0 oy
319 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (167 puan) tarafından
Merhaba iyi bayramlar hanımlar. Nasipse doğacak bebeğim için hazırlık yapıyorum. Beşiğinin süngeri düz normal. İçine bir de reflü yatağı alıp koymam gerekli midir? İstiyorum ki kusarken boğazına kaçmasın eğimli dursun ama bu ilk bebeğim olacak hiç tecrübem yok. Düz beşiğinde yan yatırsam yeterli mi yoksa reflü yatağı daha mı iyi olur ne dersiniz

9 Cevaplar

+1 oy
(3,901 puan) tarafından
Bmm düsüncem reflü yatağı şart cnm..cnku gece kusuyolar ve reflu yatagnda yatiyosa kusmuk yandan akip gidiyo..
(167 puan) tarafından
Teşekkürler :)
-Reklam-
+1 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben aldım çok rahat ettim. Sadece reflü için değil başı yüksekte olduğu için kusup boğulma tehlikesi olmasın diye de almak istedim. İyi ki almışım
0 oy
(454 puan) tarafından
Benim 28 günlük bebeğim yan yatıyorum bazende yatağın altına birşey koyup yokuş yapıyorum
(167 puan) tarafından
Teşekkürler Allah bağışlasın :)
0 oy
(14,015 puan) tarafından
Hayır şart değil ben almadım ve ihtiyacım da olmadi. Gerekli olduğu zaman klayca bulunacak bir şey çünkü. Eğer alsaydım boşuna kenarda duracaktı her Yenidoğan da reflü olmuyor 
(167 puan) tarafından
Teşekkürler peki altına bişey koyup eğimli mi yatırdınız bebeği yoksa düz mü yatırdınız
(14,015 puan) tarafından
Benim oğlum çok kusan bir bebek değildi canım o yüzden rahattım ayağımda sallamam gerektiği zaman sadece ince bir yastıkla saallar onunla yatirirdim onun haricinde çoğunlukla düz yatirirdim
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Sevi bebenin reflü yatağını almıştım yenidoğan dönemde kullandım bence çok şart benim işime çok yaradi annem giderken götürdüm içinde yat oturma odasında onunla yanımda yatırdım ilk zamanlar daha çok korumak gerekiyor ben çok sevdim keşke daha uzun süre kullanabilseydim kenarları açık olanı bende sevmiyorum benim aldığım banynest gibi ama reflü yatağıydı 
(167 puan) tarafından
Bende gördüm sevi bebeninki hatta kiraz çekirdekli olanı varmış, ne işe yarıyor onu da anlamadım bir sürü şey var piyasada :D
(4,089 puan) tarafından
Gaz için ama ben normal almıştım ile yarıyor mu hiç bilmiyorum durumuna göre bak eğer sık bi yerlere gidiyorsan çantasına koyup götürebilirsin pusetim de vardı ama saatlerce orada yatırmayı uygun bulmadım ben o daha rahattı puseti sadece hastane çıkışı ve arabada kullandım evde yemek yerken bile ona yatırıp  masaya yanıma koyuyordum duruyordu içinde ben yemek yiyene kadar
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Zorunlu değil canım biz hiç kullanmadık doğduktan sonra duruma göre alırsın reflüsü olursa rahat edemezee falan. Bize göre gereksizdi
0 oy
(232 puan) tarafından
Reflü yatağı kullanmadım yan yatırdım kafasını sağ sol şeklinde yatırıyorum çok şükür bir sorun yaşamadım 
0 oy
(265 puan) tarafından

Bebeği yan yatırmak tehlikelidir, YouTube'da Osman Gönülal'ın güvenli yatış pozisyonu videosunu izle. Reflü yatağına gelince ben normal beşik aldığım halde sevibebe'nin anne yanı reflü yatağını aldım ilk 2 ay geceli gündüzlü onda yattı, 2 aydan 4 aya kadar gündüz onda yatırdım, gece yatağında. Bir yere taşırken de çok kolaylık oldu. Dönmeye başlayınca içinde durmadı ana hala oyun sepeti gibi kullanıyor, bazen içine girip yatıyor. Tepe tepe kullandık, kullanıyoruz.

image

(167 puan) tarafından
Teşekkürler canım şimdi söylediğin videoyu izledim ama sırt üstü yatırmak da bebeğin boğulmasına yol açabiliyor, düz yatırın eğime gerek yok ve sırt üstü yatırın diyor ama bu dediği de tehlikeli aslında.
(265 puan) tarafından
Anatomik olarak izah ediyor, bebek anatomisini doktordan iyi bilemeyiz sonuçta
0 oy
tarafından
Ben 3cunede almadım cnm 

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 405 göst.
0 oy
4 cevap 307 göst.
7 Ocak 2020 Diğer kategorisinde ❤Hanifela ❤ (4,725 puan) tarafından soruldu
0 oy