0 oy
331 göst.
Diğer kategorisinde (32 puan) tarafından

Eşi asker olup ayrı olanlar veya ayrılık geçirmiş olanlar sizin esininizde iç kapanikligi oluyor mu veya şöyle diyeyim ben konuşmasam muhabbet olmayacak eşim zaten telefonda konuşmayı seven biri değil ama yine benim için ben konuşursam dinliyor bir şey olursa fikir söylüyor ya da kendince ufak da olsa muhabbete katılmaya çalışıyor fakat 2.3 gündür bir tuhaflık var adam da 2 bayramdır malum gelmiyor acaba onun hüznünden kaynaklı mi bir konuşmama ya da soğuk durma var ya da ne bilim başka sorunu olabilir mi soruyorum diyor misal kalabalık yoğun geçiyor şu bu yani sözüne inanmamazlkk değil ama başka bir problemi olabilir de ben anlamıyor olabilir miyim var ise bunu nasıl öğrenebilirim yani şuan hamileyim ilgi istesem de istemsizce hormonlardan dolayı onun mesleğinden dolayı asla ona yansitmadim 2.3 gündür yani esimdir ben ona ilgiyle yaklaşmaya çalışıyorum ama bir psikojik skntisi veya iç kapanikligi yaşıyor gibi konuşmaktan kaçıyor böyle bende kendimi çaresiz gibi hissediyorum öneriniz var mı böyle bir durumda ne yapabilirim ? Kendi haline biraz bırakmak iyi mi sizce çünkü baskıyla üstüne gitsem sanki dahada daralacak gibi insanız bazen bizde de böyle şeyler olabiliyor ama biz kadınlar olarak doğrudan sorunu söylüyoruz erkekler bir şey varsada saklıyor gibi uzun oldu kusuruma bakmayın.

6 Cevaplar

0 oy
(1,986 puan) tarafından
Bizde bir senedir ayrıyız 

Daha bir senemiz var canım 20 aylık oğlum var bekliyoruz 

Onların psikolojisi kolay değil eşimde öyle durgunluk olabiliyor bayram mesela yine yanımızda yoklar 

Anlayış göstermek lazım üstüne gitme 

Yoğun oluyorlar bazen eşimin konuşmaya hali olmuyor
(32 puan) tarafından
Evet bende üstüne gitmiyorum açıkçası yani üstüne gitmek onu daha çok yıpratır diye düşündüğüm için yani aslında başka bir sorunu olabilir mi diye sormak istedim ya da hani sakladığı bir şey olabilir mi diye. Tavsiye için teşekkür ederim. Rabbim dizide tez vakitte kavuştursun benim eşim 1.5 yıla yakındır gelmiyordu izine geldi şans Rabbim gebelik nasip etti Nisan gibi gitti falan hala izin yok zaten beklemedeyiz.
(1,986 puan) tarafından
Doğuma gelir inşallah canım

