0 oy
345 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Elbette vardır kilolu olup oturan oğlum 9.5 aylık 12 kilo acaba ondan mı oturamıyor. Canım çok sıkkın. Doktora götürdüm gevşek kas hastası olabilir mi diye doktor dedi ki öyle olsa çocuğun ellerinden tutunca ayağa kalkamaz yada sağa sola dönemez sürünemez. Kafasını tutamaz yada başka şeyleri tutmak için ellerini uzatamaz kavrama kapasitesi olamaz dedi. Ama moralim bozuk. Mama sandalyemiz ikiye bölünüyor üst kısmını oturma odasına koydum şuan onun içinde oturuyor. Ama desteksiz oturmak istemiyor 

16 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kızlar bu arada kollarından tutuyorum adım atıyor ayakta gezdir diyor beni. Adımı kendi atıyor 
(128 puan) tarafından
Canim eltimin kızı  oturmadan emeklemeden yürüdü
tarafından
Bunda emekleme var ama sürünerek ve yuvarlanarak evi turluyor inşallah dediğin gibi olur canım ya çok evham yaptım kızım hemen oturdu 6 ayında desteksiz bu beni korkutuyo
-Reklam-
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Zamanla alisir cnm sıkma canini illa her bebek erken oturck diye bisiy yok 
tarafından
Kuzum böyle olunca bizede zor oluyor. Sürekli oynamak istiyor otursa en azından kendi kendine de oynayabilir ablasıyla
(7,098 puan) tarafından
Tabiki ama onunda var zamanı annesi sabret strese sokma kendini
0 oy
tarafından
Kilodan olmaz canım ya kemik kas sistemi ayrı, kilo ayrı. Doktor bir şey yok dediyse merak etme ama genelde 9 aya kadar oturmalı derler 
tarafından
Evet oturmayı sevmiyor oturuyor ama çok kısa hemen kendini yere atıp emekliyor
0 oy
tarafından
Canım örümceğe koyuyor musun ya da zip zip yapıyor mu 
tarafından
Örümceğe koyuyorum uçuyor resmen mutfağa gelip çekmece kurcalıyor ama oturmayi hiç istemiyor
tarafından
O zaman oturmak istemiyor olabiliyor en baştan başla oturtmaya önce kucağında sonra destekli otuttur en son tek bırak
tarafından
Kucakta oturmakta istemiyor hemen kendini geri atıp bırak diyor yerde emeklemek istiyor
0 oy
tarafından
Benimkide kilodan emekliyemiyodu doktir bak biraz daha alirsa perhiz yazcam bebegine demisti  doker o kilolarini otururda emeklerde yururde merak etme 
0 oy
(8,985 puan) tarafından
Aslında çok da kililo değil zaten 2 aya hareket çoğalınca azalır kilo da inş duzelir
0 oy
(561 puan) tarafından
Canim demekki bebegin hantal. Bazi bebek hareketli olur bazıları daha hantal olur dedigin şeyleri yapıyorsa sorun yok canini skma kiloyla alakali degil
0 oy
(48,671 puan) tarafından
keyifci demekki adam oturmayı sevmiyo ☺️
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Zor geliyordur paşaya desteksiz. Sıkma sen canını. Onlar var ya bizden akıllı bizden
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet olabilir. Oturmasından ziyade kilosunu kontrol altına almaZsan bunun gidişi obezite malesef. 12 aylıkken 11 kiloya bize fazla dedi doktor 2 yaş bebeği kilosunda dedi, sizin doktor ne diyor bu duruma merak ettim. 
0 oy
(2,375 puan) tarafından

Ama daha küçük benimki 11 aylik yi oturmaya başladı 

0 oy
(3,551 puan) tarafından
Kilodan dolayı erringeçtir o.. Benim kızda. Öyleydi. Ama beslenmesine dikkat et.. 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
11aylikken desteksiz oylturdu benim bebiş canım bazen keyfine düşkün oluyrolar:) hiç oturmadı birden desteksiz oturdu
0 oy
(382 puan) tarafından
Benim oglum 10 ayinda oturdu canim hic yani dert etedim
0 oy
(1,235 puan) tarafından
Bnm oglanda 8 aylik gilandi daha oturamiyodu canm ama herkes dedi oturur alistirirsin soyle boyle bnde s.lak gbi onlari dinledim dr goturdm gelisim geriligi olabilir dedi ama suan virus cok gtmeyin hemen dedi 1.5 yasinda serebral palsi tehsisi koydu dr yani anneler hissediyo bsyden supheleniyosan baska dr gotur hala ikna olmadiysan badkasinada gotur ins bsy yoktur saglikla büyüt 
0 oy
(597 puan) tarafından
Benim oglum 8bucuk aylik 11,500 kilo cnm. Kendi kendine oturuyo donuyor ellerinden tutunca yuruyor. 5aylikken basladi desteksiz oturmaya. Kiloayla alakali bisey degil cnm. Belkide sadece biraz tembel yada sen istemsizce fark etmeden oyle alistirdin. Ben oglumu yok yere atarim oyubcaklariyla yada mutfakda alirim tezgakin ustune ellerine tahda kasik veririm onlarla oynar

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 198 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Gebe olmayan (32 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 121 göst.
0 oy
8 cevap 361 göst.
1 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Minik1mucize_ (383 puan) tarafından soruldu

379,855 soru

11,370,589 cevap

34,854 kullanıcı