0 oy
549 göst.
Diğer kategorisinde (2,590 puan) tarafından
Kizlar 40+5 olduk ve hic bi belirti yok doktor durdukca riske giriyo diyo kaka yapma olayi olursa kuvezde dururmus yarin doktora gidicem ne yapacagimi bilmiyorum bekledikce korkuyorum sizce suni sanciyla baslasinmi dogum yoksa bekliyim mi bi kac gun daha acilma olur mu suni sancida olmazsa mecbur sezeryan olacak kac saat aci cekerim suni sancida onuda düşünüyorum esim de bana birakti ama korkuyorda bi yandan bebege bisey olur diye biseyler diyin bana lutfen 

14 Cevaplar

0 oy
(126 puan) tarafından
Bence durma artık günü gecio çocuğun canım
(2,590 puan) tarafından
Dogru diyorsun ama belki bi kac gun sonra sancim gelir diye de düşünüyorum
(126 puan) tarafından
Riske girme canim doktor ne diyorsa onu yap
(2,590 puan) tarafından
Tamm canim sagol yarin doktor ne derse onu yapicam
(126 puan) tarafından
Hiç riske girme yavrunu sag saglim kucana alirsin ins canım
(2,590 puan) tarafından
Sagol canim insallah
-Reklam-
0 oy
(3,532 puan) tarafından
Suni sanci al canım risk yani doktrun  bsey demiyo mu
(2,590 puan) tarafından
Doktor suni sanciyla baslatalim dedi cumartesi ama iki gun daha bekliyim dedim yarin son karari verecegiz herkeste bana birakti kimse yorum yapmiyo ailemden bende oyle kaldim
(3,532 puan) tarafından
Doğum başlaan artik canım günün dolmuş.
(2,590 puan) tarafından
Evet ins saglikla gelir kızım bakalim
0 oy
tarafından
Suni sanci işte 42 haftalık doğan çocuklar da var yani hemde normal doğum ile
tarafından
Dr lar onu anlıyor ki canım imkan varsa her gün GT Dr a ya da suni iste
(2,590 puan) tarafından
Bi gün arayla cagiriyo zaten ama kaka olayi ultrasonda belli olmuyormus anca dogunca yada dogum aninda suyun renginden anlasiliyomus
tarafından
Ebet öyle canım ...
(1,397 puan) tarafından
Mesela ben :D 42+1de kendi sancimla doğum yaptım çok şükür
(2,590 puan) tarafından
Masallah canim
0 oy
(2,201 puan) tarafından
Sag salim dogsunda ins nezman dogarsa dogsun canim 
(2,590 puan) tarafından
Insallah canim
0 oy
tarafından
41 olmuşsun artık bence bekleme kakasını yerse iyi olmaz
(2,590 puan) tarafından
Moralimi bozan bu zaten dogru diyorsun canim sagol
0 oy
(1,430 puan) tarafından
Kendi fikrimi söyleyeyim canım sunş sancı istemiyorum ben biraz daha bekler kendi sancım gelmezse sezeryan isterdim 
(2,590 puan) tarafından
Beklemek istiyorum ama iste 41 bitiyo o yuzden korkuyorum suni sanci bi kac saat denesinler hic acilma olmazsa en iyisi sezeryan olayim bari
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Canım sancin gelmez bence daha bugune iki üç kere sıcak duş al açılman olsun canim

