0 oy
507 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar köye geldik bayram için. Bebeğim iki buçuk aylık. Temiz havadan mı nedir sürekli uyuyor. Gece uykusu uyudu 11 saat sonra uyandı sabah emzirdim mizmizlandi kayınvalidem de ver bana sen uyu diyor. Ayaklarımda sallayıp uyuturum ben onu diyor. Anne uyutma daha yeni uyandı çocuk biraz etrafı görsün uyanık kalsın dedim. Gittim baktım yine ayağında sallıyor uyumuş çocuk. Şimdi ben çalışırken nasıl içim rahat emanet edeyim 

19 Cevaplar

+1 oy
(2,330 puan) tarafından
Ayy Allah'ını seviyorsan bırak baksın işte baksa bı turlu bakmasa bı turlu rahatına bak yaa
-Reklam-
0 oy
(734 puan) tarafından
Biraz büyüsün ne yaparsanız uyumuyor zaten
(1,271 puan) tarafından
Ayy ne bileyim çocuk sürekli baygın gibi uyuyor üzüldüm yavruma biraz etrafı görsün eğlensin istiyorum sürekli uyutma derdinde
(734 puan) tarafından
Üzülme boşver o uyurken sen biraz dinlen yada yapmak istediğin bişey varsa yap.Cocuklar temiz havada güzel uyur.Agladiginda zaten hemen geri veriyorlar
0 oy
(705 puan) tarafından
Uykusuzluktan ölsem dâhi kimseye vermedim vermem de. 10 aylık kızım gece nerdeyse hiç uyumuyor annemde kaynanamda geldiklerinde ver derler ama asla vermem
tarafından
Niue vermiyorsunuz neden yani
(705 puan) tarafından
Aklim kaliyor. Bezini ıslattı mı terledi mi yemek yedi mi diye diye zaten uykum kaçıyor. İyi bişey değil bu kadar düşkün olmak ama elimde değil. Her iki neneside gayet iyi bakar ama benim gibi bakamaz bana ihtiyacı var deyip uykudan vazgeçiyorum
(9,977 puan) tarafından
Ayy kiz Allah yardimcin olsun valla :) bende diyorumki bi sabah biri baksada bende az daha uyusam
tarafından
Ama sen zinde dinç olacaksın ona daha çok faydan olan. Yine onun içn dinleneceksin. Yine bebeğin için onlardan yardım isteyeceksin canım
(705 puan) tarafından
Bana uzaklar canim zaten ayrı ayrı şehirlerde oturuyoruz. İki üç ayda bir gelir 1 hafta kalirlar yada biz gider 10 gün kalır döneriz. Ben hep yanliz baktim bugüne kadar alıştım artik dik durmaya :/Eşim çok destek oluyor sağolsun.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Büyükler uyuyan çocuğu çok sever canım, benim kuzanimde rezene içiriyor bütün gün neredeyse uyuyor çocuk, benimki de doğduğundan beri cingöz maşallah :) o uyuyor diye hoşlarına gidiyor benimkine kaç kişi bakamıyorlar 1gün:))
(1,862 puan) tarafından
1aylık olmamıştı başladı canım şuan 3aya falan geldi
tarafından
Ne kadar içirdiğini biliyor musun canım
(1,862 puan) tarafından
Canım bilmiyorum tam ama 120cclik biberonla veriyorlar artık yarısını mı veriyorlar bilmiyorum ama sen verme sakın sağlıklı bişey değil he
(1,120 puan) tarafından
Böbreklerine yazık bebeğin annede çok içmemeli bilimsellik olarak tam bir şey yok rezenede sonuçta bitki
(1,862 puan) tarafından
Aynen canım zaten bitkiler bebeklerde ilaç etkisi yapıyormuş
0 oy
tarafından
Çık mizmizsiniz çalışma emanet etme kendi anneni çağır o baksın bütünün gezdirir
(1,271 puan) tarafından
Siz öyle mi yaptınız ? İçimi döktüm sadece size bu kadar dokunan ne ?
tarafından
Ne bileyim kaynanana guvenmiyon çalışma derim ben annecigin belki daha iyi bakar hem ona nazın daha iyi geçer..
