0 oy
109 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1,755 puan) tarafından
Doğduğu ilk günden beri tıkalı akıyor silmekten tahriş ediyorum damlalar kısa süreli etki ediyor varmı aynı durumu yaşayan nasıl atlattınız napabilirim bebeğime iyi gelecek

10 Cevaplar

0 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Osman gönülal a ben sordum canlı yayında anne sütü damlatın dedi içerisindeki şeyler tıkanıklığı açıyormuş elhamdülillah ben denedim işe yaradı çocuğumun göz tıkanıklığı geçti bir ara tekrar başlamıştı tekrar damlattım tekrar geçti. Şimdi geçtiği zamandan beri problem yaşamıyorum. 
(1,755 puan) tarafından
Yaa gerçekten mi. Siz göz kanalı tıkalı dediniz o damlatin dedi degilmi hemen deniyorum
tarafından
Evet canım göğsündeki sütü gözüne damalat. Gözü sütle dolsun. biraz bekle 2-3 dakika .  anne sütünün içerisindeki şeyler tıkanıklığı açıyormuş ben sordum da öyle söyledi birkaç hafta sonra biri daha sordu ona da aynı cevabı verdi tek dediği şey anne sütü damlatin. Ve elhamdulillah geçti de Allah'ın yardımıyla:)
(1,755 puan) tarafından
Damlattim canım teşekkür ederim inşallah şifa olur
-Reklam-
0 oy
tarafından
Su an kç günlük
(1,755 puan) tarafından
3. Ayımıza girdik
tarafından
13 aylik  benimkş sap gözü hala tıkalı
0 oy
(8,969 puan) tarafından
Geçen bebeğimin bir gözü resmen yapışmış kocaman çapak olmuş gözünü açamıyodu. Oturdum ağladım hatta çocugu öyle görünce. Sonra ılık suyla pamuklu bezle yumuşattım çapakları. Sonra içten dışa doğru sildim. Bezin bir kere sildiğin tarafıyla tekrar silme ama. Bir de anne sütü damlattım. Süt gerçekten çok iyi geliyo damla filan boş bence. Bir de göz pınarlarına dairesel hareketlerle masaj yap. 
(1,755 puan) tarafından
Tamam canım öyle yapayım süt iyi geliyor mu gerçekten
tarafından
Ben geldim sakin süt damlatma ben yaptim sut sekerki diye gozu daha beter oldu kapandi doktor sadce kaynamis ilik hatta iliktan biraz sicak su ile sil dedi sakin sut cay falan yapma bizdede ayniydi doktorada gotur damla vercek ayrica masaj yapman lazim goz ike burun arasina gunde 3 kez ve 10 ar defa bizimkide 1 gozu dogdugunda oyleydi 1 yasina kadar gecer merak etme masji biraz bastirarak yap
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Bizdede oldu yeni doğduğunda ve 6 ay sürdü ben 6 ay boyunca burnun üstünden bastırarak masaj yaptim kanalları actim oylelikle akması gecti canim 
(1,755 puan) tarafından
Yaa peki hep akarak mi geçti 6 ay gün de kaç kez yapmaliyim
(22,070 puan) tarafından
Her fırsatta yap canim sayısı yok yani
Hep akmıştı hatta korkuydum gecmicek diye şükür gecti masaj cok önemli ilaç falan fayda etmiyo goze
(1,755 puan) tarafından
Evet ya korkuyorum artık ilaç kullanmaktan geçer inşallah. Geçince nasıl anladiniz
0 oy
tarafından
Göz pınarlarına masaj yaparak atlattık biz canım benim oglaninkine tikaliydi iki ay göz pınarlarına düzenli masaj yaptım geçti çapaklanmasi 
0 oy
tarafından
Masaj yaptirdilar diye hatirliyorum zamanla acildi bir de damla verdieler
tarafından
Çapak icin de anne sutu damlatiliyor kimisi bakteri olur diyen de var bir de pamugu çayla ıslatıp silmek de var iyi geliyor
0 oy
tarafından

Ben geldim sakin süt damlatma ben yaptim sut sekerki diye gozu daha beter oldu kapandi doktor sadce kaynamis ilik hatta iliktan biraz sicak su ile sil dedi sakin sut cay falan yapma bizdede ayniydi doktorada gotur damla vercek ayrica masaj yapman lazim goz ike burun arasina gunde 3 kez ve 10 ar defa bizimkide 1 gozu dogdugunda oyleydi 1 yasina kadar gecer merak etme masji biraz bastirarak yap

(1,755 puan) tarafından
Götürdüm 3 ayrı doktora ayrı ilacĺar kullandım 3. Ay bitecek geçmedi inan masaj yapmaktan yoruldum
0 oy
(241 puan) tarafından
Doktor Dalin i suya damlat pamuğu ıslatıp göz çevresini hergun temizle sonrada masaj yap göz kanalına iki güne geçer  dedi ben öyle yaptım hemen geçti 
(1,755 puan) tarafından
Çok şanslısınz çünkü bu işlemi 3 aydır yapıyorum tükendim o geçmek bilmedi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Masaj yapacaksın canım, göz pınarına bastırman gerekiyor, bol bol banyo yaptır yıkansın 
(1,755 puan) tarafından
Gün aşırı yıkamaya çalışıyorum ama masaj yaparken kıyamıyorum sert yapamıyorum yapabilsem daha rahat açılır belki
(1,862 puan) tarafından
Bastırıp iltihabı akıtman lazım
0 oy
(7,935 puan) tarafından
soğumuş çay demiyle 4-5gün sil ve 4-5gün iki gözünün birleştiği noktaya  parmaklarınla masaj yap.Oğlumdada olmuştu doğduğu sıralar böyle atlattık
(1,755 puan) tarafından
Gün de 1 kez silsem yeterlimi acaba çok teşekkür ederim
(7,935 puan) tarafından
sabah öğlen akşam hem sil hem masaj yap

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 99 göst.
0 oy
0 cevap 25 göst.
0 oy
4 cevap 72 göst.
25 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Kadriyendc (640 puan) tarafından soruldu