0 oy
220 göst.
Diğer kategorisinde (183 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Klasik ama gercekten insani benliğinden soğutan bi durum kendini yalniz hissetmek.Ben gurbette yaşiyorum 7 senedir cevremi komsumu aile olarak benimseyerek gecirdim cocuksuzdum daha zordu cocugum oldu yine ayni durumlara dusuyorum.Ya zor bi donemdeyim arkadaslar cok yalnizlaştirildim.Babam cezaevine girdi,Annem ananeme gitti ilestisim yok erkek kardesim ve kizkardesimde uzakta zaten biri kendi maddi imkanlariyla cebellesiyor erkek kardesimde babam icin avukat meselesi dosya falan filan telrfon gorusmesinden dahi uzak kaldim.Esimle ust uste konustum ama kendisinin artik nasilsin demesi gerekirken hicbir zaman oturup dertlesmedi beni anlamadigi icin ona karsi hircinlastim onun tek yakin arkadasi telefonu disari cikip hava aldirmak sohbet etmek eş balglantimiz kalmadi.Ya yakin cevremde zaten komsularim var arkadaslar hakikaten komsularda nasil sen verdinmi sen iyi oldunmu sen cagirdinmi gelirler.Yani hep kendim yaptigim icin birkac gun arayip sormayayim cagirmayayim nasil oluyor diyorum kimse ne ariyormus ne soruyormus nede geliyormus hep ben yapmisim su zamana kadar.Cok yalnizlastirildi. Gecmisten tanidiklarim yada simdiki tanidiklarım.Cok kötü birsey Rabbin var yalniz degilsin diyenler olacak Allaha siginip dua etmek onunla olmak tabiki ilahi ragmete erdiriyor ama bi dünya icinde yasiyoruz kendin soyut olarak yalniz hissetmek yipratici bu bir psikolojik bi donemmi anlamadim ama kızlar bir boslukta hissediyorum kendimi ara ara sebepsiz ağlıyorum konuşmak istiyorum mesela dün o kadar ki sıkıldım ki aksam kizımla yuruyus yapmak istedim sokaklar bombos arazi kimsecikler yok sanki terkedilmjs gibi bi sehir kaldigim yer bilmiyorum ama hakikaten Allah icimi ferahlatsin gercekten bana deger veren insanlar cikarsin karsima diyorum.Su kalabalik bayram resinlerini gorunce cok imreniyorum yaa kimi.ailesi ile kimi ailecek kimi sevdigi arkadas dost kolu komsu gruplariyla icim gidiyor.

5 Cevaplar

+1 oy
(3,665 puan) tarafından
Kız burda birsuru arkadaşın olur canin sıkıldımi buraya yaz birbirimizi görmüyoruz ama birbirinizin dertlerine üzülüp mutluluğuna seviniyoruz üzülme ne saçma sapan postlar açılıyor kafan estimi canin sıkıldımi yaz buraya
(183 puan) tarafından
Evet burasi öyle
(3,665 puan) tarafından
Aslında kimsenin kimsesi yok biliyomusun etrafında onlarca kişi olsada bir tokezle bir Allah'ın kulunu göremezsin yanında hepimiz yalnızız bazılari sadece kendini oyalar vakit geçirir
-Reklam-
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Nerde yaşıyon bacım
(183 puan) tarafından
Diyarbakır
(2,047 puan) tarafından
Canım Ankarada olsan komsuluk ederdik birbirimize valla bende senın gibiyim aynı komsular bakımından da aynı bende cok yalnızım
(183 puan) tarafından
Herkes var ama yok yalnizlatiriyorlar iste ya ailen olsa gel derim bana kalmaya biraz vakit gecirelim hani arkadasa komsuya ihtiyac duymayanlarin ailesi onu ziyarete geliyir kaliyir bizde o da yok cok berbat tesekkur ederim cnm gercekten iyisin
tarafından
Diyarbakir in neresindesin canım
0 oy
(546 puan) tarafından
Benim yasadiklarimin aynisi.yillardir gurbette tek basimayim.herkes isine yaradigin surece var.bu dunyada herkes yalniz.uzulme.kizin var iyiki.
0 oy
tarafından
Öyleyiz cnm.bn de kızımla yaşıyorum eşim uzakta çalışıyor.komsular var ama az görüşüyorum.yaslilar.kaynsnamlar gelir haftada bir .senin eşin yalnız bırakmış seni.bu en zoru olmalı.omrumde bir kere dengi arkadaşım oldu o da Ankara'da uzakta.
0 oy
(670 puan) tarafından
Hepimiz aynıyız canım gurbet konusunda kimse yok seni birde esin anlamiyo yaz buraya bak ben okuyorum buraya yazıyorum rahatlıyorum valla çay sohbeti açanlar anlık açanlar ilk zaman garibime gidiyordu şimdi diyorum ne güzel açsınlar paylaşıyorlar insan paylaşacak birilerini ariyo inan

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 125 göst.
20 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Zehra.. (1,786 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 905 göst.
11 Kasım 2019 Aile kategorisinde Aysel Güzel (1,151 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 216 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde gokyldz2023 (88 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 286 göst.