0 oy
851 göst.
Aile kategorisinde (82 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Şimdi kizlar 

27 Cevaplar

+2 oy
(1,667 puan) tarafından
Fazla rahata alistirmjssin biraz sorumluluk almasi gerejiyir bence siz kiraya cikin oda el mahkum ödemeye annende yardim edecekse sadece sana soylesin gizliden yardim etsin kocanin haberi olmasin yoksa annenin senin siryindan gecinir ömhr boyuuu 
-Reklam-
+1 oy
(7,768 puan) tarafından
Zaten size bakan annen boşan ona müdana etöe muhtemelen anasına çekti verdi borsa oynadıysa kanıtlasn illa kayıt vardır o zmnda affet demiyorm ama en azından emin olursn
(7,768 puan) tarafından
Tabii canım yeni soru aç kocası borsa oynayanlar cvplar kayıt vrdır tc iledir bence
(82 puan) tarafından
Ay valla Allah razı olsun hiç aklıma gelmemişti
(103 puan) tarafından
Borsa da hissen değer kaybeder ama asla sifirlanmazsin bir de iddia falan oynamış olabilir bnde bu uğurda boşanma aşamasına geldim
(7,768 puan) tarafından
Aa mantıklı düşününce arkadaş doğru söylüyor sanırm altın gibi misal 10 gr altının vr değer kaybetsede 10 gr duruyordur değil mi tursusuyu
(103 puan) tarafından
Evet öyle borsaya giren adam sifirlanmaz değer kaybeder ve bekler kısa vadede kazandırmaz uzun vadede kazanır yani kredi çekip borsa oynamak akıl mantık işi değil. Ama kredi çekip iddia oynanir benm eşim bunu yaptı.
+1 oy
tarafından
Öncelikle annemden Allah razı olsun helal olsun kadına . Hem o kadar bak hem bişey isteme hem de teşekkür etmeyen damada bakmaya devam et . 

İnsan bı Allah razı olsun der . Bu adam parasının çoğunu ailesine veriyor bence . Ne kıra veriyor ne mutfak masrafını üstleniyor nereye gidicem o kadar para benim eşim 2800 alıyor . Kıra 750 ödüyor ve paramız çok şükür yetiyor . 

Senin kocan bı işler çeviriyor . Senin annen gibisini bulmuş enayi yerine koyuyor . Çok üzüldüm . Annen belli etmiyor dur belki ama üzülüyordur bence . Boşa diyemem . Hicbir yuvaya dokunmak haddime değil ama iyice tart derim . Eşinden hesap yapmasını iste artık hergun sana nereye ne kadar gittiğini söylesin not edip hesapla . 
+1 oy
(2,900 puan) tarafından
Esler arasında gizli hic bir şey olmamalı. Aynı durumda olsam bosanir miydim bilemiyorum seviyorum diyorsun. Ama böyle de gitmez adam akıllı konuşup halletmeniz lazım.
+1 oy
(3,228 puan) tarafından
Kendi annesine verdiğini düşünmüyorum. Çünkü hissettiğim kadarıyla biraz bencil. Annesine de para yok diyormuş. Borsa işine de hiç ama hiç inandırıcı değil. Orda başka bi iş var.

Lakin kötü alıştırmışsınız. O da bu kolaylığa alışmış. Nasılsa kaynana bakar kızına torununa.

Ayrılmak istemediğinizi söylediğiniz için tek çözüm çok ama çok yavaş bi şekilde kendi anneninizin desteğini almamak. Alsanız bile birikim yapın. Ev ve çocuk giderlerini yavaşça eşinize yükleyin. Bunu ölle bi yapın ki kavgasız gürültüsüz.

