0 oy
149 göst.
Aile kategorisinde (135 puan) tarafından

31 aylik oglum var 34 haftakik hamileyim konusmaya baslamisti teyzemler yakinimiza tasindi 17 aylik kizi var onu gordukten sonra bebek gibi konusmaya basladi

Normalse dogdugundan beri cok hastalanan bi cocuktu kis bitminden beri hastalanmadi cok sukur ama hep miymiz hep agliyo herseyi aglamakli.. gece yatarken aglayarak yatar sabah kalkarken aglayarak kalkar  ne isterse aglayarak ister

Oturru guzelcdne konsurum.yada o an.aglama bak guzelcee iste derim ister sonra baska seye yine devam eder. Bildiginiz agliycak yer agriyor

. Bende agirlastim agrilarim cok fazla var. Artik gecem gunduzume kariati... 2 yasina kadr bisey fark etmedim hastaliktir imtihan dedim ama bu heraeye aglamasi hep.miymiz huysuz olmasi okadr ypruyorki beni napicam bilmiyorum. Gecicekmi onuda bilmiyorum:( cocugu boyle plup duxelen lldumu

.. annemde ayni senin kucklugun sende oyle cok miymizdin diyor ama ciden cok zor ruhum bedenim yoruluyor ona kizmiyim.etmiyim diye diye icim sisti artik