Beklemek çok zor bilirim daha öncede ayrı kaldık biz şimdi böyle

Onlarda zor bizede zor

Allah'ım hepimize sabır versin
(32 puan) tarafından
Kesinlikle öyle vallahi biraz yorumlara geç baktım herkes hakkını helal etsin kafam yerinde değildi dönemedim bakalım mecbur canları sağolsun da sabırla bekleyeceğiz.
-Reklam-
0 oy
(3,457 puan) tarafından
Benim eşimde asker içine kapanık biriydi yeni evliyken yavaş yavaş açılıyor ama yine tam değil şu an meslekle alakası var mı bilemem bazı arkadaşlarını anlatıyor konu açılınca çok konuşkannlar bence biraz kendisine bagli
(32 puan) tarafından
Bilmiyorum ya buda çok konuşkan biri normalde ama çözemedim ya :)
0 oy
tarafından
Benim eşim de asker şehit cenazesi olunca 1 hafta kendine gelemedigi olur du üzerine gitme canım düzelir o bizde çok ayrı kaldık 17 ay kadar ara ara gel gitleri özlemi olduğu için çok olurdu düzelir zamanla zatn işleri kolay değil çok üzerine gitmeden ilgini eksik etme sen
(32 puan) tarafından
Aynen ya Allah var üstüne gitmiyorum gebelik dolayısiyla böyle zaten kendi halimde takiliyorum hani hormonlardan dolayı ilgi bekliyorum ama onun mesleği gereği hiç problem yapmıyorum yani gerek de yok canı sağolsun yeter diyorum hani kötü biride değil eşim Allah razı olsun o yüzden de onu incitmek istemiyorum Rabbim herkesin yuvasına sağlık huzur mutluluk versin.
tarafından
En güzelini yapıyorsun canım amin cümlemize inşallah ♥️
(32 puan) tarafından
İnsAllah insAllah insAllah ♥️ :)
0 oy
tarafından
Benim eşimde asker ama ayrı değiliz yeni bebeğimjz oldu aksine ben suskunum eşim konuşmayı sever ama arkadasm eşi ile ayrı senede 1 defa falan geliyor izne yani aile özlemi iş yerindeki piskoloji stres durgunlustirsbilouor sonuçta emir altindalar sen yanında.durmaya çalış ins ne.sikintisi.varsa geçer 
(32 puan) tarafından
Allah razı olsun yan yana olunca esimde benden konuşkan ama işte telefonda adam pek fazla konuşmayı sevmiyor muhabbeti ben çeviriyorum hani oda tabi rahatsız olmuyor yani sen konuş dinlerim diyor malum öyle öyle çenesiz birine döndüm :D arada böyle şeyler illaki oluyordur ama bu sefer farklı bir soğukluk oldu dedim başka bir şey olabilir mi acaba :)
0 oy
tarafından
Kuzum ne zamandır ayrisiniz bende asker eşiyim çok şükür bu güne kadar hiç ayri kalmadık ama 20 gün sonra göreve gidecek 10 15 gün gelemeyecek eve illaki özlem oluyor nişanlıyken mesela çok görüşemedik o farklı şehirde ben farklı şehirde ozlerdik sıkılırdık sesimizi duymayınca o da ister istemez yansırdı ilişkiye sürekli kavga ederdik herkes derdi siz asla gecinemezsiniz diye ama ben bilirdim özlem vardı ondan oluyordu o kavgalar bir araya gelince de şu sızmazdı aramızdan Nisan ayında 1 senemiz bitti doğru düzgün kavga bile etmedik çok şükür emin ol sizinde öyle olur belki kavga yok aranızda bilemiyorum onu ama bir araya gelince hele bir sarılın o kokularınız birbirinizin burnuna iyice dolsun o zaman hiç bisey kalmaz emin ol sensizlik onu kötü etkilemiştir,sabret yanında ol elinden geldiğince sakin sakin yaklaş çok ısrarcı olma elinden geldiğince güzel mesajlar fotoğraflar at orda sıkılmasın müsaade atma askerlik cok zor bir meslek orda illaki zorlanıyor ki bi de araya özlem girince çok normal inan ki,Rabbım bir an önce kavuştursun insqllah sende canını sıkma moralini yüksek tut ki o da moral bulsun senden Ay xok uzun oldu valla kusura bakma kuzum ama elimden geldiğince destek olmak istedim sonuçta aynı yolun yolcusuyuz ömrümüz beklemekle sabretmekle geçiyor,He bi de hamilesin sanırım kuzum illaki doğum nasıl olacak gidebilecek miyim ,sen iyu olacak mısın onlari da düşünüyordur kuzum
tarafından
10 haftalik olmuştu sata göre kuzum,3 tane doktora gittim 20 günde ama 3'ü de yok dedi yok sac kesesi falan olsaydı yine beklerdim ama o da yoktu kuzum ve 38000 olan beta 19000 bine düştü 4 günde mecburen kürtaj oldum,hakkımızda hayırlısı buymuş kuzum Rabbım yine nasip eder inşallah hayırlısıyla❤
(32 puan) tarafından
