0 oy
928 göst.
Diğer kategorisinde (137 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Kızlar ailem uzaktalar, bende İstanbula oturuyorum, annem sürekli benden bişeyler istiyor, gönderirim onda sıkıntı yok, ama bende eşimin eline bakıyorum, Bi kaç ay önce gittim ailemin yanına, eşim babama tlfon aldı, babam bu nasıl tlfon diyip duruyor, anneme de tencere aldım üç tane birinin kapağı kırılmış, annem habire al gönder diyor, eşime de diyemiyorum, ben oraya iki çocukla gittim yeni doğum yapmıştım, annem bana sadece 300 TL verdi, maddiyat önemli değil, ama manevi de kendileri eksikler, ve benden bişey istediklerinde hayır diyemiyorum  eşim harçlık verdiği zmaan onlara bişeyler  alıp gönderiyorum, eşim para yı ne yapıyorsun sorduğunda yalan söyleme mecburunda kalıyorum. Çalışmıyorum diğer kız kardeşlerim de var onlardan istemiyorlar ama hep benden isterler, 

16 Cevaplar

+1 oy
(13,804 puan) tarafından
Keşke alıştirmasaydin. Biseyler isteyince param olsa almayi çok isterdim ama bu aralar bende de hic yok , elimiz sıkışık falan de. Böyle böyle reddet istediklerini. 
(137 puan) tarafından
İnanki cnm ne yapıcağımı şaşırdım
(13,804 puan) tarafından
Yani annen baban yüzünden kocanla da huzurun bozulmasin. 1 anlamaz 2 anlamaz ama en sonunda anlar . Bence vazgeçir bu huylarindan.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Canim yani ne diyeyim... Tamam ailen destek ol tabi ama iyi niyeti suistimal gibi bu biraz sanki. Yok u ogretmen gerek kendilerine. Sonucta sen de esinden aliyosun.
(137 puan) tarafından
Ewet eşimden alıyorum ama annem hiç düşünmüyor
tarafından
Senin kesmen lazim. En basitinden "yok" diyeceksin. Suistimale girmisler biraz artik.
0 oy
tarafından
Alismislar senden istemeye yapma bence hic sevmem boyle seyleri kocanda bi susar iki susar yalanini anlar 
(137 puan) tarafından
Aynen öyle
0 oy
(5,306 puan) tarafından
Sende valla yok de
(137 puan) tarafından
Kız dedim kaç kere yine aynılar
0 oy
(418 puan) tarafından
Evin çok eksiği var bu ara yetişemiyoruz ödemelere zor dönüyoruz de
(137 puan) tarafından
Bizim iş yerimiz var şükür annem diyor sizin paranız var ama iş yerimiz yeri geliyor iş yapmıyor
(418 puan) tarafından
Aynen öyle söyle ozaman iş yapmıyor kocam ödemelere yetişemiyor diyebilirsin.
Sen çalışmıyorsan eşin ailene para vermek zorunda değilki,
Onada haksızlık
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Sen alistrmssn canm calisiyo olsan bi nebze goderi var ama sende kocandan aliyosun bnce kendini geri cekmelisin herkesin kendi yasantisi var sonucta 
(137 puan) tarafından
Aynen haklısın cnm saüol
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Once sen hayır demeyi öğren
(137 puan) tarafından
Çok doğru dedin
0 oy
tarafından
Oha bana telfnmu aldn kocan aylene mi calisiyor bence yapma oyle bisi ortaya cikarsa olan sana olur annende hangi yuzle istyosa cok ayip yani sen onlarin kizisin onlarn sana vermesi gerek almasi dil
(137 puan) tarafından
Eşim aldı babama
0 oy
(770 puan) tarafından
tamam ailemiz baş tacı ama bir anne baba evladına kiyıpda habire ver ver ver demez.Çok tuhafima gitti.Benim annem hic istemez bisey alip versem mahcup olur zorla alir.Degisikmis canim hepmi boylelerdiki
(137 puan) tarafından
Ayrıldığımda beri öyle oldular
0 oy
(48,501 puan) tarafından
ailede olsa kullandirma kendini aç gözünü tamam esin sana harclik veriyo senin hakkında esinede ayip yani kaynana aliyomusun biseyler
(137 puan) tarafından
Eşim alıyor veriyor annesine kaynanam burda zaten
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Bunun alıştırmayla hiç bir ilgisi yok, ailen seni düşünmeli zor durumda kaldığını bilmeli. Ben anneme sana şunu alayım desem asla kabul etmiyor . Kendine harca der ve tahmin eder düşünür eşim sonuçta var 
0 oy
(4,538 puan) tarafından
Ailen çok şanslı senin gibi evladı eşin gibi damadı var ama maalesef onlar kıymet bilmemisler pek ne güzel sende eşin de sürekli onları düşünüyorsunuz hediyenin ucuzu pahalısı yada azı çoğu mu olur 
0 oy
tarafından
Annen bişey istemeden önce sen bişey bahane et para ihtiyacın olduğunu ima et yada direk söyle deki ya bu ay sıkışığız size de yardım edemiyoruz gibi sürekli böyle yap annen vazgeçer
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Valla canım kızma ama suç sende. Ailende iyi niyetini suistimal ediyor belli ki. Elimde yok şuan olursa gönderirim de. Baktın laftan anlamıyorlar. O zaman onlar istemeden sen onlardan para iste. Eşimin işleri bu ara iyi değil yetişemiyoruz biraz destek çıkın de. Baktılar sen bişeyler  istiyorsun vazgeçerler belki. 
0 oy
(406 puan) tarafından
Alistirma canim ya artik yok e esim para vermiyor de benim babamda oyle her aradiginda her evime geldigimde benden para istiyor bana para ver harclik ver bana ceyrek. Ver sende vardir surekli para istiyor cunku kumar oynuyor bende herseferinde red ediyorum kiziyorum vermiyorum alistirma 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Canım eşindem gizli annene aldığın her birşey haram olur bunu aklımdan çıkarma. Sonucta bu yiyecek ekmek içecek su değil.. İhtiyac değil.. Eşine söyleyip rızasını alman lazım.. Ama sonucta oda el oğlu bir alır iki alır. Üçüncüye oda rızası olmaz. 

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 170 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 516 göst.
14 Ekim 2023 Aile kategorisinde Selin demirci (2,104 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 627 göst.
7 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Zelis... (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 634 göst.