0 oy
420 göst.
Aile kategorisinde tarafından

Diger tarafta paylastigim dogum hikayeme denk geldim sordugum sorulara bakarken ve cok duygulandim birde burda paylasmak istedim :) 

Ben iki yil once ilik kanseri tedavisi gordum 6 ay kemoterapi aldim nakil olmam gerekiyordu nakil olursam kisir kalma ihtimalim %100 dü suanki esim o zaman sevgilimdi yumirta dondurmak icin ozele gittim yumurtanin dondurulup cozulmesi asilanmasi tutmasindansa embriyonun direk dondurulmasi daha etkili bi yontem dedi evli olanlarda direk embriyo donduruldugunu ogrendim Allah iste olacagi varmis sevgilime  anlattim durumu evli olsam boyle boyle olcakti diye oda hemen nikah kiyalim dugunu snra hallederiz dedi babamla konustu ailesiyle konustu bi hafta icinde isteme oldu ertesi gunu nikah kiydik hemen embriyo islemlerine basladik 3 tane dondurduk veeee tam nakil icin hastaneye yatacakken vericinin vazgectigini ayni gun bana yapilan testlerde hastaligimin orta huydan iyi huyluya gittigini ogrendik ve nakil olmama karari aldik doktorlarimla sukur o zamandan beri de nüksetmedi falan ...

Neyse iki ay sonra gecen yil agustosta evlendik evimizi kurduk iki aylik evliyken sol yumurtaligin tamamen islevsiz oldugunu sadece sagin calistgini ve zamanla rezervin dusecegini soyledi doktorlarim istersem cocugum olabilecegini hastaligim konusnda risk olmadgni soylediler ben havalara uctum tabi dogal yolla anne olabilmek icin ki calsimalar sonuc verdi :) bi ay snra hamileydim kanamayla agriyla kan dusukluguyle 9 ayı hastanelerde bitirdik ve iki gun once pazartesi gun yatisim yapildi hastalgimdan dolayi 10 unite kan alindi yakinlarmdan sali gun yani dun sabah kanlar verilmeye baslandi ve oglen 13.40 ta ameliyathaneye alindim belden spinal anestezi ignesi vuruldu kıl ladar ince  bi igne hissetmiyosun bile o kadar ince sizisi var  sonra uzandim masaya tansiyon cihazi nabiz kalp grafigi vs cihazlar baglandi vucuduma belden altim uyusmaya baslamisti asagida bisiler hissettim dokunma gbi sonda takilmis hemsire komple belden altimi siliyomus haberim yok uyustugumdan emin oldum sadece sarsinti hissediliyordu aci yoktu rahatladim snra doktorlar geldi basliyoruz dediler ben anestezi doktorumla sohbet halindeydim spinal anestezi etkisiyle kusma normalmis 6 defa falan basimi yana cevirip kustum bulanti fazla oldu ama kotu degil seeumu hizlandiriyolar tansiyon yukseldikce geciyo hemen bulanti ve anestezi doktorum laf arasnda suan actilar rahimdeler dedi aaaa cidden mi dedim veeee iste bitti dedigiyle melegimin sesini duymam bir oldu ve o ses hafizama silinmemek uzere kazindi nerde olsa tanirim aglamasini benim bebegim mi o ses dedim eeeevet dediler basimi yana cevirdim bebek masasinda siliyolardi o orda agladi ben amelitat masasinda agladim icimden cikti karsimda agliyo şaka gibiydi inanamadim ruyadayim da uyanamiyorum gibiydi agla agla kndimden gectim yanima getirdiler bi bes dk opup kokladim oyle bi rahatlik geldi ki herseye degermis dedirten cinsten doyamadim kuzuma onu servise cikarttilar giydirmek icin beni dikiyolardi bi yandan dikis atilirkende biraz fazla carpintim oldu ama 5 dk bile surmedi gecti derin nefes aldim sadece iyi geldi dikisler bitti sedyeye aldilar yarim saat müşahede odasinda beklettiler ardindan beni de servise cikartilar kapida esim  babam  annem amcam esi dayim esi gorumcen kayinvalidem kaynatam kardesim herkesi gordum ama zor konusuyordum yorulmusum dalgin baygin gibiydim agri sizi hic hissetmiyodum bi bucuk saat sonra ayaga kalkip azcik yurudum bebegimel cok guzel bi gece gecirdik o uyudu ben uyandirdim emzirmek icin cok sukur ikimizde iyiyiz hersey yolunda   :) bakmalara doyamiyorum esimle oyle bi bakistik ki dogumdan cikinca mucizemiz gerceklesmisti resmen gozumuzden okunuyordu :) Allah isteyen dileyen bekleyen herkese bu anı nasip etsin kurban olurum ben yavruma oyle masum ki icim gidiyo hala anne oldgma inanamiyorum oyuncak bebek gibi minicik herseyiyle ilgilenmekte ahri guzel geliyo sezeryanli halimde acilarimi unutturuyo valla annelik cok ozel bisey... 