Yarinda git suni sancı iste burdan bi bayan senin gibi 40 hafta beklemisti iyi seyler yasamamisti canım zaten zamanı gelmiştir artık 
(2,590 puan) tarafından
Haklisin canım yarin doktoru dinliyim ne derse onu yapiyim bari
0 oy
tarafından
Doktorun doğurman yolunda neyi on görüyorsa ona uy bekleme daha fazla 
(2,590 puan) tarafından
Sagol canim yarin ne derse doktor onu dinliyim
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Dr ne derse o sonra keske deme 
(2,590 puan) tarafından
Oyle yapicam ins  sagol
0 oy
(305 puan) tarafından
Sasiriyorum bu dktorlarin rahatligina zaten ben ilk dgumumu tam 40 da auni sanciyla yaptim dktor daha fazla beklemesin dedi bkletmedi yani bnce snde bi teklifte bulun belirtilerinde yoksa kndiliginden glmez dha
(2,590 puan) tarafından
Herşeyi normal dedi kalp atisi suyu carsamba ya kadar gelmezse artik baslaticaz dedi ins saglikla dogar
(305 puan) tarafından
Insaallahh canm hayrlisi olsn
(2,590 puan) tarafından
Sagol canim amin
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Doktoruna güven ve senin ve bebek icin en dogrusu neyse doktorun onu yapar siz nasıl derseniz de doktoruna ve akışına bırak canim
(2,590 puan) tarafından
Bugun yat dese yatacaktim ama carsamba yatisini yapalim dedi
(9,652 puan) tarafından
Doktor en doğrusunu bilir canım hakkında hayırlısı olsun insallah
(2,590 puan) tarafından
Amin canim insallah
0 oy
tarafından
bence zaman kaybetmee 41 olmussun nerdeyse bende 40+4de suni aldimm doktor riske atmayalimmm demisti bana
(2,590 puan) tarafından
Bugun doktor herseyi normal görünüyo dedi carsamba yapalim yatisini dedi hayırlısı ins biraz agrimda var bugun belki kendi gelir bakalim
0 oy
(638 puan) tarafından
Canım bu kaka olayı riskli. Yani doktorlar bunu göremiyor da maalesef. Ultrason da belli olmuyor bildiğim kadarıyla, bence bekleme tamam günü tamamlanmış riske atma kendini de bebişi de. 
(2,590 puan) tarafından
Sagol canim yorum icin nst de atislari iyi suyuda iyi dedi uat dese yatcaktim ama carsamba icin yatis verdi
(638 puan) tarafından
Doktorun da pek rahatmış ya, sağ salim kucağına al inşallah
(2,590 puan) tarafından
Rahat degil aslinda da bugun biraz agrimda vardi o yuzden heralde
(638 puan) tarafından
İnşallah sorunsuz atlatırsın canım
(2,590 puan) tarafından
Sagol canim insallah
0 oy
(1,635 puan) tarafından
Canım ben oğlumu 40+3 te kucağıma aldım. Şöyle ki o gün yatışım yapıldı ve 8 saat suni sancı aldım tabii bu arada annem kızıyo bana o çocuğun daha vakti var bekleseydin falan diye ama ben dinlemedim. Hemşire en son açılmamı kontrol ettiğinde suyumun kirli geldiğini yani bebeğimin kakasını yaptığını söyledi acilen doktoru aradı ve sezeryana alındım. Çok şükür bebeğim kakasını yemeden aldılar ve hiç küveze alınmadı. Ya annemi dinleyip evde kendi sancımı beklerken bebeğim kakasını yapsaydı ve geç farketseydim? Bunu düşündükçe iyiki kabul etmişim suni sancıyı ve iyiki gözetim altındayken bu durum farkedildi diyorum ve onca saat suni sancı alıp sonra sezeryan olmak hiç koymuyo bana. Kısacası sen doktorunu dinle ve suni sancıyla başlatın doğumu inşallah bi sorun çıkmaz ve açılman olur sağlıkla alırsın yavrunu kucağına 
(2,590 puan) tarafından
Bundan cok korkuyorum canim ins hersey yolunda gider dua et :( kan akisi falan normal yapmis görünmüyor dedi bi gun daha atlatirsak ins.Rabbim hayirlisini nasip etsin
(1,635 puan) tarafından
Hakkında hayırlısı olsun sağlıkla doğsun bebişin inşallah

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 376 göst.
12 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 154 göst.
29 Mart 2021 Aile kategorisinde Maria.010201 (49 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Melektrn (91 puan) tarafından soruldu