0 oy
tarafından
Edemezsin cnm..güvenlerini kiriyolar snra niye bırakmıyor oluyo.benim.kayinvaldm.cok güz bakar ilgilenir yedirir içirir .ama işte 3 yaşındaki oğlumun her istediğini yapar hayır diyemiyo .sonra.huuyu degisiyo oğlanın.4 aylık bebekken.dondurma.yedirmeye çalışmıştı.gizli gizli arkamdan..tadına.baksin canı çeker dedi..orda bitti zaten güven kimseye bırakmadım.cocuklarimi bırakmayida.dusunmuyorum..
(1,271 puan) tarafından
Aynen öyle yavaş yavaş güven gidiyor bunun ilerisi de o yani bir de yapma dediğim halde yapmış
tarafından
Kendi buyutyutleri gibi büyütmek istiyolar..kendi yaptigi şeylerin yanlış olduğunu kabul etmek iştemiyolar..k.bakasin kimsede.aksama.kadar çocuk uyutmakla çocuğa bakilmiyo..çocuk uyanık kalcak ki etrafı kesfetsin görsün..uuyuyan çocuktan ne gelişim gösteriyorlar..Allah razi olsun bakiyolar belki ama birde annenin yaptıkları gibi baksalar..
(1,271 puan) tarafından
Aynen öyle bak ne zaman kucağına versem hemen uyutmaya çalışıyor hep de derim anne uyutma uykusu yok yeni uyandı yok uyutur. Kolayına geliyor çocuk büyütmek emek istiyor çocuğum keşfetsin eğlensin istiyorum
0 oy
tarafından
Iyi de 2 aylik bebekte ayakta sallanmaz yani sonra diyorlar alıştı sallanmaya. Uyuyormuş bebek zaten neden ayakta sallanır 
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Varsın uyusun en fazla 3 hafta daha uyur  napcan  dinlen iste
0 oy
(7,768 puan) tarafından

2 aylıkken işe başlamak zorunda mısn kuzum :(

(7,768 puan) tarafından
Ah kuzum el kdr bebeğe pul biberli yemek mi vermedi daha neler neler ben kahvaltı ettirirken geldi aldı daha aç doymadı dememe rağmen ben yedirirm dedi yedirmeyeceğide biliyodm eşimle kavga ettim sabah aç karınla 4 e kdr çocuk dururmu aradm ne yedrdn dedm yemedi dedi yaaaalan çocuğum iştahlı değil zorla yer ama sabah açlığıylada hayır demez
(176 puan) tarafından
Ayyyyy kıyamam ya vicdansız pislik ya pul biberli ekmek ne ya nasıl o çocuk aç dururken içi sızlamamış ya benim şuan düşününce içim gitti
(7,768 puan) tarafından
ben onalrdan uzakta ev tuttum normalde altlı üstlü olacaktık dediler evi biz yapcaz tamam madem ömür boyu sizle olcaz siz ev yapana kdr istediğim semtte oturcm dedm tamam dediler snra düğün oldu biz ev sözü vermedik dediler cNıma minnet altlı üstlü olmak daha kötü şimdi evde uzak ya çocuk bak bİze geliyo bizde kalıyo diye hava atıyo halbuki sık sık gideriz amacı gösteriş
(176 puan) tarafından
Allahım ya Allah akıl fikir versin cidden bu büyüklerin kafasını anlayamayız asla
(7,768 puan) tarafından
Bizlerde kaynana olacaz ama ben böyle bir kaynana olmıcam rabbim sanada sabır versn kuzum
0 oy
(12,777 puan) tarafından
Kiz kadin ne yapmis  da ben nasil birakacam vs  diyon ne kadar guzel biri git yat demis çocuğuna bakmis uyusun bi sey olmaz bence cok guzel 
(1,271 puan) tarafından
İyi de canım ne zaman kucağına versem hemen uyutmaya çalışıyor çocuk zaten saatlerce uyumuş uykusu yok cin gibi bakıyor uyutmaya çalışıyor ben mi yanlış düşünüyorum :D
(12,777 puan) tarafından
Ya haklısın da buyukler öyle istese de ilerleyen aylarda uyumaz zaten birak uyusun valla ben gelem teyze benide uyutsun tum gün misss :D
(1,271 puan) tarafından
Hahaha valla uyumayani uyutur gel seni de uyutsun :Ddd
0 oy
(225 puan) tarafından
Ilk zamanlar oyle oluyor da sonra uyumuyor canimm.benim kayinvalidem 3 sene bakti cocuga bi sekilde.bakicilardan iyidir dedik emanet ettik canimm allahij izniyle büyüdu 4 yasinda
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Ayy Allah'ını seviyorsan bırak baksın işte baksa bı turlu bakmasa bı turlu rahatına bak yaa.  
