0 oy
341 göst.
Diğer kategorisinde (3,094 puan) tarafından

2 sene önce evlendim 3 kız kardeşiz ben ortancayim. Ablam benim düğünümde hiç bir şey takmadı maddi durumu var çalışıyor annemle de yaşıyor pek bir harcaması yok. Para biriktirme ve harcamama gibi bir huyu var. Neyse düğünde annem bana 3 bilezik yaptı birini de ablam almış gibi takti halbuki biliyorum annemin aldığını. Bu duruma üzülmüştüm açıkçası ne bileyim insan düğüne gittiğinde yakın olmazsa bile bir şey takar değil mi? Aramız da kötü değil. Dediğim gibi yabancı olsa hiç üzülmezdim ama ablam sonuçta bir hediye beklerdim. Zaten sonradan aman dedim boşver onun huyu öyle pek harcamayı sevmez. 

Size soruyorum şimdi ablam evleniyor birkaç ay sonra siz ne takardiniz? 

16 Cevaplar

0 oy
(7,768 puan) tarafından
Ablamda çalışıyordu ben evlenirken bende çalışıyordum ama biz ortak kullanırdık paralarımızı yani onunda borçları vrdı bileziğin birinide ablam takıyo gibi gösterildi bende ablamn düğününde ona küpe aldım param olsaydı daha fazlasını alırdm snde öyle düşünme evlenince kardeşleri bir köşeye atmayın aynı karında aynı evde yattınız elinden geleni yap
(3,094 puan) tarafından
Evet bende öyle düşünüyorum
-Reklam-
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kardeşim bekar ve öğrenciydi ben evlenirken takmadı yani. Ben hatrı sayılır bir kelepçe yaptım taktım düğünde
(3,094 puan) tarafından
Tabi ogrenciyse zaten normal bir şey takmamasi :)
(13,202 puan) tarafından
Çalışıyordu ama :) kendine kadar
(3,094 puan) tarafından
Yinede ogrenciden beklenmez bence :)
(13,202 puan) tarafından
E yani
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim kardeşim  dugunumde bana  18 grm Bilezik  taktı  bende  20 grm takıcam ama  Takmasa  Bile ben küçük  birşey  takardim  sonuçta  ablanın  huyu  oymuş  boş ver  
(3,094 puan) tarafından
Ne takardiniz mesela durumunuz orta olsa
(5,949 puan) tarafından
Bileklik  falan  takardim  canım  hem uygun  oluyor  hem ideal  bence kardeş  düğünü  için
0 oy
(1,679 puan) tarafından
Yani en azından kendisi bir altın yapıp takabilirdi. 2 sene önce altın fiyatları da zaten bu kadar fazla değildi
(3,094 puan) tarafından
Değildi iyi geliri vardı ve güzel bir birikimi. Şimdi hamileyim ilk gebeligim avmdeydik ablam Ben ve dayimin kızı. Dayimin kızı 2 güzel kıyafet aldı kizima ablam görünce aklına geldi bir t-shirt aldı. Içimden dedim insan hiç mi heves etmez yegenine bir şey almaya ailenin ilk torunu ilk kez teyze oluyor :)
(1,679 puan) tarafından
Her insanın karakteri bir değildir ama ablan cidden değişik birisiymis
(3,094 puan) tarafından
Yani huyu öyle hiç harcamaz diyebilirim kazandigini hep biriktiriyor sağlık olsun hepimizin olumsuz taraflari var
0 oy
(812 puan) tarafından
Yinede takardim ablam sonuçta bnxe aynı şekilde karşılık verme cnm 
(3,094 puan) tarafından
Peki ne takardiniz mesela? Maddi durumunuz orta olsa diyelim
(812 puan) tarafından
Orta halliyse çeyrek takarım yada para durumum iyiyse bilezik
0 oy
tarafından
200 tl takardim 
tarafından
Benim ablam hala ev hanimi ama cocuguma tam altin takti ve bir suru hediyeler getirdi. Sonucta esinin parasi ceyrekte takip gecebilirdi. Yani o yuzden bence ablana 5 gr fazla ceyrek tak gec maksimum.
(3,094 puan) tarafından
Ablam ev hanımı olsa laf etmem bile çalışıyor kendi maaşı var
tarafından
Degmez bence sadece mesele para degil. Boyle seyler insani karsi tarafa karsi yucelten şeyler. Eşinin ailesi diyorki bak ablasi bunu takti demekki deger veriyor kardesine. O seni yuceltmemis sen niye yuceltecen
(3,094 puan) tarafından
Doğru tespit ablam dışında herkes bol bol takti sagolsunlar. Bekar kız kardeşim 300€ takmisti mesela o da yarım sene calistigi halde yani senenin 6ayi çalışıyor kardeş benden küçük ama yine düşünüp bir şey takti
tarafından
Yani bu bi deger vermedir
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Ele güne karşı yarım Yada tam altın takardım. 
(3,094 puan) tarafından
Vallah ben eli pek takmiyorum sadece uzulmesini istemem tek düşüncem bu
0 oy
(1,014 puan) tarafından
Bekardı galıba ablanız. Zaten annenızla aynı evde kalıyolar ondan ayrıca bısey beklemezdım ben. Benımde abım annemın aldıgı saatı taktı mesela. Sonra abım evlendı maddı gucum neye yetıyosa onu aldım taktım. Aynı evde yasayan ınsanlardan farklı farklı takı beklemem. 
(3,094 puan) tarafından
Bir değil ablam çalışıyor maaşı var ayrı hesabı var yani kazandigi eve gitmiyor, annemin maaşını kullaniyorlar fatura alışveriş için vs.. Birikimi de gayet güzeldi. Bekar evet ama yinede maddi durumu çok iyidi. Ben evliyim onun kadar birikimim yok ama yinede 5 gram takmayi düşünüyorum. Annemin aldığı 3 bilezik de tamamen annemin parasindan. Yani ablamin o 3 bilezige 1 tl katkisi yok. Kız kardeşim de bekardi ablama kiyasen daha az durumu vardı de 300€ takti. Kaynimda bekardi ama çalışıyordu 500€ takti
(1,014 puan) tarafından
Aslında bekar oldugu ıcın annenızle kesesı bır gıbı oluyor. Aman harcamak huyu degılmıs. Sızde fazla kendınızı zorlamadan bıseyler takın ozaman
(3,094 puan) tarafından
Işte bir değil kira fatura mutfak masrafi arabanın benzigine kadar annem ödüyor her şeyi keseleri bir değil. Yani o 3 bilezigi de annem aldı biliyorum beraberdik çünkü alınca
0 oy
(336 puan) tarafından
Annenle ablanın parası bir olmuyo mu bu durumda yani ablanın ayrı bişe takmasını beklemek sacma bnce cnm.. Bıde oyle olmasa bile anneb 3 tane bilezik yapmş en azından annenın hatrı için olsa bnde bilezik yaparım ablama 
(3,094 puan) tarafından
Bir değil ablam çalışıyor maaşı var ayrı hesabı var yani kazandigi eve gitmiyor, annemin maaşını kullaniyorlar fatura alışveriş için vs.. Birikimi de gayet güzeldi. Bekar evet ama yinede maddi durumu çok iyidi. Ben evliyim onun kadar birikimim yok ama yinede 5 gram takmayi düşünüyorum. Annemin aldığı 3 bilezik de tamamen annemin parasindan. Yani ablamin o 3 bilezige 1 tl katkisi yok
(336 puan) tarafından
Tabı canm sen kendı durumunu daha iyi biliyorsun
0 oy
(827 puan) tarafından
Yani ben olsam gram takardım fazla abartmazdim
0 oy
(2,282 puan) tarafından
Ablam bana birşey takmadi düğünümde bende ablam ewlenince hiç birşey takmadim hiçte birbirimize sormadik nie takmadik diye 
0 oy
(402 puan) tarafından
8 ayar inxe bir bilezik takabilirsin eğer durumun varsa tabi 