2 Cevaplar

0 oy
(496 puan) tarafından
Bütün anneler aynı şeyi söylüyor galiba bizi teselli etmek için :D
(135 puan) tarafından
Ay olabilir ama dayim teyzem falnda der bu cocuk ayni sen ari givi viz vizlanip duruyo:) ay hamileykekn cidden daha zor geliyor bi yandan karnimda agri var obur yanda bu agliyo bi yandan kendimi tutuyorum artik paltiycam:)
-Reklam-
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Valla çocuk konusunda kim ne derse desin ben otoriter bir anne olmayı tercih ediyorum.. Dyktan kaçınırım ama Bi coxuk annesinden biraz çekinecek bence. 2 kız büyüttüm. Yemek yemiyor mu.. Şimdi yemezsen daha sonra acıkınca da ben vermem. Uyku mu. Sadece cumartesi akşamları babaları ile gece yarısına kadar oturup film izleyebilirler. Onun harici hadi yatağa dediğimde direk gelir öperler yataklarına giderler. Mızmız olmak kitabımızda yok. Hepsinin bir görevi var. Görevlerini yapmak zorundalar. Mesela yataklarını kendileri toplamak zorundalar. Yada dağıttıkları oyuncakları. O an haydi kitap basına diyorsam hemen kalkıp kitap okumaya baslar lar... Babaları asla kızmaz. Bir dediklerini iki etmez. Akşam onlarq gidip iyi geceler deyip üstlerini örtmek babalarının görevi bizim evde. Kalkınca kahvaltıyı hep birlikte hazırlarız. Akşam sofrayı ben kurduysam onlar toplar.. Çay sadece kahvaltıda içebilirker. Kola ve türevleri yasak oldugu için bir yere gittiğimizde bile hayır içmicem derler... Yani cocuk yeni doğunca eğitmek annenin görevi. Nasıl eğitirsen öyle devam eder.. Her istediği yapılmaz mesela.. Ben yapmam.. Abur cubur olur ben den izinsiz yiyemez ler.. Çok mıç mıç sevip şımartmam. Çok içim kaynarsq gece gider izlerim.. O yüzden çocuklarım konusunda rahatım.. Bir şeyi yapma diyorsam onu yapmazlar. 
(594 puan) tarafından
Kac yasındalar canım.. helal olsun sana bende istiyorum ama daha 2 yasında oldugu için anlamıyor :(
(3,551 puan) tarafından
O yasında da anlar canım. 1 yasında da anlar. Benimkiler doğuştan öyle. Hiç öyle saatlerce sağladığımı bilmem. Uyku vakti mi verdim eline biberon unu yatırdım beşiğe. İki dk sonra baktım biberon bitmiş elinden alırım gelirim.. Giderim Bi 5 dk sonra bakarım caktırmadan uyumuş olur.. Küçükken yaramazlık yapınca bakarlar dı yüzüme.. Çok sert Bi bakış atardım hemen usulca uzaklaşıverirlerdi.. Her konuda bunu yaparlar yüzüme bakarlar acaba mı diye.. Yüz ifadem nasılsa ona göre hareket ederlerdi. Şimdi biri 9 diğeri 7 yasında.. Okula gidiyor ikiside. Okuldaki her öğretmen çok memnun. Hatta çoğu sen nasıl yetiştirdin bunları helal olsun diyor. Hele biri büyük kızımla haber yollamış. Anneni benim için tebrik et.. Sizi yetiştirme tarzına bayıldım diye. Benim kitabımda okul resmi bir yer ve çocugun ilk asker ocagı gibi. Üniforma olmadan gidilmez. Saçları bağlanıp örülmeden gidilmez. Küpe takı vs takılmaz. Kitaba deftere değer verilir. Öğretmene saygısızlık edilmez.. Öğretmenleri hep sınıf baskanı seçer kızımı. Artık nöbetçi de oluyor. Bütğn öğretmenler çok memnun. Şükürler olsun..  Geçen sene erkek öğrenci elinde kitapla diğer erkek öğrenciye vurmuş.. Benim kız hemen ordan atlamış. O kitap kaç ağactan yapılıyor biliyor musun. Neden saygı göstermiyorsun kitabına diyerek. Öğretmen şok olmuş.. Yani biraz sert olmak şart. Her dediğini yapmamak gibi herşeyi de üstüne bastırarak söylemek gerek.. Çok fazla yaramazlık yaptımıydı ceza verilmeli.. Alışık oldugu bir şey iptal etmek gibi. Mesela sabah küçük birer porsiyon yemek sonrası nesquik hakları var onu vermeyeceksin. Ama birine vermedim mi diğerine de vermeyeceksin.
(594 puan) tarafından
Anladım canım . Dediğin dogru ama bazı cocuklar öyle olmuyor malesef. Benm oğlum dogdugundan beri cok yaramaz hic bir dakka yerinde durmaz. Eğitim felan inan ki verilmedi. Ne emzik aldı ne biberon aldı. 3 ay sütümü bile emmedi. Yatırmak mümkün olmuyordu. Sevmiyordu kalkardı sürekli. Suan da öle oturtamıyorum. Düşün çizgi film bile izlemez o derece kıpırdak. Ben her dediğini de yapmıyorum ama aglaması oluyor. Hani çikolatafır felanla da arası yok. Kimseden de korkmuyor. Dısarıda da öle tanımadığı biri olsun gider. Daha kücük oldugunu düşünüyorum. Anlamıyor. Biraz da genetik huy ama bence. Benm eşim tarafıma cekmiş biraz. O yüzden herkeste aynı olmuyor. Senin yaptıklarını uygulamak. Ama sana helal olsun tabiki cok güzel yetiştirmişsin bu
