0 oy
142 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından
Annem bize hiç kısır ve mercimek köftesi tarzı şeyler yapmadi hic . Ben de dolayısıyla öğrenemedim. İnternette var ama sizin net güzel oluyor dediğiniz bir twrif istiyorum ☺️♥️

4 Cevaplar

0 oy
tarafından
Ben bir bardak mercimek birbucuk bardakda kısırlık bulgur katıyorum mercimegi yikayip hasliyorum yumusayinca suyunu suzup isladigim bulgurla karistirip yoguruyorum salcasinida katip sonra yesilllklerini katip elimle sikma yapiyorum yesilikler yesil sogan yesil nane kıvırcık bide az bisey feslegen 
tarafından
Teşekkür ederim canm ya çok sağol ☺️❤️
tarafından
kız sen bulguru ayrı ıslatıyorsun. bizde mercimek yumuşayınca fazla suyu dökmeden onu bulgurun üstüne döküp bekliyoruz senin dediğin gibi yeşillik vs bitti herkes farklı yapıyor tabi
tarafından
Ben boyle yapıyorum herkesde bayila bayila yiyor farkli cesitlerini bilmiyorum bildigimi yazmakla mükellefim;))
(7,993 puan) tarafından
Aynen bende mercimeğin suyunu dökmeden bulguru üstüne dökerim bizde çok seviyoruz eşim severek yiyor :)
-Reklam-
0 oy
(147 puan) tarafından
1.5 bardak mercimeğe 3 bardak su koyup suyunucekene kadar pişirin.boyle çok az suyu kalınca 1.5 bardak bulguru ekleyin karıştırın iki üç dkk. Sonra tencere ağzı kapalı 20 dkk beklesin. Sosunu hazırlayıp karıştırın. :) soğuyunca şekil verin
(147 puan) tarafından
Bu arada bulguru yıkamadan koyun. Yoksa sulu  olur
0 oy
(13,099 puan) tarafından
Su mercimeği bı ben sevemedim :)
0 oy
(428 puan) tarafından
:)) benim annem ablam yapardi kac defa demedim olmadi :) benki en zor yemekleri yapan o basit tarifi hiç beceremedim
tarafından
Hahaha aynı ben vallaha

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 108 göst.
1 Kasım 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 107 göst.
0 oy
3 cevap 76 göst.
22 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Prenss Annesi (446 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 223 göst.
14 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Oglumalis (1,088 puan) tarafından soruldu

381,189 soru

11,411,518 cevap

34,953 kullanıcı

...