0 oy
479 göst.
Diğer kategorisinde (12,277 puan) tarafından
Bizim çocuklar et yemiyor kesinlikle 

Bizde gelen etleri kemiğinden 

Ayırıp

Kıyma yaptırdım 

Dun 8.5 kilo kıyma yaptırdım bugün 5 kilo daha et oldu onları da kıyma yaptırıp küçük posterler e koyup 

Buzluğa attım

33 poşet 

Kıyma çıktı çok şükür siz ne yaptınız etlerinizi 

29 Cevaplar

0 oy
tarafından
Canımın içi kestik dağıttım çok şükür hepsini eşim bir ay sonra normal buzluğa atmak için kestiricek Birtane küçük baş onu buzluğa atıcaz ben et yemem kıyma dışında eşim de tersi etsiz yemek yemez kurbanı dağıtalım ben ufak bişey daha kesicem dedi şu an etsiziz jshsjaj
(1,037 puan) tarafından
Valla helal olsun size ben zaten anlamıyorum iki üç yere verip dolaba saklamayı Allah kabul etsin
-Reklam-
0 oy
(1,741 puan) tarafından
Cnm ben biraz kusbasi olarak koydum 20 poşete yakin kiyma bi de tüm et seklinde koydum kemikleri de attim buzluga ogluma kaynatip suyunu  iciririm
(1,741 puan) tarafından
Kesemeyen arkadaslarim vardi onlara da verdim rabbim kabul etsin
0 oy
(2,853 puan) tarafından
hic gelmedi desem inanirmisin koca apartman hepsi kesti bi kap getiren olmadi 
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Kendime 1 but alıp gerisini 11 kişiye dagıttım
0 oy
(932 puan) tarafından
Anneme werdim et sewmem :)
0 oy
tarafından
Bende ayni canim yarin kasaba goturup kiyma yaptircam 
0 oy
tarafından
Elimi bile sürmedim ananın kurbanı ananın olsun getirme bana onun etini dedim atarım getirme deyince ben uyurken getirmiş doğramış kemiklisini kuş başını haşlamalığını hepsini ayırmış buzdolabı poşetine koyup buzluğa atmış sabah bi kalktım dolap dolmuş :)  yemem de yapmam da dedim eşime niye getirdin dedim sen yapma ben yapar yediririm sana dedi güldü :)))  Ama tabi o kadının gönderdiği hiç birşeyi ağzıma sürmeyi düşünmüyorum..
0 oy
(4,903 puan) tarafından
8 kg kiyma yaptirdik, bi kismini kusbasi olarak paketleyip kavurmalik 2-3 kg seklinde posetlere koydum, bi tencere kavurma pisirdim buzluk posetlerine koyup dolaba kaldirdim, kemiklerin kaburgalarini ayirdim posetledim, diger kemikleride ayri posetledim o sekilde buzluga koydum, tabi bi kisminida dagittik
0 oy
(13,807 puan) tarafından
Ne güzel 

Kendimi kestik Bende 8 kilo kıyma yaptırdım iyi oluyor kıyma 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 729 göst.
8 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Havvam66 (1,125 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 547 göst.
22 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Alyakus (2,443 puan) tarafından soruldu
0 oy