0 oy
584 göst.
Diğer kategorisinde (1,298 puan) tarafından
Kızlar bugun 1 yıl aradan sonra eltimle görüştük benım oğlum 1 yaşında onun ki 6 aylık maşallahı var bebegın baya yapılı boylu ve kiloluydu benım oğlumdan büyük durdugu kesin net ortadaydı zaten ama yinede kalkıp dedikı Ömer Ali sankı bıraz minyon mu ne? Evet dedım canı sagolsun bana yeter ki bakımını yemegıni asla ihmal etmem özen gösteririm gelişimi de guzel olsun dıye hatta ıkı kızım daha var onlar boylu poslu yapılı yanı yaşıtlarından ileride oldular hep. Ama kafama takılmadı desem yalan olur kendımı yinede suçlu hissettim acaba ben mı beceremedim yada o bebegı mamayla yada takviye bışeyle besledi mı ben sadece anne sütü verdım 6 ay sonra ek gıdaya geçtim.

Not eşimde bıraz eti kemıgı zayıf minyon yanı 

18 Cevaplar

+1 oy
(1,158 puan) tarafından
Niye bu kadar takiliyosun ki canim ya her cocugun gelisimi kendine ozel ister tospik olsun ister zayif minyon olsun ne fark eder ki saglikli olsunlar onemli olan o kendinde demissin babasi zayif minyon diye babasina cekmistir benim oglumda oyle gelen gecen diyor zayif mi sanki diye gayet saglikli onemli olan bu diyip tikiyorum lafi agizlarina takilma bu kadar ne derlerse desinler 
-Reklam-
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Aşkım sen niye suclu hissedesin, elinden gelenı yaptın ve bebeğinin kapasitesi bu kadar ne kendini ne bebeğini strese sokma sakın, olacagı bu, benim 2 kızım var biri görsen zayıf dersin diğeri kilolu dersin, ama ben ne anneme ne baskasına zayıf ve kılolu denmesine izin vermıyorum bu cocugumun yapısı bu dıyorum bitti gitti 
0 oy
tarafından
Canınızı sıkmak istemisiniz sadece.. çok gereksiz yarış konu bile etmeye değmez 
(1,298 puan) tarafından
Yarış fılan degıl o canımı sıktı benım gözüm kımsenın çocugunda degıl zaten aklıma sokmasaydı ben dertlenmezdım bıle
tarafından
Peki şuan yapabileceğiniz birsey varmi? Kafa yormadan başka benim yeğen 11 yasinda 29 kilo annesi zayıf zaten oğluna 2 yasinda 16 kilo kardeşten bir değiller sen elin çocuğu ile yarışa sokcan niye o öyle dedi valla hiç akıl yok sizde kafama bile takmam güler gecerim
(1,298 puan) tarafından
Siz kım oluyorsunuz da aklımı sorguluyosunuz terbiyenizi bozmadan yorum yapamazsınız zaten
tarafından
Zaten bu cevaptan sadece akıl olanı almışsınız bravoo
0 oy
(520 puan) tarafından
Evet eltin patavatsizmis her cocuk tombul olcak diye bisey yok saglikli olsun yeterki ama su mamayla besledide sisirdi zihniyetinden vazgecin artik o mamalar anne sutu yetmeyen yerde verilmek icin uretiliyor k8mse keyfine cocuguna mama vermiyor
(1,298 puan) tarafından
Yok yanlış anladınız bazısı da anne sütü varken takviye olarak gunde 2 yada 3 mama verıyor çevremde çok var ondan dedim ben mamaya karsı degılım gerektıgi yerde tabıkı de verilmeli
0 oy
(10,453 puan) tarafından
Kendine dert mi arıyorsun cnm 
(1,298 puan) tarafından
Üzüldüm işte
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Evet sabah akşam kuru soğan yediriyorum sadece deseydin.
0 oy
(1,372 puan) tarafından
En sinir oldugum sey yok cocugu buyutemedi yok bakamadi yok hasta etti o kadar sinir oluyorum ki bu laflara cok biliyorsan al sen bakk sen cocugun ogunleri uyku saatlerini yikanmasi ettiysen daha o oyle dedi bu boyle dedi seni cokta ilgilendirmemesj lazim cocuga fuzuli seyler yediripte hic bakmayip dikkat etmesen o zman tamam karsi taraf hakli derim ama her turlu bakimini yapipta her turlu ilgilendiginde baskasinin dedigini ben takmam kafama 
(1,298 puan) tarafından
Aynen canım vicdanım rahat aslında da işte yıne de insan takıyor bi yerde. Saol yorumun için
