0 oy
372 göst.
Aile kategorisinde (116 puan) tarafından
Merhaba kızlar, yıllar önce yani 4-5 yıl filan önce kuzenlerime çeyrek verdim hep doğum yaptıklarında. Bana çeyrek taktıkları gram verdi hep.. Sizce normal mi 

18 Cevaplar

+2 oy
tarafından

4-5 yıl önce ceyrek 250-300 dü 

Şimdi 830 tl olmş

Normal dr elbt gram bile 500 

(932 puan) tarafından
Kuzum ginede simdiki gibi deildi annmele htrliyorum 50 tl ile pazaea gidip arabayi dolduruyorduk bn simdi 50 tl ile markete grmeye cekiniyorum
tarafından
Zaten bir kasar bir sucuk al bitti elli lira daha sakiz alamazsin
(932 puan) tarafından
Askeri ucretle tek kisi calisip ew gecindirenlere hayret ediyorum 100 tl wardi 1 tane 5 lirte yag aldim bir tum tawuk para bitti gecim cok zor bu sartlarda allah yardimcimiz olsun hicbir konuda iyiye gitmiyoruz
tarafından
Aynen oyle canim ya valla amin insalah
tarafından
Ayy öyle
-Reklam-
+2 oy
(11,076 puan) tarafından
Ben hiç hesabını tutmuyorum böyle şeylerin. Elinde olan olduğu kadar yapar karşılık da beklemez bence. 

He ama akrabalarim da eşim tarafı da tutarlar hesabını. Bana uymuyor ama bu düşünceler
(3,551 puan) tarafından
Aynı bende senin gibi düşünenlerdenim.. Hediyenin miktarını sorgulanmasına ve karşılık bekleyerek takılmasına karsıyım. Kim gönlünden ne koparsa. Sonuçta karşımdaki insan bana bıçak dayanıyor şunu tak bunu tak diye.
(11,076 puan) tarafından
Rica  ederim
(11,076 puan) tarafından
Yani hiç yoksa hiç yapmasın ben asla takılmam böyle şeylere. Takanları da anlayamıyorum açıkçası, hediye ne demek bilmiyorlar bence
(108 puan) tarafından
Çok haklısın canım ben de aynı düşüncedeyim gönlümden kopar götürürüm karşılık beklemem ama millet karşılık bekleyerek takıyor 5 sene önce düğünde çeyrek takan arkadaşıma bu sene düğünü var elimizde yokken mecbur bir şekilde verdik.elinde var mı yok mu demeden emanetimiz vardı diye arayıp isteyenler oluyormuş keşke hiç yakmasa bu kafadaki insanlar
(11,076 puan) tarafından
İnanamıyorum bir de ağızlarıyla istiyorlar mııııı... yazık yaa
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet normal, yıllar önce takılan çeyrek fiyatından şuan gram fiyatı bile fazla . Durumu ona müsait demek ki çeyrek takmak zorunda değil. Kimse size silah zoruyla taktırmadı çeyreği sonuçta geri beklemek saçma. Takılan şey borç değil hediyedir
0 oy
(22 puan) tarafından
Herkes durumuna gore taksin. Yani benim durumum cok iyiyse daha iyisini takarim. Iyiyse aynisini takarim. AMA durumum cok da iyi degilse elimden ne gelirse onu takarim. Bence takilan kiside anlayisli olmali bu konuda. 
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Bu işler sırayla cnm ama belki altin pahali diye alamaistr
0 oy
(496 puan) tarafından
O zaman göre de çeyrek değerliydi ama ne takıldıysa borç harç bulunur takılır bizde öyledir . Benm düğünümde çeyrek 250 di arkadaşım çeyrek getirdi yarın düğünü olsa çeyrek takıcam bugn sana yarın bana kimse varlıktan takmıyo valla
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Altın da ne getirilirse o götürülür ayıp etmişler
0 oy
tarafından
Ceyrek taktiysan ceyrekten asagisini getirmemeleri lazm  canm
0 oy
tarafından
4 5 yil onceki ceyrekle suan 3  4 ceyrek alinir gram takilmasi normal ama ay gecse 1 yil gecse yine ceyrek beklersin..
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Bizm burda kim ne taktıysa o götürülr o zamn şu para şmdi bu pra diye bişey yok gramsa gram çeyrekse çeyrek 
0 oy
(718 puan) tarafından
Bnce yalnis 4 5 yil onceden o ceyrek fiyati coktu veyrek takmaliyfilar
0 oy
(7,441 puan) tarafından
İlla birebir takılmak zorunda değil iki insanların maddi durumu neye el veriyorsa onu takar altında takmak zorunda değil para da verir hem tam 4 yıl önce düğünümde çeyrek 240 liraydı  şimdi 800 bilmem ne kadar hiç adil değil 
0 oy
(607 puan) tarafından
Tabiki değil nerde o gramın devamı , iste yarısınıda 
0 oy
(1,244 puan) tarafından
Tabiki normal değil.  O zaman herkes 500 lira  taksın. Karşılığında tekrar 3 5 sene sonra 500 takılır.absürt kaçmaz ama  Ceyrek gittiyse çeyrek gelir. 2019 da eşimin arkadaşı çeyrek getirdi450 liraydı.  Şimdi biz de çeyrek götürecez. O zamanında parası çok değerliydi.  Şimdi pahalı diyenler o zaman ki  sozde ucuzlukta çeyrek stokları yapabilmisler mi
0 oy
(48,690 puan) tarafından
o zamanda nceyrek fiyati yuksekti sürekli artıyor ceyrek takmali 
0 oy
tarafından
4 5 yok önceki  çeyreği bu günün gram altını ediyor zaten canım goturudgun geri gelmiş yani 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Ne takarlarsa taksınlar kafasındayım canım. Durumu olmayanlardan illa ben şunu taktım o bana bunu taktı diye lafını bile etmem. Mesela görümcemin oğluna sünnetinde çeyrek takmıştık bebeğim oldu 400 TL taktı. Biliyorum ki durumu buna yetiyor.
0 oy
(594 puan) tarafından
Bizde çeyrek taktıysa ceyrek takılır. Yıllar önce ucuz olabilir suan hersey pahalı ama sen ona borc olarak vermişsin gibi düşün. O geri iade etmesi lazım dı

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 66 göst.
13 Mart 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 259 göst.
0 oy
1 cevap 127 göst.
9 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Ozgegzem (515 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 873 göst.
12 Ocak 2021 Alışveriş-Hediye kategorisinde Prenses annesi& (305 puan) tarafından soruldu

380,042 soru

11,376,426 cevap

34,861 kullanıcı

...