(135 puan) tarafından
Valla canm evet maslaalh guzel yapmissin ama ayni syleri bende dusnuyordum maalesef oyle bi cocugum olmadi.. arkadasin dedigi gibi genetik bisey hu. Benle kardesim arasinsa 2 yas 9 ay var aynj annemin yetistirdigi gibi yetistirmissin cofuklari benle kardesimi herkes parmakla gosterirdi hic bi edepsizligimiz duzensizligimi olmazdi. 8 yik sknra kuck karsesim oldu gel gorki tum kurallari yikti hic bir kural islemedi ona. Cunku gecesi gunduzu olmayan sabah aksam aglayan bi kardesim oldu.. ayni anne ama farkli cocuklar oldu anliyvagin. Cocuktan cocuga degsiyor bu. Tam 1 yil  ugrastim ayri yarirmaya gece defalarca kaltim cocuk gece sayamadigm kadr kalkuylrdu hamile kalinca aetik gucum kalmadigi icin yanima aldim sabaha kadar uyudu
. Sonrasinda anlamaya baslayinca yatak yaptim ona sevdirdim yatagi oyle ayri yatmaya alisti.. salammaya gelincede istememe ragmen oda oldu cidden kimse istemes boyle olmayi ama cocuktan coxuga degisyor
 Bende diykrumki elimden geleni yapiyorum bukadr yapcak bisey yok. Senin marifetin 5 se cocugun ahlakida 5 tir.... bu is sadece anneyle bitmiyor. Bence buyuk konusacak bisey demeyin simdiden uyrayim.cunki biz kardesimle okadr iyiydikki annem hep anne babalar egitemez vs diyordu ama en kuck kardesim  ona imtihan oldu.. bizm uyku saatlerimiz odullerimiz cezalarimiz vardi hepsine uyardik edep sinir birlirdik yalan hayatta soylemezdik.. kardesim herseyin tam.tersi oldu.. ayni anne baba sadece sozle imtihan oldular okadr
.
(3,551 puan) tarafından
Orası öyle tabi canım. Büyük konusunca mutlak basa gelir ama benimki büyük konusma tan ziyade fikir öneri sadece.. İyice baş edemeyecek duruma gelirseniz iyi Bi kreş bulup yazdırmak  iyi fikir. O ortama alışınca gerçekten düzelme oluyor... Orda arkadaşı sosyaleşmeyi paylaşmayı öğreniyor. Hergün gitmek için saat sayar... Öğlen uyku düzeni çiş eğitimi mahrem bölge eğitimi. El becersi geliştirme vs vs. Tavsiye ederim. İmkanı olan araştırıp iyi Bi kreşe versin.
(135 puan) tarafından
Anladm camm yinede cok sagol benmde oglm babasindan hic korkmaz ben evde daha ptoriterimdir ama babayla bazen ayni fikirde olmayinca dediklerini yapinca kurallar bozuluyor.. koyde yasiyorum maalesef oyle bi imkanim yok bide cocuklar pes pese olunca egitmek daha kolay oluyo fiyolar ins kardesi dogup buyunce daha duzene oturur diye umit ediykrum
..
(594 puan) tarafından
Aynen huzurum.  Benm oğlumda öyle insallah ileride düzelirler umuduyla bekliyorum. Sana da kolay gelsin. Ben korkuyorum. 2. Cocugu yapmaya :(
(135 puan) tarafından
Valla cocuk buyutmek anne olmak cok zormus onu hergun daha iyi anliyrum. Bende oyle dusnuyordum ama korunurken oldu iste elh Rabbim verdiyse bildigi vardir bana yardim edicektir diye umit ediyorum cunki gercejren cok zkr huysuz cofuk buyutmek. Ama soyle biseyde var iyiki olmus diyorum cani cok sıkiliyor dogum yaptigimda 2 yas 9 aylik.olucak benle kardesim gibi olcaklar biraz buyunca oyun oynarlar kimseye ihtiyaci kalmaz diyorum. Simdi yapsaydim yani dogum yapinca cocugum 4 yaslarinda daln olsaydi yine cani cok sikilcakti
(594 puan) tarafından
Dogru diyorsun aslında korunurken hamile kalmakta kötü yani herkesin basına gelebilir bende 1 ay sonra hamileyim diyebilirim yani o yüzden hani sana neden yaptın felan diye demiyorum. Büyüsünler vala kuzum beraber kardes kardes Allah illaki yyardım edicektir.
(135 puan) tarafından
Aslinda tam olarak korunurken olmadi birkezden oldu diyebilirm moralimi hic bozmuyorum ya olcagi varmi oldu cok sukur herseyde bir hayir var. Annem send eoyle miymizdin kardesin dogdu kendine geldin dedi belkide oyle olucak. Bakalim
(594 puan) tarafından