Yaaa anladım ben bu kadar detay göremedim duvarında o yüzden sormak istedim aynen ya nasiptir benimde hiç olmadı yani 2 yıla yakın bekledim öylece nasip değilmiş diye, bak arıya alerjin yoksa arı sütü ve poleni karıştırarak kullanmanı tavsiye ederim hem yumurtayi kalitelestiriyor hem bebek olursa tutunmasına yardımcı oluyor ben 4.ayimdayim daha ağzıma hap almamışım düşük riskim çok ama çok az vardı arı sütü ve polenle hallettim Allah'a şükür tabi Allah'ımın verdiği şifa bu Allah'ım nasip etmese zaten onlarında faydası olmazdi ama en azından kimyasal kullanmadım doğal şey kullandım ayrıca ovulasyon testi tavsiye ederim @birgebeningunlugu sayfası var Instagram da yumurtlama günlerini kolayca öğrenerek deneyebilirsin vede hacamatta yapmanı tavsiye ederim herhangi sağlık sorunum yoksa ağır bir sağlık sorunu vede kuru yemiş :) tabi bunlar yapılınca kesin olacak diye bir şey yok yani bunları kullanmadan önce Allah'a tevekkül et gerisi Allah'ımın izni zaten ♥️ bana tedavi dediler yumurta tembelligi umursamadım bile kendi kendime Allah'a sığınarak yolumu buldum, yapmak isterseniz sizede bunları tavsiye ederim fakat arıya alerjiniz olmadığından eminseniz kullanın arı sütü ve poleni yoksa Allah etmesin kötü sonuçlar çıkar.
tarafından
Ovulasyonla hamile kalmıştım kuzum ben,arıya alerjim yok kac defa soktu bi problem olmadı  çok şükür hatta çok acı ama arı yuvasının üstüne oturmuşum yanlışlıkla☺☺su an ilişki yasağı var kuzum inşallah yine ovulasyon testi kullanmayı düşünüyorum dediğin karışımı da yapicam inşallah canim benim xok sagolasin Allah razı olsun senden❤❤❤
(32 puan) tarafından
Allah iyiliğini versin arı yuvasının üstüne oturmak yanlışlıkla da olsa iyi cesaret :D :D Allah'tan kazaya kurban gitmemissiniz :D geçmiş olsun diyeyim, tavsiy ederim arı sütü ve poleni hacamatfa çok iyi bak pıhtılaşma var ise vücudunda kan akışını düzenliyor hormonu düzenliyor yunurtani çalıştırıyor kuru yemiş dr yani bir nevi takviye yani insAllah gönlünuzde ki bu en kısa zaman da gerçekleşir ♥️♥️♥️
tarafından
Amin kuzum Allah razı olsun bu arada kazaya kurban gittim 4 5 tane sokmuştu☺☺tavsiyelerin içinde çok sagol kuzum❤❤Güzel haberi alırsam inşallah sana da haber vericem❤❤
0 oy
tarafından
Aynısı ni bnde yaşıyorum kaç gündür ne oldu adama anlamadım esim de görevde asker esiyim duzelirler ins 
(32 puan) tarafından
Vallahi çok enteresan ya :)
tarafından
Ama onun psiko lojisi bozilmussa bizim de psikolojimiz bozuluyor kolay değil asker eşi olmak bn kocamı 9ay gördüm 4senede bn de insanım  butarz yapmıyorum babası yanımda değil çocuk buyutuyirum biraz anlayışlı olsunlar eşlerine
(32 puan) tarafından
Bence bu ellerinde değil sende haklısın tabiki ama eşim az önce kendi aradı beni helallik istedi özür diledi bir anlık böyle uzaklastim dedi senlik değil dedi uzaklaşmam gücüme gidiyor dedi boyel ayrı gayrı olmaz şimdi sen hamilesin bir şey istediğinde gidip ben koşa koşa alamıyorum bebek doğacak yanında belki her zaman olamayacağım diyor bayramda sürekli birileri yani üst olarak kutlamaya geliyor onlar geldikçe daha da ağır oluyor 2 bayramdır gelemiyorum diyor zaten bizde 1.5 seneye yakın birbirimizi göremedik falan ne bilim ya aslında onların bir erkek olarak elleri kolları daha bağlı gibi malum evi geçindirmek onlara ait gerçi ben diyorum bırak gel beraber calisirz kabul etmiyor onuda seni çalıştıracak kadar düşmedim ben diyor elim ayağım sağlam diyor oraya gelsem iş bulsam garanti değil diyor kimseye de minnet etmek istemiyorum diyor ne bilim ya bizim bakış acimiz farklı onların ki farklı Allah'ım hepimise sabır versin vallahi daha zor şartlarda olanlar var yine halime şükür ediyorum :( :(
tarafından
Çok guzel konustun helal olsun sana
(32 puan) tarafından
Teşekkür ederim :D ♥️

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 867 göst.
12 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Sema yalcn (167 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 302 göst.
26 Aralık 2021 Aile kategorisinde Ebru_2810 (122 puan) tarafından soruldu
0 oy