0 oy
tarafından
2.5 aylik 11 saat emmeden durunca kan şekeri düşmüş haliyle uykuyu uykuya vermistir bence 4 saatte 1 emzirmelisin en gec
0 oy
(10,784 puan) tarafından
Haklısın canım. İnsanın yavrusu degerli. 6 aylık oldu ben daha ilk kez dün sabah anneme anne bakta accık uyuyayım dedim. 1 saat bakmıs kadın aglayınca fırladım. Bende kimseye emanet edemiyorum ama perişan oldum. Buyuk olanı kımseye bırakamadım diye senelerce calısmadım. Benimki birde zor cocuk buyugum iyi ki de bırakmamısım
0 oy
(176 puan) tarafından
Anlamadım canım sen gece 11 saat boyunca emzirmedin mi yoksa ara ara emzirdin mi eğer emzirmediysen çocuğun şekeri baya düşmüştür o da kendini uykuya veriyordur 
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Çocuklar o dediğin aylarda yer icer uyur altı temizlenir canım bebek uyusun sakıncası yok zaten uyursa daha iyi gelişir benim oglumu da öyle büyüttüm şimdi üstün zekalı 
0 oy
tarafından
Uyku uykunun mayasidir ve uyku buyutur derler canim yedir yedir uyut ilerde hem duzenli uykusu olur hem de zaman gectikce vakitler uzayacak nasilsa 1 veya 2 defa uyumaya baslayacak bosver bunun icin uzulme
0 oy
(5,949 puan) tarafından
11 saat aç  bıraktıysan  bebeği ondan  şekeri düşmüştür  en gec  3 saatte  bir  emzirmen  gerekiyor  
0 oy
(36 puan) tarafından
Ay hiç deme ben de desteksiz uyutmaya alıştırıyorum ama kayınvalide anne falan anlamıyo tek bildikleri memede ve sallayarak uyutmak. Yine Allah razı olsun bakacağım diyor ben de kasımda işe başlayacağım ama kafamı kurcalıyor nasıl olacak diye. Bazen diyorum bakıcı baksa en azından şunu yap bunu yapma diyebilirim ama kayınvalide olunca olmuyo desem bile kendi bildiğini okuyacak. Geçen de benim istemediğimi bile bile meyve suyu tattırdı eşime de dedim ben nasıl emanet edicem benim istemediğim şeyleri kafasına göre böyle yaparsa diye o da bir şey demiyor. Anlayacağın kayınvalidenin çocuğa bakacak olması bende de kanayan yara.. 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 568 göst.
2 Aralık 2021 Aile kategorisinde bahtsizbedevi (169 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 2,709 göst.
24 Eylül 2021 Aile kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 481 göst.
13 Aralık 2020 Aile kategorisinde Yesilim (2,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 440 göst.