Dimi olabilir. Sıkılıyorlar bence bi cocuk olsa belkide düzelirler. İnsallah düzelir kac ayın var seni görürsem sorucam :))
(135 puan) tarafından
Evet kz tabikide cok sıkiyor ben cok fark ediyorum sikildigini. Oyzuden bize sariyolar sikintidan neye agliycaklaeini sasiryorlar. 34 haftaligim iste bu ay doktora gitcem bakalim hanhi gunu vercek :) ben buraya yazrim dogurdum diye:)) ama ne bilim eger oglun tam 2 yasindaysa bence daha fazla geciktirme derim inan yardim oluypr o cani veren yardiminida veriyor... kardes kadar guzel bi nimet varmi ya yaslar uzak olunca cokadr anlasamiyplar
(594 puan) tarafından
Allah sağsalim kucagına almayı nasip etsin canım benm... Şuan tam 26 aylık aslında ama ben nedense korkuyorum. Tuvalet eğitimi veremedim daha onu da versem biraz içim rahatlıcak aslında. Hamileliğim ilk 3 ayı berbattı birşey yapamıyordum. Biraz da ondan korkuyorum.
(135 puan) tarafından
Amin amin ins canm benm. Bende cok korkuyordum nornalde bana kalsa altini alir oyle yapaddjm ama cok sukur gecti hepsi zorlandim tabikide ama inan zamn bi sekilde geciup 28 aylikken yaptim tubalet egitimini karnim burnudaydi cok ua ettim zoe oldu ama bitti xok sukur. Ins istedigin zamn llur.canm
(594 puan) tarafından
İnsallah canım benm cok sağol bende yaz bitmrden öğretmek istiyorum inanki insallah cok cabuk öğrenir ama suan için zor :(
(135 puan) tarafından
Valla canm iycene arastir et eger ogrenmeye belirti varsa baslat yoksa hic baslatma seneye kalsin ne olcak hic biseu  cocugunun pskoljisnden onemli degil
 Cocuk hazir olmadan anne onu zorlayinca uzun sure etkisinde kaliyor ve hemn ogrenmiyo ben ramazandan once bi deniyim.dedim cocuk tubaletten kokrtu inan yarim gun sonra hemn bezi taktim. Sonra hazir gprunce basladim.yine 1 hafta yapamazsa takicaktim send eoyle.yap milleti bosber herkes banada konustu sen.uapamiylsun edemiyosun zorla cocugu diye bu is oyle.kolay degil hayatlarinda buyuk etkisi.olan biseu oyzuden.arastir.oku hazirsa basla degilse hic baslama
(135 puan) tarafından
Yoksa yaltoginla kalirsin erkek cofujlari daha zor diyo herjes kactane tanidgim var 2 bucj yadinda baslatip yapamayinc akapatan 3 buxjtq ogreten yada cocuk 5 yasina gelmis hala tutuyp zorla yapiyo bunlar hep zorlamaktan iste
(594 puan) tarafından
Aynen aynen haklısın hic belirti yok yaa. Bazen götürüyorum seviyor bi kere takmadım söledim ama yokk. Yapsa bile söylemiyor daha. Herseyi biliyor aslında ama bilemedim. Benmde eşim taraf öğretemedin diyor. Onlar 1 yasında 1 bucuk yasında öğretmiş güya ben gec kalmısjm da ondan öğrenmiyormuş. Aman napim ya yapmıyor. İstediği zaman öğrenir illaki
(135 puan) tarafından
Oyle deil iste hemn soylememesi normal eger gece alti kuru cikiyorsa bezinden rahatsiz oluypsa kakasini yapar yapmaz degismeni istiyosa cisini yapsa bile altini degistirmeni istiyosa bi kac kelimede olsa kendini ifade edebiliyp hazirdir tubalettwn korkmuypsa baslaman iyi olur 1 hafta soylememsi yapmasi cok normal 8. Gun soyleyennler bile var bazen yapicak hatya hep yaptigida olcak ama hep kendini gsoterceksin o sure icnde hatya onla tuvalete gidip kendin yapip gostericeksin etrafindaki yasitlari ornek gostercen yada sevdigi boyle buyik cocuklar varsa onlari gostericen oyle anlarsin hazir olup.olmadigini yoksa bi kezle olmaz o is cnam 1 hafta icnde bir kac kez hata bi kez bile soyleyip altina yapmaya devam etse 1 ayda olsa devam etmelsin 1 hafta hic soylemeyin altina yaparsa ozman tekrar bezini takarsin
(594 puan) tarafından
Tek kendini ifade ediyor ama ne ya apınca sölüyor ne rahatsız oluyor.. daha bagla diyor bana :))

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 379 göst.
24 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Azracan11 (880 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 248 göst.
26 Mart 2024 Aile kategorisinde Birhilall (1,088 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 277 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Seher yildizi (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 149 göst.