0 oy
209 göst.
Aile kategorisinde (395 puan) tarafından
Kızlar mesela suya oturmak pelvik masajı hurma vs şeyler hani yapıp da doğumunu kendi başlatan oldu mu

4 Cevaplar

0 oy
(937 puan) tarafından
Ben iki saat kadar yürüyerek başlattım çünkü günü geçmişti ve dogmuyordu suni sancı verilecekti ertesi günü iki saat yürüdüm eve geldim uzandım suyum geldi
(395 puan) tarafından
Ya süpermiş bu ben suya da oturdum herşeyi de yaptım gelmedi ama birgün yerden şişe aldım bardağı doldururken suyum gelmişti
(937 puan) tarafından
42.haftaydi valla tempolu yürüyüş doğumu baslatiyo
-Reklam-
0 oy
tarafından
Ben 35 haftalıkken karnıma kaynar su dökülmüştu hemen gittik o korkuyla ağrım başladı doktor dedi doğumun olabilir de olmayabilir de 2saat boyunca hastanede pilates topunda zipladim sonrası birden acilmam10cme ulaştı doğum yaptım pilates ve eğil kalk hareketleri ise yariyor bence
(395 puan) tarafından
İntwrnette varmıdır araştıracagım
tarafından
Pilates topu heryerde satılıyor canım üstünde zıplama yeterli tabi çokta hızlı yapma yada direk gibi bişey varsa squat hareketleride yapabilirsin
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yok ya bence onlar işe yaramiyo takdiri ilahi o doğum olayı denemedigim sey kalmadi 41+3 de sezeryan..
(395 puan) tarafından
Bende 42 de falan doğurdum ama o güne kadar neler yaptım olmadı
(7,791 puan) tarafından
Aynen  yani kanala inerse cocuk o zmn ise yariyo sanirim bunlar ama öbür türlü zor...
0 oy
(494 puan) tarafından
Herkez farkli canim bazilarininki kolay acilir bazilarininki zor vakti saati yetmedimi sen istedigini yap olmaz o cocuk persembe nisanim geldi benm iyi sıkı bi temizlikden sonra cuma kontrole gittim sanci tavan ama ben hissetmiyorum hareket halindeyken hareket kesildimi yerimde duramiyorum sncidan suyun dedi sinirda nisanda gelmis sizinti olabilir cocugu riske atmayalim yat sen dedi yattim cuma ikindin ha bekle ha bekle uyku yok yatis yok nst ayakta baglatiyorum yatamiyom cunku pazara kaxar sicak duslar hareketler masajlar hurmalar 22 yasimdayim dogumda yedigim hurmalari hayatimda yemedim  2 3 kilo yemisimdir bol su ictim ebeler ne derse yaptim yanima destekci verdiler kadin saatlerce masaj ypti yok meryem ana otumu ne onuda yaptim en son ebe doktor geldi 48 saat oldu nisan geldi 3cm acilma var gersi gelmiyor cocugu riske atmayalim suni sanci yine ayaktayim surekli hreketler faln 1 saat sonra cocugumu kucagima aldim ama bi gorsen bendeki hareketleri seyleri olmadimi olmuyor zamanu dolmasi lazim
(395 puan) tarafından
Aynen öyle bende düşünüyorum aynısını ne yaparsak yapalım zamanı gelmeden gelmiyor bence

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 349 göst.
12 Aralık 2021 Diğer kategorisinde Dilancann (2,719 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 314 göst.
0 oy
4 cevap 103 göst.
13 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Gul2727 (224 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 280 göst.
1 Mart 2021 Aile kategorisinde Vesile hakan (840 puan) tarafından soruldu