+1 oy
904 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Gerçekden sebeplerini merak ediyorum. Hadi gerçekdem araştırmış olanlar neyse 

Merak ettiğim için soruyorum 

45 Cevaplar

+11 oy
(177 puan) tarafından
Neyine guveneceksin kime guveneceksin de yapacaksn ? Ölürsen sorumluluk almiyoruz diye kagit imzalatanami guvenicez yoksa vakalari saklayip tam sayi soylemeyenemi kime ? Once ciksinlar bana bu asida diger igneler gibi hc bisey yapamaz garantisi versinler sonra bangir bangir asi yapin die bagirsinlar cevremde bi kac kisi oldu sonuc nemi oldu eklem agrilari durduk yere dusmeler ya ben artik su Türkiye de kime guvenecegimizi kimin sozune itaat edecegimize sasirdim herseyin icinde bir yalan dolan donuyor illaki vakalar saklaniyor asiya garanti verilmiyor ulkemizde multeci muamelesi goruyoruz suriyelilerin ulkesi olmus resmen ormanlarimiz yaniyor cayla makarna atiliyor o yuregi yananlara o maddi zarar gormus insanlara alinda keyif cayi yapin der gibi Allah askina boylesi ulkede neye kime guvenerek aşı yapalim ? 
(1,946 puan) tarafından
Simdi çoğu yere aşı olmayanlar giremiyor.Resmen aşı olmamız için zorluyorlar aşı vurulduktan sonra ölsek dicekleri laf şu 'eceli geldi öldü'tamam bu sonuçta bir vesiledir bir nedendir ama sen bunu bile bile göz ardı edersen vay halimize valla zor isimiz
-Reklam-
+3 oy
tarafından
neden oldugumuzun cevabini bulamadigimizdan
tarafından
saol canim :)
(13,202 puan) tarafından
Sence toplum hatta küresel salgını bitirmek olabilir mi cevabı :)
tarafından
dilerim senin dedigin gibi biter tum bu yasadiklarimiz.. hamile olarak bana doktorun onermedigini ben yapmam kaldi ki biz sadece vatandasiz arastirmalarimiz belli seviyede .. haa normalde de yaptirir miydin dersen yaptiranlara basarilar dilerim
(13,202 puan) tarafından
O zaman hamileliğin ardına sığınmadan yorum yapmanı tavsiye ederim. Hamile isen saygı duyarım yoksa gerçekten saygı duymuyorum yangına hepimiz seferber oluyoruz aşıyı da öyle düşün yangına körükle gidiyor gibi oluyor. Ha nasıl anlatayım kibarca bilmiyorum
tarafından
saygi cift tarafli duyulan bisi hamileligin ardina siginarak yorum yapmadim suan arastirmalari yeterli gormuyorum.. yanginin sondurulme yontemleri bellidir uygulanan tum yontemler daha once arastirilmis basarilmis yontemlerdir.. bir asinin bulunma suresi arastirmalarla bellidir ve bu asininki de oyle. yani ikisi ayni sey degil. dogru bir butunlukte hepimiz yer aliriz.. tum doktorlar asi konusunda hemfikir bile degilken beni kalip elestirmeyin.. once o doktorlari ikna edin sonra sira bize gelir
+2 oy
(12,777 puan) tarafından
Keyfim ve kahyasi öyle istiyor sjssjsjs