Yoksa onun sana bir sitemi olmamalı elin oğlu almak zorunda değil sonuç olarak 

En kötü ihtimalle bir çeyrek takarsın 
(3,094 puan) tarafından
5 gram altın dusunuyordum bozmak istese zarar etmez
0 oy
(108 puan) tarafından
Çalışsın çalışmasın aynı evde olsun bir şey farketmez o sizin kardeşiniz yani bu dünya da her şey karşılıklı olmuş ne kadar üzücü sevdiğiniz den saydığınız dan bir şey takmak istiyorsanız gönlünüzden ne geliyorsa onu takın ama bir şeyleri karşılık bekleyerek yapacaksanız ha çeyrek ha bilezik bir farkı yok bence
(3,094 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yok karsilikli değil tabi 5 gram düşünüyorum. Bebegime olucak inşaAllah ilk yegen ilk torun bir t-shirt aldı onu da dayimin kızı alınca mecbur hissetti. Onun çocuğu olacagi vakit en az bi çeyrek takarim. Karsilikli olsaydı zaten hiç bir şey takmam gerekirdi çünkü o bir şey takmadi.
(108 puan) tarafından
Canım sen ablamdır diyip gönlünden kopanı yap o yapar yapmaz onun ayıbı boş ver ben annem babam hatrına gene takarım yeğenim olsa alırım alacağımı takarım da herkes kendinden sorumludur boşver
0 oy
(472 puan) tarafından
Lafımı sokarım takarım sen annemin aldığı bileziği bana taktın ben kendim sana küpe aldım takayım bari derim ki anlasın 
(3,094 puan) tarafından
:)))) laf sormam sadece üzüldüm içimden ama geçti iki sene oldu zaten. Şimdi bebeğim oluyor ilk yegen ilk torun bu t-shirt aldı onu da mecbur dayimin kiziyla avmdeydik o alınca mecbur hissetti
(472 puan) tarafından
Ohoo baya cimri desene bacım. Ama sen genede fazla bişey takma saf olma
(3,094 puan) tarafından
Herkesin huyu farklı. Ablam yinede kiyamiyorum 5 gram takarim inşaAllah
(472 puan) tarafından
Tabiki sen bilirsin
0 oy
(4,661 puan) tarafından
Yarım ve ya durumun iyiyse tam tak canim Allah niyetine göre veriyor insanın
(3,094 puan) tarafından
5 gram düşünüyordum su an ki piyasayla 2500tl yapıyor

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 134 göst.
3 Aralık 2022 Diğer kategorisinde hayal14 (2,097 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 835 göst.
26 Nisan 2022 Aile kategorisinde 1istanbul__masali (4,853 puan) tarafından soruldu
0 oy
44 cevap 1,278 göst.
0 oy
2 cevap 121 göst.
23 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Pnrr (39 puan) tarafından soruldu

380,706 soru

11,398,504 cevap

34,923 kullanıcı

...