0 oy
219 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,284 puan) tarafından
Kizlar bende gebelik sekeri yok cok sukur ama ben yinede kontrol amacli haftada  2 3 gun olcum yapıyorum  bugun aclik.baktım normaldi yemekte 1 bardak kola ictim bide ustune pasta yiyince  tokluk bakaykm dedim

1. Saat tokluk 138 çıktı (140 dan az kalmasi gerekiyormus)

2.saat tokluk 118 cikti hemen ardindan bi daha olctum 126 çıktı  ( 120 den az.olmasi gerekiyormus) 

Sınıra  yakin diye korktum Allahim korusun yavrumu bu kadarcik değerden bisey olmaz dimi arkadasima sordum onda seker var bunlardan bisey olmaz korkma dedi ama anne yüreği iste ikna.olamadim sizede sorayim dedim bi daha asla yemem tatli pasta fln ? 

5 Cevaplar

0 oy
(4,668 puan) tarafından
Dikkat etmen lazım canım. Benim de öyleydi. Doktor şeker ve hamur işinden olabildiğince uzak duracaksın. Günde en az 1 saat yürüyüş yapacaksın dedi. Dediklerini yaptım sıkıntı yaşamadım.

Ama gel gör ki şuan şeker hastası oldum. 15 gün önce felan belli oldu. Çocuğumu kurtardım ama kendimi kurtaramamışım.
(1,284 puan) tarafından
Yaa kiyamam cok gecmis olsun. Seninde biseyler yiyince mi yükseliyordu yoksa hep mi yuksekti !
(4,668 puan) tarafından
Bizim ailede genetik. Bigun olacağımı biliyordum ama bu kadar erken beklemiyordum. Şekerim düşüyor elim ayağım titriyordu benim. Ne bulursam yiyordum şekerin düşünce.
(1,284 puan) tarafından
Peki yükselince nasıl belirti veriyor?
(4,668 puan) tarafından
O zamanda bayılacak gibi oluyorum. Sanki omuzlarımdan aşağı bastırıyorlar gibi bi anda ter icinde kalıyorum. Gözüm kararıyor.
(1,284 puan) tarafından
Rabbim yardmcin.olsun acil sifa versin insallah cok zor bi durum sekerle ugrasmak
-Reklam-
0 oy
tarafından
Biraz yüksek ama bebeğe zarar vermez kola içmek zaten hamilelikte zararlı asitli içeceklerin şeker oranı çok yüksek oluyo o yüzden içmemeye çalış 
(1,284 puan) tarafından
Evet haklisin aslinda içmem  ama canim.istedi diye bi daha tovbeler olsun
tarafından
Bi bardaktan bişey olmaz nefsini köreltecek kadar iç ama çok içme canım yediğin içtiğine dikkat et bebeğe bişey olmaz ama ilerde senin sağlığın içim sıkıntı olur
(1,284 puan) tarafından
Evet ikimizin sağlığı icinde dikkat etmem gerek
0 oy
tarafından
Ahaaaa smdi ben geçenlerde ölçtüm yemekten 40 45 dakika snra 144 çıktı benimdemi şekerim var bu hafta şeker testi yapicam korktum smdi
(1,284 puan) tarafından
Maşallah :) seker yuklemesi yaptırdın mi hastanede
tarafından
Bu hafta yapicaz
(1,284 puan) tarafından
Sağlıklı sonuclar alirsin insallah cnm
tarafından
Bir şekerim eksik oda gelse tam kadro ilerlicem heralde tansiyon damar tıkanıklığı taşikardi :) birse seker  eklensin tam olsun
(1,284 puan) tarafından
Ay allah korusun cnm
0 oy
tarafından

Sitres yapma cnm oda şekeri tetikler  ben 200 kusurleri gördüm  diyetle düzenledim    senin suan için güzel 

(1,284 puan) tarafından
Evet streste etkiliyormuş  daha dikkat edecegim insallah cnm
0 oy
(5,491 puan) tarafından
Zarar vermez ama dikkatli ol. Benim de sınırdaydı şeker yüklemesinde bişey çıkmamıştı
(1,284 puan) tarafından
Evde olcum yapıyor  muydun   ?
(5,491 puan) tarafından
Yok hiç hiç yapmadım hep sağlık ocağında yapıldı
(1,284 puan) tarafından
Anladm cnm sagol

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 82 göst.
4 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 129 göst.
11 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde 4126 (1,850 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 114 göst.
29 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pasakizz (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 697 göst.
13 Mart 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Seacolour (136 puan) tarafından soruldu

379,360 soru

11,355,524 cevap

34,830 kullanıcı

...