Annenizin de maddi durumunun iyiye gitmediğini, bu kadar yardımcı olduğundan rahatsız olduğunu söyleyin. Kimseye yük olmayalım babında. 
+1 oy
(82 puan) tarafından
Arkadaşlar öğrendim borsaya yatirmis gerçekten ama farkettim ki nereye yatırdığı veya annesine verip vermemesi umurumda bile değilmiş boşanmaya karar verdim annemle de konuştum şimdi babam ve kardeşimle de bu hafta konuşup bitiricem yorumlarınız için teşekkür ederim
(12,852 puan) tarafından
Kanıt sundu mu
(82 puan) tarafından
Evet sundu gordum
0 oy
(1,161 puan) tarafından
yani  canim haklisin somucta.   ama  mesela  kayinpederin yoksa  annesine  belki yardi mediyordur
(82 puan) tarafından
Tamam ama kendi yardıma muhtaçken kendi çocuğunun hiçbir şeyini karsilayamiyorken nasil edebilir ki hani durumu iyi olsa anlarım canım valla şaştım.kaldim bıktım resmen
(1,161 puan) tarafından
ya  biliyorki senin annen yapiyir  sonucta  ama  onu nannesine  yapacak  tek kendisiyse  yapiyor iste
(82 puan) tarafından
Aynen öyle alışmış Çünkü yapan biri hep var
0 oy
tarafından
Hatayı başta sen yapmışsın.kocani öyle aliştirmişsin.seviyorsan eğer konuşup hallet.mesela annen artık oğlunun masraflarını karsilamasin.kredisini zamanla taksitle öder.bunun dışında annesine para verdi diye suclayamazsin eğer ki tek evlatsa.seviyorsan daha fazla yüz verme.kocani da ezme.bu durumun tersine dönerse kocan koz olarak kullanır.
(82 puan) tarafından
Tek evlat değil bir de kız kardeşi var tam bir bela başlarına getirmedik şey bırakmadı annesini hep borçlara soktu dediğin gibi bende hep tersine dpnerse diye dusuuyorum ama zoruma gidiyor annemi beni ***** yerine koyması kabullenemiyorum 1 ayı var borcu kapatmazsa bosanocaz seviyorum sevmesine ama anladim ki bir evliliği yürütmek için sadece sevgi yetmiyor
0 oy
tarafından
Çok benzerlerini yaşadım neredeyse bende bosaniyordum. Ben hamileyken kredi çekmiş ailesiyle tarla almış tapu kardeşinin üzerine olmuş. Devlet memuru olmasına rağmen hep borcum var borcum var deyip duruyodu herşeyi sonradan öğrendim 1 sene tantanali geçti ama ayrılmak kolay değil. Benim kendi annemin evinde de hergün hır gür oldugundn gitmek istemedim bı süre sonra sineye çektim. O olaydan sonra para konusunda acımaz oldum kismam hiç biseyi borçta yapsa ihtiyaç neyse aldırırım borca girmeyi biliyosa bizim için de girsin dedim. Erkekler akılsız biraz işte naparsin Allah yardımcın olsun eşini de seviyorsan evladın için barış boşanan mutlu mu olacaksın.
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Besbelli Kı annesine yediriyor parayı. Anası tabi ki yapacak ama once evine yapacak artarsa anasına. Hele gizli kredi cekmek 50 bin diyorsun az uz degil. 50 bin. 
0 oy
tarafından
Verdiğin her kararda haklısın bence. Sanırım ben bu aklımla tez elden boşanırdım. Yani bu kadar fevriliğimin sebebi de anladığım kadarıyla duzelecek bir durum yok bence ortada 3 bin maaşla 50 bin kredi bitmez. Ailesi desen baş yok. Üstelik senden gizli 50 bin üstüne bir de anneme köpek çekecek keyif sürecek. Yapamam ben ya. 
0 oy
(1,327 puan) tarafından
Kusura bakma da annenin evinde oturacak . Annen evi çekip çevirecek . Eşinde ortalıkta adamım diye gezecek mi yani..yaslamış sırtını annene. Oh he keyfm gel. Annene bişey olursa napavak bu snaa bakamaz o zman yetire.ez hiçbir şeyi. Sende de büyük hata var . Bu zamana kadar annenin tüm yardimini alenen değil el altından alacaktın . Çaktırmadan arada bir soyelesen yeterdi. Evin ihtiyaç ini kadının üzerime yıkmak ne demek ya. Bedavadan yasiyosunuz valla neguzel .. kararına gelince seviyorum demişsin zaten affedersin
0 oy
tarafından
Bir erkek bu kadar gurursuz olmamalı. Annen bile olsa kendi çocuğu için baskasina muhtaç duruma düşmemeli. Tabi ki zor zamanlar yaşanır, başkasından borç falan da alınır ama resmen iç guveysi gibi annenin evine yerleşmiş, masraflarını karşılatip kendi maaşını har vurup harman savurmus. Elli bin borsa için bile olsa çekilir mi ya. Sen önce kendi aileni geçindir de git sonra kredi cek. 
0 oy
tarafından
