0 oy
124 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Kızlar ben yemek yaptığımda tadı istediğim gibi olmayınca çok kafama takıyorum çok canım sıkılıyor çünkü annem mükemmel yemek yapar teyzelerim falan da öyle ama ben hiç bilmeyerek evlendim yemek yapmayı biraz düzelttim iyi oluyor yemekler ama saç böreği tadı tuzu yerinde fakat sert oluyor ne yaptıysam bu hamur hep sert oldu pisiryorum yumuşak olmuyo niye acaba

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
Eger boreginiz sert oluyosa sicagiyla posete sararsaniz yumusar aklinizda bulunsun 
tarafından
Sardım koydum inşallah yumuşar ya
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hamuru serrse ondandir
tarafından
Yok kız yumusacikti valla
0 oy
(1,691 puan) tarafından
hamurunu sert yapmissindir ve dinlendirmemis olabilirsin canim genellikle hamur islerinin sert olma sebebi unu cok katmaktir
tarafından
Yok ya ben hamuru cıvık yapincada sert oluyor elimde mi bı ayarsizlik var
0 oy
tarafından
hamurunu yumuşak yap sert olsa hem açması zor hemde pişince sert oluyor ama yumuşak olsa unla acabilirsin. ben öyle yaparım. gerçi geçen gün halam yapmıştı ne guzledi ya aynı  annem gibi. bende yaparim ama o kadar tecrübe yok tabi:)
tarafından
Ya annem çok güzel yapar ordada hamuru ben yoğururudum yinede güzel olurdu benim elimden mi ne sert oluyor
tarafından
normaldir canım benim de eskiden öyleydi yapa yapa elin alışacak ayarı tutacak açarken fazla ince olmamasına da dikkat et. severek ve isteyerek yap içte moralini bozma yapa yapa öğreneceksin canm
tarafından
Zaten yapmasam elim alismayacak valla yapa yapa düzeldi inşallah iyice güzelleşir ya teşekkür ederim
0 oy
(10,497 puan) tarafından
Maya atıyor.musun cnm içine 
tarafından
Attığım zamanda sert oluyor atmadigim zaman da ikisinide denedim bı tutturamadim
(10,497 puan) tarafından
Cnm unundan da oluyor o
tarafından
Pastalik un alyim
(10,497 puan) tarafından
Cnm o çok sert yapar ama
0 oy
tarafından
mayasızsa o da sert olur canm 
tarafından
Evet mayasizdi
tarafından
o yuzden olabilir birde undan da fark edebilir
0 oy
(167 puan) tarafından
Çok un koyuyorsanız sert olur 
tarafından
Hmm anladım
0 oy
(171 puan) tarafından
Sutle mi yoguruyorsun hamuru birde hamur cok kati olamayak canim 
tarafından
Yok suyla yoğurdum yumuşaktı aslında
(171 puan) tarafından
Canim bence sutle dene yumasak olmasini sagliyor
tarafından
Bidaha onunla yapacam
0 oy
(290 puan) tarafından
Ay lahmacun yaptım dün benim de çok sert oldu sarıp bekleyince yumuşadı biraz. Hamuruna maya koymadigim için öyle oluyor sanırım siz koymuş muydunuz 
tarafından
Yok koymadım bende ama koyduğum zamanda sertdi
(290 puan) tarafından
Ben koydugumda gayet iyi oluyor biraz hamuru iyi yogurmak ve yumuşak bırakmak gerekiyor

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 138 göst.
3 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Leyla042 (1,274 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 199 göst.
15 Haziran 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Minnoşun Annesi ❤️ (2,359 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
0 oy
1 cevap 112 göst.

379,337 soru

11,354,586 cevap

34,829 kullanıcı

...