0 oy
139 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Kızım uyanık ken kucagimdan inmiyor 1 aylık olduk uyanikken kucagimdan biraktigim anda gözler açıksa aglıyor napabilirim evde tekim gelen giden oluyor cok zorlanmaya başladım 

10 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Daha çok minik annesi kucağa alıştığı için değil senin sıcaklığına kokuna ihtiyacı olduğu için öyle bırak tadını çıkartsın sonra istesende kucağında durmaz zaten 
-Reklam-
0 oy
(135 puan) tarafından
Allah kolaylık versin canım :)kollarım pişik oldu kucağımda tutmaktan bu sıcakta ama sanki azaldı büyüdükçe
0 oy
(612 puan) tarafından
O halde senden ayrı bir varlık olduğunun farkında değil annesi :) hareketlenene kadar öyle devam ediyor. Oğlum 11 aylıkken yürüdü. O aylardan sonra biz almak istesek de bırakın beni diye çığlık atıyor :) bikaç aycık sabır.. 
0 oy
(2,020 puan) tarafından
Kucaga alismak diye bir terim yok canim.

O senin kokunu istiyor, bebegin seninle bir bütün. Birak kucaginda uyusun buyuyunce kucakta durmuyorlar:)
0 oy
tarafından
4 aylık bebeğim var ve henüz bir çare bulamadım  :)
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Bebek doğduktan sonraki ilk 3 ay bebeğin aslında 4.trimesteridir derler o yüzden ilk 100 gün bebek anne sıcaklıgı ister ve kucak ister, ben kızımı hep kucagımda koynuma sokar uyuturdum kedi yavrusu gibi, kucagına alıştırmıssın diyenleri de umursamadım iyi ki umursamamısım çünkü şimdi 2.5 yasında yanımda bile oturmuyo o kadar hareketli ki... 
0 oy
(607 puan) tarafından
Kucağa alışmak diye birşey yok , her duyduğuna inanma. Birde bebeğinin sana ihtiyacı var her ağladığında kucak sevgi ilgi ister. Kucağından mahrum etme 
0 oy
tarafından
Yeni doğmuş bebek kucağa alismaz yani bu isteği değil ihtiyacıdır. Nasıl ki yemek yemesi, altının temizlenmesi ihtiyaca senin sıcaklığını hissetmesi de ihtiyaç. Geleni gideni boşver. Bu aylar bebeğinle güvenli bag kurman için çok önemli. Senin yanında olduğunu bilecek sana bağlanacak ki zamani gelince de bagimsizlassin. Lütfen insanlar için bebeğini ihmal etme. 
0 oy
tarafından
Yatağına kiy orada sev elini tut mesala güzel sözler şöyle iyice doysun ilgine o zaman istemez bide emziedikten sonra gazını çıkar 
0 oy
(116 puan) tarafından
Canım sen onu 9 ay karnında taşıdın. BİR günde bebeğini karnından aldılar hiç bilmediği bir yerde senin sıcaklığından yoksun hayata dünyaya alışmaya çalışıyor. O kadar normal ki.. Tabi ki seni sister kokunu ister üstelik çok küçükmüş. Korkma bu kucağa alışma değil. Hatta mümkünse ikinizde çıplak ten tene temas kurarak kucağına al bu bebekleri o kadar rahatlatıyor ki tüm doktorları bunu öneriyor. Bol bol kucağında olsun ten Temasınız olsun. Zaten büyünce istrsende kucağında tıtanayacaksın. Benim bebeğimde öyleydi. İlk doğduğunda Kucağımda uyur bırakınca uyandırdı. Ama çok normal 9 ay iç içersin hala aynı sıcaklığınarıyor. Ama şuanda 8 aylık öyle. İçin rahat olsun. 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 138 göst.
27 Şubat 2022 Aile kategorisinde Esin yamur (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 154 göst.
+1 oy
2 cevap 114 göst.
28 Kasım 2021 Aile kategorisinde Sinem hayal yaman (6 puan) tarafından soruldu

379,994 soru

11,375,135 cevap

34,858 kullanıcı