simdi yanimda yatiyo uzum gozleriyle bana bakiyo iki aylik oldu bile oglusum buyuyo  :))) ..

8 Cevaplar

+1 oy
tarafından

Rabbim sizi birbirinize bagislasin:)) zor bi dönem gecirmissin ama Allah ol der ve olur ayeti kerimesini bizzat yasamis ve gormussun ona ne kadar hamdetsek azdir...esinle ve oglunla mutlu huzurlu bi ömür nasip etsin Rabbim :))

tarafından
Oyle oldu canim cok sukur bugunume :) allah razi olsun
-Reklam-
+1 oy
tarafından

Rabbim.isteyince olmiycak bisey yok canim onun mucizesi cok rabbim herkese bu duyguyu tatdirsin insallah

tarafından
Oyle canm suphesiz amin insallah
0 oy
tarafından

masallah Allah hayırlı uzun ömür versin

tarafından
Allah razi olsun canim cumlemize insallah :)
0 oy
(9,651 puan) tarafından

Kız işin mi yok ya benide atlattın:'(

tarafından
Kopyala yapistir yaptm o kdar uzun nasil yazcam :) aglama kiyamam be
(9,651 puan) tarafından
Ben daha önce okumamıştım canım..  insanın doğum anı bi an gözünün önünde canlaniyo.. bambaşka he o ilk ağlamayı duyuyosun ya yaşanılan en güzel an herhalde evlilik falan deniliyoda bende en özel en güzeli doğum anı:)
tarafından
Bencede cok ozel :)
0 oy
(127 puan) tarafından

Coi duygulandım ya bende yaşadım o anı hiç biseye değişmem benimde göğsüme koyduklarında anında susmuştu ikimizde ağlamıştık şükürler olsun allahm kimseyi evladıyla sınamasın zor gerçekten çok zor isteyen herkese versin 

tarafından
Amin kuzummmAmin
0 oy
tarafından
Cok zor gunler geçirmişsin, Rabbim o gücü kuvveti vermis, o tosbigi sana, seni de ona bagislasin canim :*
tarafından
Amin abla cumleninkini bagislasin :)
tarafından
Aminn ecmain canim
0 oy
(61 puan) tarafından

O kadar duygulandım aşkınızdan mücadelenizden anneliğinizden. Allahım acı yüzü göstermesin bizler de sağlıkla alırız inşallah kucaklarımıza

tarafından
Insallah saglikla kavusun saglikla buyutun canim allah razi olsun
0 oy
(137 puan) tarafından
Çok şey yaşamışsın ama sonu mutlulukla sonlanmış ne kadar güzel bi aile olmuşsunuz maşallah. Rabbim birbirinize olan sevginizi saygınızı daim etsin inşallah. Böyle mutlu çiftlere ne kadar mutlu oluyorum ya sanki kendimle eşimi görüyorum :) allah oğluşunu size bağışlasın canım sağlıklı huzurlu mutlu büyüsün inşallah 
tarafından
Allah razi olsun canim cumlemizin mutlulugu daim olsun :)

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 127 göst.
0 oy
17 cevap 741 göst.
0 oy
2 cevap 87 göst.
11 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Esraanne (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 124 göst.
16 Ocak 2021 Diğer kategorisinde Rabisko (1,466 puan) tarafından soruldu

378,252 soru