyiz ama aynı evde iki gün geciremiyoruz her şeye karışır kocamı sevmeme kziimi sevmeme ne bileyim istiyor ki hep onu seveyim tek kızım ve bı türlü kabullenmiuor gibiydi ..eşimle çok mutluyum normalde onunda bu duruma sevinmesi lazım ama sevinmiyordu birde eşimi bana kotuluyordu 

Ama bende hep ona seni de seviyorum eşimi de ben artık yeni bi aile kurdum mesajını hep verdim şuan 2 yıllık evliyim ve karışmıyor 

İlk evlendigimde kocan sana dokunmasın bile demeler koca diye ölmussin bni hiç aramiyosun demeler halbuki her gün ariyorum her hafta gidiyorum o dönemde 

Yeni hamileydim 1 aylığına beraber köye gittik ve resmen bin pişman etti beni her gün ağladım biran once oradan kurtulup evime gelmek istedim pandemi yasakları vardı mahsur kaldım resmen 1 ay bana 1 yıl gibi geldi 

Neyse şimdi ise dediğim gibi anladı artık yeni bi hayatım olduğunu ama si çok iyi anlıyorum 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 99 göst.
0 oy
31 cevap 952 göst.
16 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Busem (118 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 196 göst.
0 oy
0 cevap 95 göst.
17 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde S.A.A (4 puan) tarafından soruldu

381,067 soru