0 oy
1,266 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde tarafından
düzenlendi

Ben çeyrek düşünüyorum eşim istediğini takabilirsin dedi çalışır yaparız bitane abin var falan dedi biri de çeyrek az olur en azndan yarım tak falan dedi benm de kurban doğum zekat iki üç ay rayla hep ğstüste geliyo napsam bilemedim sizce napıyım çeyrek mi daha fazla mı  

Kızlar hepinizin dönüşü için çok çok teşekkür ederim çoğunluk kararı olarak çeyrekten vazgeçirdiniz beni hamama giren terler tek abim elimden geldiğince daha güzel birşey yapmaya çalışıcam inşallah :)) 

44 Cevaplar

+1 oy
(13,835 puan) tarafından
Ceyrek yabanciya bile takılıyor ya. Benimde erkek kardeşim var evlense bilezik takarim sanırım. 
(13,835 puan) tarafından
7-8 gram az olur canim ya. Hediyelik gibi degilde biraz daha yatirimlik burma falan olabilir. Zarar etmesin diye
(1,020 puan) tarafından
Çeyrek olmaz canım, ya da kıza ucuz bir şey takın koluna
tarafından
Evet 22 ayar olmadıktan sonra bi kıymeti yok ondan bilezik az gram olsa az olur çok olsa benm gücüm yetmez
tarafından
Bileklik gibi mi diyorsun canım
(1,020 puan) tarafından
Evet canım ortası çeyrek olsun ama bileklik olsun ne diyim
-Reklam-
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Abim yookkk :D
tarafından
Böyle derdin de yok :))
0 oy
tarafından
Durumuma bağlı ama çeyrek az bencede
tarafından
Ne olabilir çeyrek yerine
tarafından
Yarım olabilir yada bileklik tarzı bişey olabilir
Yarimla yapılan kolyelerden olabilir hem kullanırsa
0 oy
(1,790 puan) tarafından
O sana ne yaptı evlenirken 
tarafından
Ben evlenirken abimin kesesi ortaktı özellikle birley yapmadı ama ben hiç çalşmadım ve babamla abimin parası döndü rvde ve yapılan masraflarda onun da katkısı oldu öylee söyleyeyim ama takı dersen hiçbirşey takmadı
(1,790 puan) tarafından
Hmm anladım canım eger çeyrek az geliyorsa birde gram yapıp sen kıza tak eşinde abine taksın çeyreği
tarafından
Öyle de olabilir
0 oy
tarafından
Bilezik yaparım ama olduğu için elimde olmasa borca girip de yapmam tabiki çeyrek takardim
tarafından
Bilezik kaç gram olur yüksek gramlarda yapamam 7-8 gram olsa o da az olurr gibi
(1,020 puan) tarafından
10 gr olur hediyelik görümcem bana öyle taktı
tarafından
10 gr iyi bence
0 oy
(7,709 puan) tarafından
Bir ihtiyaçlarını karşılarım. Bana düğün günü bir şeyler takmak yerine daha öncesinden yapılan bir ihtiyaç ya da verilen para daha mantıklı geliyor ama öncesinden verilecek
tarafından
Öyle de olabilir de bilemedim valla takı olması lazm illa sanki ya
(48,629 puan) tarafından
dugunde bakiyorlar kim.ne takti diye ya
(7,709 puan) tarafından
Ben elaleme gösteriş in bir şeyler yapmam. O sebeple öncesinden veriyorum herkese hediyesini. Benim ne yaptığım başkalarını ilgilendirmiyor çünkü
0 oy
(2,792 puan) tarafından
Çeyrek az gibi 
tarafından
Ne olur onun yerine
(2,792 puan) tarafından
Bilezik olabilir geline
tarafından
Bilezikde de bi 15-20 gram olucak ki kendini göstersin gram az olunca incecik tel gibi oluyo
(2,792 puan) tarafından
Kolye alabilirsin o zaman o daha uygun gelir
0 oy
(3,452 puan) tarafından
Abim değil de kız kardeşim evlencek iki tane, ikisine de bilezik aldım, ama biz naparsak yapalım ne al dersek alalım senin durumuna göre alabileceğin şey sonuçta canim
tarafından
Bilezik alsam yüksek gramlarda alamam şu zamanda düşük gramlı olsam çok ince olur kıymeti olmaz sanki bilemedim ya
0 oy
(91 puan) tarafından
Valla cnm ben bekarken yengeme 2 bilezik takdım 3 cumhuriyet 2 de ceyrek takdım cumhuriyetle ceyrekleri abime takdım ama bekardım biriktirmiştim bitane abim vardı babama cok masraf olmasın diye birikimimi verdim onlara ama şuan evliyim şimdi evleniyor olsaydı ceyrek takardım anca durumum cok cok iyiyse bir bilezik takardım ama normalse ve dediğin gibi kurnan vs üst üste masrafların varsa ceyrek tak eşinde 200 tl para taksın
tarafından
Hepsi üstüste olmasaydı düşünmezdim güzel bi bilezik alırdım ama yüksek gramlı alamam düşük alsam o da ince olur bilmşyorum sen de maşallah baya takıp takıştırmışsın :)
(91 puan) tarafından
Çeyrek tak gitsin şimdi bu zamanda kismeye iyliğe geçmiyor kuzum valla abin dahi olsa ohoo sadece onlarla olsa cocukları oldu ilk günden kıyafet beşik ne aklına gelirse hepsini ben aldım valla  bekardık vardı yaptım :)
tarafından
Ne güzel görümcesin valla maşallah inşallah kıymetini biliyolardır
(91 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım benim :)
0 oy
tarafından
Ben onun ablası olsaydim bilezik takardim . Ama o benim abimse (abim yok :))). ) Yarım takardim canm . Çeyrek az olur . 
tarafından
Bilmiyorum valla tek abim bitane görümceyim başka evliceek kmsem yok biynadan istiyorum güzel bişy takıyım biyandan da üst üste gelince bilemedim
tarafından
Canm ömür boyu akıllarda kalınacak bişey . Bu devirde herkes düşüncesiz . Gelin tarafı senin durumun sıkışıkti demez .
Ne taktigina bakar
tarafından
Evet o yüzden de düşünüyorum biraz da ömür boyu konuşulur
0 oy
(4,700 puan) tarafından
Eğer durumunuz kötü degilse çeyrek az sanki ya 
tarafından
Durumumuz kötü değil şükür ama hepsi üst üste gelince biraz zorlar bizi
(4,700 puan) tarafından
Bişey olmaz kız valla baksana sonra gelinler kocalarının akıllarına giriyor görümcem şunu yapmadı hiç bişey takmadı yada durumu vardı sadece bunu yaptı gibi şeyler söylüyorlar ben buraya girdikten sonra şahsen abime eşi benim hakkımda bişey demesin diye elimden geleni yapmaya caliscam ki laf vermek istemem kimsenin ağzına
tarafından
Bi yandan tek abim ömür boyu unutulmaz bi yandan da biraz zorlıcak gibi bilmiyorum
0 oy
(6,361 puan) tarafından
Valla abim yok ama erkek kardesm var çeyrek az bence abin sana ne taktı?