0 oy
(48,494 puan) tarafından
her cocuk bir degilki canim
0 oy
(1,000 puan) tarafından
Her bebek bir olmuyor canım .. benim oğlum pramature doğdu iki kilo falandı ..şuan 11aylik ve dokuz kilo... Kardeşimin eşi benden iki ay sonra doğum yapti ve maşallah 4bucuk kilo doğdu şuan dokuz ayına girdi ve 12 kilo düşün yani .. görenler haliyle onu daha büyük sanıyor... Ben oğlumu on yıl sonra tüp Bebek yoluyla buldum.. önemli olan onun sağlığı ve varlığı Rabbime bin şükür.. boşver kim ne derse desin.. 
(1,298 puan) tarafından
Evet haklısın canım Rabbım evladını sana bağışlasın saglık sıhhat le
(1,000 puan) tarafından
Amin cümlemizinkini
0 oy
(147 puan) tarafından
Minyon olsun iste ne güzel. Bence hiç problem yapılacak bi konu değil. Sen kendinin iyi baktığını dusunuyosan kim ne demiş.ne önemi var
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Bırak ne derse desin niye takıyorsun ki onu önemli biri mi senin için 
(1,298 puan) tarafından
Yo asla önemli degıl heleki bugun yaptıgı hareketlerden sonra sinir oldum ona. İkide bir bebegını okuyordu sankı nazar edıcez sankı bızde çocuk yok
(1,020 puan) tarafından
Seni kızdırmak için kasten yapıyordur
0 oy
tarafından
Neden takılıyorsun ya böyle insanlara benim oğlum 3yasinda kuzenimin oğluyla arasında 15 gün var kuzenimin oğlu resmen 4-5 yaş gibi duruyor oğlum yanında okadar küçük duruyor ki çünkü oğlumda benim gibi minyon birisi ne zaman o kuzenimi görsem yok bu çocuk yemiyor diyo her çocuğun bünyesi fiziği ayrıdır ki ben oğlumu 1yasina kadar mamayla besledim hiç sütüm yoktu yinede iri bir bebek hiçbir zaman olmadı
0 oy
(119 puan) tarafından
Canım yeterli sağlıklı olsun gerisi boş 
0 oy
tarafından
Benim kızım nokta gibi :) kilosu da boyu da persentile göre ortalamada hatta boyu uzun bile ama insanlar görünce ne kadar minik diyo. Ben hiç takmam kilosunu, yeter ki sağlıklı olsun. Eşimin erkek kardeşi liseye kadar kısacıkmis, kayınvalidem de çok üzülüyormus kısa kalacak diye ama birden boy atmış. Şuan kardeşler arasında en iri o. Sıkma canını. Altı aylık bebeğin de bir yasindali bebekten daha büyük görünmesi de normal değil ki. Ne güzel sadece anne sütüyle buyutmussun
0 oy
(1,654 puan) tarafından
Aman takılma canım sağlıklı olsun gerisi önemli değil anne sütü alan bebekler öyle sisikin olmuyor zaten benim bebeğimde sadece anne sütüyle beslendi o kadar kilolu olmadı ilk 6 ay ek gıdaya geçince toparladi biraz ama çok şükür hep sağlıklı önemli olan da bu
0 oy
(734 puan) tarafından
Saçma sapan bir konu için canını gereksiz yere sıkmıșsın her çocuk bir olacak değil. Sağlığı yerinde olsun. Önemli olan o.
0 oy
(1,737 puan) tarafından
7 yasina kadar minnak kalan 20 kilo olan erkek kardesm vardi simdi beni gecti 1 92 boy 100 kusur kilooo 

O işler icin erke. Canim erkerk cocuklarie liseye gecerken fidan gbi serpiliyo takma bosunaaa
0 oy
tarafından
Ya sanki kilo iyi bisey mi allah korusun cocuklarin tombik obezite olmalari en korktugum sey benim kizim zayif oldugu icin mutluyum kilolu olmasini istemem acikcasi

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 881 göst.
19 Temmuz 2019 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
8 cevap 372 göst.
2 gün önce Diğer kategorisinde Azracan11 (871 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 423 göst.
22 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Meryem Ana (507 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 208 göst.
10 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,015 puan) tarafından soruldu

378,252 soru

11,321,365 cevap

34,765 kullanıcı

...