Ben kendimden ve arkadaşımdan örnek yazayım sana bende ailemden çok destek alırım annem babam karşılar çoğu şeyimizi 1 sene babam yaptı evimin alışverişini eşimin kolu kırılmıştı oğlum doğdu babam hemen mamasını almaya başladı mama sayısı azalınca yanında hemen bez aldı 17 aydır alır 3,5 yıldır maaşını alınca onlardaki cüzdanıma para koyar ama eşim hep Allah razı olsun der teşekkür eder yapma dediğimiz halde yaparlar eşimin bir defa arsızlık yaptığını anlasam açık açık söyler aldırmazdım en yakın arkadaşımında eşi senin eşin gibi kayınpederinin kayınvalidesinin ciddi anlamda gözünü oyar yapıcak ve yapsınlar modunda adam yıllardır o arkadaşıma babası annesi nakit para verdiği için defalarca biriktir yatırım yap dedim dinlemedi dinlemiyorda çok özür dilerim ama adamın giydiği iç kıyafete kadar alırlar 3 ayda bir çocukların özel göz muaynelerini özele çocuklar gidince herşeyini karşılarlar adamın maaşı sadece alkol ve sigaraya gidiyor eğer gerçekten minnet duymuyorsa sorun vardır annen ona bakmak zorunda değil elini ayağını öpsün annenin demiyorum sadece en azından teşekkür edip Allah razı olsun demesi lazım iyi düşün taşın 
0 oy
(1,372 puan) tarafından
Annen ne kadar iyi insan kii halen daha damadini yaninda barindiriyor bence anneni hic somurmesine izin verme kiraya cik akli basina gelsinn sen zorlanacaksin belki ama anneni elin ogluna yedirme derim ben o 50 bin kredi almis ya diyelim ki annesine verdi annesinde degsklik bise var mi ? 
(82 puan) tarafından
Gerçekten öyle biliyo musun boşancam dedim bana çok haklısın ama.binkere daha düşün dedi çocuk için
(1,372 puan) tarafından
İste insanlari dusunduren genelde cocuklard oluyor cocuklar icin bazi seyleri gormezden geliyorsun ama sen ayri eve cik maasina da el koy bakalim o zman ne yapacak ben hic bir ailenin ayrilmasindan yana degilim olan cocuga oluyor bi o kapi bi bu kapii olunca bide arkadaslarinin yaninda sankii zor duruma dusunuyor diye hissediyorun
(82 puan) tarafından
Evet bende cocugumun boynu bükük kalsin asla istemem ama içime sindiremez afedersin barışık diyelim koynuna giremem benim ailem açısından sıkıntıya hic düşmucem diye düşünüyorum tabi Allah bilir ck sukur durum var gecincek kadar ben şu an sadece cocuguma üzülüyorum daha 6 aylik körpe ama karar verdim bosanicam kuzum
0 oy
(203 puan) tarafından
Canım zaten annen bakıyormuş size eşinde oh hiç bişeye para harcamasın nereye harcayacağını şaşırmış
0 oy
(128 puan) tarafından
Canim iki çocuğun icin düzelmesini bekle baktın değişiklik var barış ama yoksa koy s.gitsin annen sana nasilsa cok guzel hayat sagliyo ama çocukların icin 2kez düşün 
(82 puan) tarafından
Kesin karar verdim xanim bosanicam umarim süreç kolay olur
(128 puan) tarafından
Umarim hakkinizda hayırlısı olur canim
(82 puan) tarafından
Amin arkadaşım çok sagol
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Ben olsam onu koca diye evime almam bu kadar net ... Allah iyi etsin böyle dangozlari ... Kadın parası yiyenden hayır gelmez . Daha bir çocuğa bakamıyorsa neden evlenmiş 
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Zaten kocandan  sana  bir fayda  yok yokluğuğla   varlığı  bir  hatta  warligı  zarar  benc3  kararından dönme  dönersen  daha çok  yüz  bulur  zaten  minnet ettiği de yok ve kazandığı paranın yarısını da anasına veriyor  kesin  çünkü  hiç  bir borç yok o parayla nasıl  geçinemiyor nasıl  bitiriyor  anlamıyorum kocan baya rahata alışmış senin 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Senin eşinin yapması gereken herşeyi annen yapmış oyuzden eşin pek evliliğinin farkına varamayip gidip kredi vs çekmiş bekar gibi davranmış resmen :/

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 109 göst.
14 Haziran 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 230 göst.
30 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Fatmanurun Annesi (467 puan) tarafından soruldu
0 oy
23 cevap 477 göst.
18 Ekim 2020 Diğer kategorisinde Kedimekimm (603 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 412 göst.
21 Ocak 2020 Diğer kategorisinde Muallime (18 puan) tarafından soruldu

377,940 soru

11,312,603 cevap

34,745 kullanıcı

...