0 oy
169 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Arkadaşlar merhaba hayırlı sabahlar
Klima kullanan var mı varsa elektrik faturaniz nasıl geliyor
Biz klimayı alalı 17 gün oldu her gün 2 defa çamaşır makinesi 1 defa bulaşık makinesi çalışıyor 
Fatura 333 TL geldi çok mu 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok iyi bizde gece gündüz çalılıyor klima bulaşık çamaşır fırın mikrodalga ve ketıl çalılıyor birde eşim gece işe gittiğinde 2 ışık gece açık kalıyor 500 tl geliyor 
tarafından
Ay çok sevindim şu an canım acaba abarttım mi diye üzülmüştüm
tarafından
Yok ya ancak pahalı herşey kışın klimasız 175 geliyodu normal yani
tarafından
Teşekkürler canım
-Reklam-
0 oy
(707 puan) tarafından
Bize 391 gelmiş bu ay.Klima full çalışıyor gündüzleri biraz kapatıyoruz oda dinlensin diye.1-3 saat kadar.Camasir makinesi bulaşık makineside full çalışıyor.

Herşey zamlandigi için normaldir.
tarafından
Haklısın canım klimasız olmuyor valla
(707 puan) tarafından
Olmuyor yani ben oturayım desem çocuklar uyuyamiyor sıcaktan yine açmak zorunda kalıyorum.
tarafından
Aynen öyle valla
0 oy
tarafından
Nasi bu kadar dusuk gelmis bence sen bize anlat sırlarını :)
tarafından
Klimayi 17 gün kullandık daha canım 1 ay kullanınca ne olur bilmiyorum:-):-)
tarafından
Ben biraz kapatayım cami pencereyi açayım diyorum da eşim kiziyor boşuna mı aldık klimayı yanacaksak ne anlamı var diyo ama bu defa da çok elektrik parası geliyo binadaki diğer dairelerin faturaları toplayınca bizim faturaya dahi ulaşılamıyor:-):-):-) ama bi biz klima kullanıyoruz
0 oy
tarafından
Klima var ama çalıştırmıyoruz valla zaten ev klima gibi esiyor güneş görmüyor. Geçen ay 1hafta kadar çalıştırmıştım fatura 177geldi
tarafından
Ohhh mis bizim bura yanıyor her cepheden güneş geliyor bahçeye bile inmek istemiyorum o kadar sıcak
0 oy
(11,069 puan) tarafından

Klima sabah bikaç saat dışında sürekli çalışıyor, bulaşık makinesi 2 güne bir, çamaşır makinesi günlük çalışıyor. 306 tl gelmiş son fatura. Eşime de O çok görünüyor biz iyiymişiz vala :) 

tarafından
Maşallah kız iyiymiş senin fatura ha
(11,069 puan) tarafından
Vala ben de şaşırdım yorumları görünce:) biz de çıldırıyorduk bu ne diye... kışın da klimayla ısınıyoruz hiç 500 falan görmedik biz 400 belki hatırlamıyorum tam
tarafından
Darısı bize :-):-)
0 oy
(9,626 puan) tarafından
Bizde 2 klima var geceleri biri sürekli açık yani yatak odasındaki sabaha kadar açık..hergün mutlaka 1 makine çamaşır yıkanır 1 kere mutlaka süpürürüm bulaşık makinesi de günde 1 bazen 2 kere çalışıyo mikrodalga fırın  falan derken 166 lira gelmiş..sizin fatura bana cok gibi geldi çünkü kışın bizde 2 klima da 7/24 açık olmasına rağmen kış boyunca 300 400 geldi 
tarafından
Acaba bulunduğum yerde elektrik fazla mı ki vergi vs
(9,626 puan) tarafından
Ay o dediğin şey heryerde ayni değilmi yoksa benmi bilmiyorum:))))
tarafından
Hahajaaa doğru söylüyorsun
(9,626 puan) tarafından
Pek o işlerden anlamiyorum o yüzden bende sana sordum yani senle dalga geçmedim yanlış anlama afshjskshdjs ☺☺
0 oy
tarafından
Normal canim beninde ayni 2 3 saat dinlemesi icin kapatiyorum 250 civari geliyo 
tarafından
Btu biraz büyük ondan mı bize fazla geliyor ki
tarafından
Olabilir canim benimki 18lik a plus mi ne ondan az yakiyo kaynanaminki 15 senelik onada 400 500 geliyo
tarafından
Bizimki de 18 binlik inverter canım a++ hemde yeni aldık
Alt komşunun baymak 12 binlik fatura 150 lira gelmiş
tarafından
Aslinda daha az yakmasi lazim bende yeni aldim 1 sene olck hic 250 gecmedi bizim
tarafından
Ben bi arastirayim canım
0 oy
(594 puan) tarafından
Herg0n 2 defa çamaşır makinası nasıl çalışır ki kac kişisiniz evde canım
(594 puan) tarafından
Makina dolmadan atıyorsun ozaman sen kuzum
(496 puan) tarafından
O zaman o kadar. Fatura normal ben atarım hiç de birşey olmuyo mutfak örtülerini birtek karıştırmam o kadar fatura ödiceğime kenara atarım yazık günah zor oluyo diye kurutma aldım çok yüksek gelmemesine rağmen onu bile düşünüyorum hangi program daha az yakar vs. Diye eşim 18 saat çalışır gidip 3 günlük yevmiesini bi faturaya vermek haksızlık olur tabi bu benm düşüncem herkesin temizlik anlayışı vs. Farklı
tarafından
Evet melocum
Aslında temizlik anlayışı değil canım önceki postlara bakarsanız benim makinede hemen koku oluyor karma yapınca mecburen havlu ayrı sentetik ayrı pamuklu ayrı çocuğunu ayrı yıkanıyor yoksa tekrar kokusu gitsin diye yıkamak zorunda kalıyorum bu daha yıpratıcı oluyor
(594 puan) tarafından
Hmm anladım canım dogrudur vala. Ama sana böyle iş oluyordur. Ben oğlundan bi iş yapamıyorum ki sermesi ayrı dert sürmesi ayrı dert ütüsü ayrı dert ayyy :((
tarafından
Öyle valla napalim her şey oluyor
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Klimayi nem.alma modunda calistirin fatura nerdeyse %50 daha az geliyor. 

Eşim o modu bukdugum için aferin der durur her fatura geldiginde :D
(594 puan) tarafından
Ben alma modu nerdeki bizde yok sanırım :))
tarafından
O nerde kız
(7,791 puan) tarafından
Kiz su damlasi gibi isaret var ya orasi nem alma modu her klimada vardır zannimca..
Yani marketten aldim benim seg marka onda bile var en ucuz klima :)
(594 puan) tarafından
Hmm bakıcam :))

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 79 göst.
6 Haziran 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ssss. (34 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 79 göst.
30 Haziran 2021 Diğer kategorisinde ÖzEn (398 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 407 göst.
29 Haziran 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cnsuuu (323 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 93 göst.
4 gün önce Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,245 puan) tarafından soruldu

385,251 soru

11,520,846 cevap

35,184 kullanıcı

...