0 oy
340 göst.
Aile kategorisinde tarafından
19 ayına girdi ayın 19 unda halen yürümüyor. Götürmedigim doktor kalmadı. Nöroloji psikiyatri en son fizik tedavi bizlik bişey yok dedi. Tahlilleri hep normal b12 D vitamini. Her yerı tutunup geziyor dolanıyor. Hatta kendi park yatağından gecende kardeşinin sepet beşiği arasında yarım metre mesafe vardı kalkmış yatağından kardeşinin yatağına geçmiş. Kızımın ağlamasına koştum duruyor yanında kızım 6 aylık olacak. 

Nedir niye yürümüyor anlamıyorum. Babaannem felç vurdu eve fizyoterapist geliyordu ona sordum. Korkuyor refleksleri halen kuvvetli onlar kaybolunca birden yürüyecek dedi ama onun üzerinden de 2 geçti 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Yürür canm bazilari gec yürüyor tutunup yürüyor demişsin oyle yalabiliyosa sorun yoktur bence . 
tarafından
Doğrudur. Bende bir sorun görmüyorum ama neden yürümüyor çözemiyorum da kucağımıza alınca hemen elimizi tutup arkasını dönüp diğer elimizi tutuyor hadi gidelim modunda. Elinden tutturup yürüyor. Sabahın 5 inde ev geziyoruz.
-Reklam-
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Yürür ay daha cok kucuk 
tarafından
19 aylık ne bileyim herkes neden yürümüyor diyor hep altında bişey arıyor
0 oy
(25,223 puan) tarafından
Bi anlık cesarete bakar canım yürür bence bir sorun yoksa artık. Benimki bigün içinde durup dururken yürümeye başladı belki dizinde bi anda olcak
tarafından
İnşallah bekliyorum. Dün gece rüyamda gördüm aaa yürüyor dedim :)
0 oy
(401 puan) tarafından
Csnim merak etme 2 yaşına kadar yurur hic biseyi yok çocuğunun korkma anlattıklarına göre gayet iyi kimi cocuk böyledir geç yurur endişe etme bekle 2 yaşına gelmeden yurucek görürsun
tarafından
Çok teşekkür ederim yorum icin ayak parmaklari yere değmiyor ondan yürümüyor diyorum :)))
0 oy
(530 puan) tarafından
Canım bnm görümcem 2 yaşına kadar yürümemiş doktor canını seviyor demiş sonradan yürümüş Kaynanam diyor hiç düşmeden yürüdü dd
tarafından
Bizimki de öyle yere düşecek diye aklı çıkıyor gözleri kocaman oluyor ama sinirlenince kafayı yerlere vuruyor öyle de bişe
(530 puan) tarafından
Canını seviyordur canım yürür merak etme
0 oy
tarafından
18 aya kadar normal oldugunu biliyorum ama senin ki de hic hareketsiz degil cabasi var tutunmasi yuruyecegine isarettir cesaretlendirin karsisina gecin gel yapın istedigi esyayi biraz ileri koyun kilolu mu belki kilosu engeldir veya genetik olabilir sizler ne zaman yurudunuz bir konusun aranizda
tarafından
Bu arada gorumcemin kizi da 18 aylik falandi ekmekleme tutunma da yoktu bir anda yurudu
tarafından
Kilosu normal 12.5 kg 87cm. Genetik olabilir mi bilmiyorum. Annem bizim doğum saatimize kadar hatırlıyor. Ama baba tarafında varsa bişey bilmiyorum
0 oy
(1,358 puan) tarafından
15 aya gircez benimkide yürumuyor benden önce doguramlarin cocugu yüruyor bende bayram sonu gitcm hastaneye
tarafından
Gidin ben gittim iki kez üniversite hastanesinde prof hocaya götürdük. Bizlik bişey yok dediler tek yapacağınız elinden tutup dolaştirmak dedi doktor. Ama annem birisi için dedi dün oğlumla aynı ayda imiş fizik tedavi vermiş doktor. É bişey olsa bize de verirdi dimi
(1,358 puan) tarafından
Aynen bise olsa verirdi cnm demekki bise yokk bende uzuluyorum yuruyemeyince insallah bise cikmazz
0 oy
(671 puan) tarafından
Cnm ya korkuyor il adımlarını atarken sütü mü hiç. Ya da evdeki kardeşinden dolayı yürümüyor.
tarafından
Kardeşinden dolayı olduğunu düşünmedim hiç sürekli öpüyor  onu ama kucağımda olumca gelip elimden tutuyor hadi gidelim modunda kalkıp gitmesem kafayı yerlere vuruyor. Ciddi bi düşmesi olmadı
(671 puan) tarafından
Anldim cnm çocukların psikolojileri farklı oluyor. Eve yeni bir bebek gelince evde ki çocukta gerileme olabiliyor. Emme isteyebilirler. Yürümek istemeyebilirler .altını ıslatma bilirler. Bide bu şekilde takip et. Doktorlar herhangi bir şey yok dedilerse muhtemelen nedeni evdeki bebebk olabilir cnm.
0 oy
(4,143 puan) tarafından
Yürür canim o zaten yürüyo cesaretini toplasin kendi kendinede yürür inşaAllah 
tarafından
İnşallah sağolun
0 oy
tarafından
Oğluma doktor yakında yürür merak etme duruyor dedi 9. Aylıktı 12 ay muayenesinde bidaha sordum yakında yürür ayakta duruyor dedi bu acelen ne sıkma çocuğu 2 yaşına kadar yolu var dedi sonra bir daha sordum kaçıncı aydı tam hatırlamıyorum yğrğcek sabır et dedi gene evde boş camana kucağında geziyordu parmağımızı tutup yürüyordu hatta parmağımızın ucunu tutturuyorduk gidiyordu güç almadan 16,5 aylıktı birden bire annemlerde koltuktan beşiğine gitti 10 günü bulmadı yürüdü tek başına babası dedesi her gün dışarıda azda olsa yürüttü şimdi 1 ay olmadı yürümeye başlayalı dışarıdan bizden kaçıyor sizde üzülmeyin birden bire yürür doktorlar sorun yok demişler nasılsa gönlümüzü ferah tutun
tarafından
Allah razı olsun inşallah yürüyecek bende bekliyorum çok yoruluyorum kızım da 6 ayına girecek oğlum da elimden tutup sürekli yürümek isteyince zorlanıyorum. Kızımı kucağıma alıp biberon veremiyorum gördüğünde hemen yanımda bitiyor elimden tutuyor hadi gidelim :)
tarafından
Ayy kıyamam ya oda ilgi istiyor :) bende 31 haftalık hamileyim oğlum 18 aylık olucak bizimde nasıl geçicek bilmiyorum hiç
tarafından
Zor ama çok güzel bugünler geçmesin ama büyüsünlerde istiyor insan. Habire bez değişiyoruz:D
tarafından
Bende biran önce geçsin diye gözünğn içine bakıyoruö kolik bir bebekti sonra inada döndü şimdide ağlayarak çığlık ata ata yaptırmaya çalışıyor baya zorluyor beni

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 77 göst.
15 Şubat 2024 Aile kategorisinde Dilara132 (13 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 222 göst.
7 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Yalandunya34 (511 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 96 göst.
7 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde &Minikpanda& (875 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 109 göst.
16 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cngls (899 puan) tarafından soruldu

385,605 soru

11,529,529 cevap

35,200 kullanıcı

...