Benim erkek kardeşim bana normal kalınlıkta altın kolye aldı ucuyla birlikte. Yani bende ona 15-20 gram bilezik takarım herhalde
tarafından
Ben evlenirken abim bekardı ben çalışmıyodum abimle babamın kesesi birdi yapılan masraflarda onun da payı oldu ama takı dersen ne nişanda ne düğünde birşey takmadı annem babam 2 bilezik taktı o zaman bileklik de olsa birşey beklerdim ama masraflara da ortak oldgu için bişy demedim bilmşyorum napsam
0 oy
tarafından
Kardesimin dugununde  ablam ile ikimiz set yaptık geline nisanda küçük.altin ablam kardesime hediye birde tatile gönderdi.. ben ablama bilezik yapmıştım  oda bana bilezik takti.. eve birde utu tencere takimi  utu masasi falan göndermişti. Diğer ablamın durumu çok olmasada hamit takti biz kardeşler çok Tutuyoruz birbirimizi küçük altın ne ki anca nişanda takilir
tarafından
Anladım canım illa güzel birşey yap diyosun yani :)
tarafından
Tam altin hamit cumhuriyet yani yapabilirsin varsa durumun küçük altın 2 3 kuşağa anca yani
0 oy
(4,216 puan) tarafından
Ben Cumhuriyet altini takmistim, ceyrek biraz az gibi maddi durumada bagli tabi
tarafından
Anladım canım benm de bir abim baya kafama takıldı üst üste gelmeseydi hiç düşünmezdim ama bilemedim
(4,216 puan) tarafından
Tabi canim maddiyat iste dugun zor Allah yardimciniz olsun
0 oy
tarafından
Bilezik takmistim
tarafından
Kaç gram canım yüksek gramlarda yapamam küçük geam olsa o da ince oluyo bilemedim
tarafından
3 sene onceydi 14 gram almistim
tarafından
3 sene önce 2 bin falan yapıyoddu şuan aldı başını gitti çok zor :)
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Anim ne taktıysa bana onu takarım :) 
tarafından
Abim birşey takmadı canım ama ben bekarken çalşmıyodum ve keseleri ortaktı yapılanlarda onun da payı var
0 oy
(930 puan) tarafından
Abim olmadığı için bilemedim en büyük benim 3 kızız
tarafından
Anladım canım
0 oy
(10,025 puan) tarafından
Ben ablama turali zincirli kolye almistim. Onu almasam bilezik alirdim. Ablamda bana bilezik aldi
tarafından
Anladım canım
0 oy
(27,353 puan) tarafından

Benden önce evlendikleri için hiç birşey:D

tarafından
:) en iyisi senin
0 oy
tarafından
Abine yarım geline de kolye tak canım 
tarafından
Olabilir canım