2 doz biontek oldum tedbir benden taktir allahtan
(13,202 puan) tarafından
Burada da her seferinde çıkıyor kuzum covid de de öyle.
(1,298 puan) tarafından
Aslıs senden başka talep eden yok demekki kavgaya meraklı bı sen varsın buralarda
tarafından
Ben solak olmama rağmen 1.dozda bir gün kol ağrısı 2.doz da akşama kadar ağrı oldu geçti..tüm işlerimi de yaptım şükür
(13,202 puan) tarafından
Benim için mahsuru yok bacım olmayanlar çoğu yerde olanlara saygı duymuyor sorun sizin huzurunuz. Ben relax bana göre her yer paris
tarafından
Olanlardaki yan etkileri anlatanlar var ama anlamadıkları herkeste aynı etkiyi yaratmadığı..sadece onların gördükleri aşı olup kötü geçirenler ..ki aşı olmamak iiçin bahane olsun
+2 oy
(9,651 puan) tarafından
Ası oluyorum. Ası neden olmuyorlar manipulasyonlara inandıkları için olduğunu düşünüyorum tamamen sosyal medyanın etkisi..
+2 oy
(2,054 puan) tarafından
Çünkü bunlar mRNa aşısı ve de çoğunluğun üzerinde denenmedi ve de daha faz çalışmaları bile bitirilmeden insanlara vurulmaya başlandı
+1 oy
(3,099 puan) tarafından
Hamileyim diye risk almak istemiyorum
(1,206 puan) tarafından
Bir hamilede ben varım olmak istemeyen  doktor bile kesin ol dmeedi sonuçları daha tam belli değil dedi nasıl güvenip olalım
+1 oy
(4,662 puan) tarafından
Benim kocam 2 doz oldu bana birşey olmazsa olursun diyor sıramı bekliyorum olcam jsjsjsj
(14,428 puan) tarafından
Vayys iyisin bacım maşallah
(4,662 puan) tarafından
Inşallah korkuyorum ama ya
+1 oy
(3,552 puan) tarafından
Ben asi karşıtı bir insan değilim öncelikle onu belirtmek isterim. Kızımın da butun aşılarını yaptırdım. Ancak söyle bir durum var ki bu covid 19 un büyük bir planın bir oyunun parçası olduğunu düşünüyorum. Nedir ne değildir Allah bilir ama doğal bir virüs olduğuna kesinlikle inanmıyorum. Dolayısıyla aşısında öyle göründüğü kadar masum olduğunu düşünmüyorum. Belki eninde sonunda yaptıririm onu da bilemem ama en azından emzirme donemi bitene kadar beklemeyi tercih ediyorum. Bundan 5 yıl sonra çıkıp bu aşının şöyle bi etkisi bulundu vs diye gerçek niyetlerini açıklarlarsa en azından kızımı korumuş olayım diye 
(3,552 puan) tarafından
Yanlis anlasilmasin benim korkum yok kisir kalirim cip takilir atesim cikar cart curt degil. Her asinin yan etkisi oluyor  illa ki.  En basiti çocuğumuza menenjit aussi yaptırıyoruz o virüs ufak miktarda vucudjna girdiği için ateşi çıkabiliyor. Bu normaldir. Asi olunca covid belirtileri görülmesi de normaldir. Tek düşündüğüm ilerde farklı bi oyunun parçası olabilme ihtimalimiz
(71 puan) tarafından
Biontek aşısı olanların çoğunda kalp rahatsızlıkları çıkıyormuş birde ben biraz bundan korkuyorum
(3,552 puan) tarafından
Ben ona pek inanmıyorum böyle bir istatistikle karşılaşmadım hiç. Benim etrafımdaki herkes neredeyse biontech oldu hiç kimse de bir problem olmadi
(71 puan) tarafından
Himm ben ilk dozunu yaptırdım biontek sol göğsümde hep sıkışma oldu ama pişman oldum yaptırdığıma 3 gün sürdü geçti sonra bizim burda komşunun yengesi aşıdan sonra vefat etmiş falan ne bilim ya kafam çok karisik
(3,552 puan) tarafından
Ben covid gecirdim o donem kalp agrim olmuştu aşıdan sonra kalp ağrısı olması da normal yani sonuçta bu hastalıkta olan bi semptom.
+1 oy
(12,490 puan) tarafından
2 doz aşısını olup yoğun bakımda yatan hasta var dedi sağlık bakanı niye olayım ki o zaman 
tarafından
Sağlık bakanı kıçını ayırıyor asi olun diye onu niye dikkate almıyorsun ☺️
(12,490 puan) tarafından
Niye kıçını ayırıyor ki boşuna :)
Aşıyı bulan insanlar şu alman aşısı hani kendileri bile olmamış yani :)
tarafından
Olmamış mı ? Siz hiç haber izlemiyorsunuz sanırım tüm Almanlar aşılandı .. çıkan herşeye inanmayın
(12,490 puan) tarafından
Hmm tamam
+1 oy
tarafından
Ben covidin  kendiliğinden çıkmış bı virüs olduğuna inanmıyorum ki annem kizkardesim babam ve daha daha evin içinde altı kişi covide yakalandı ama ilacı kullanan bı kız kardeşim de kalp kasılmaları ortaya çıktı .. kanda pıhtılaşma olmaya başladığı için kalp kanı pompalayamiyor ve kardeşim de sürekli kalp krizi geçiriyor sanıyordu ama cavid için verilen diğer haplardan ne annem ne babam kullanmadı annem astım olmasina rağmen üç beş günde atlattı aradan dokuz ay geçti kardeşim hala kalbimde sancı var diyor ... Ve onlar covitlikyen onlarla beraber günlerce ordaydim gece gündüz bana bulaşmadi .. demek istediğim ne covid e  ne de aşısına güvenmiyorum ...

Bunu bı insanın evladı cikarmadiysa ben hicbirsey bilmiyorum asi da olmayacağım ... Ha şunu da soyliyim amcamın oğlu henüz 20 yaşında Corona yüzünden değil coronaya yakalandığında kullandığı ilaçlar yüzünden ciğerleri patladı öldü .....
(278 puan) tarafından
Katılıyorum sana abim de vuruldu kalbim de sancı var diyip duruyor
tarafından
Asprin kullansın canım kanı sivilastirdigi için kalp kanı pompalayabiliyor ve sancılar zamanla kayboluyor bu samcilar yüzünden kaç doktora giturdum ne n sonunda özele götürdüm doktor öyle söyledi kullandığı ilaçlar kanını katilastirmaya başlamış bubyuzden sancı yapıyormuş ...
+1 oy
tarafından
Gerçekten araştırdığım için olmamayı tercih ediyorum canım bu da hür iradem asi hicbir zaman zorunlu tutulamaz,olanlara da saygı duyuyorum neden olduklarını,nasıl guvenebildiklerini hiç irdelemiyorum herkesin kendi fikri :)
+1 oy
(2,330 puan) tarafından
 koyun gibi Sürü kafasıyla neden gidiyim ki aşıların bı içeriğini okusanız ben çocuğuma kendimebunlarimi veriyorum die ne kadr pişman olursunuz cocuklarimda hiç birini yaptırmadım kendimde olmayı düşünmüyorum hicbir koruma garantisi yok ztn  güvenmiyorum dıştan gelen biseye hepsi bı oyun olabilir .sonuna kadr olmayı düşünmüyorum bişey yapacaklarını da zannetmiyorum zorunlu değil sadece göz korkutmakk 
+1 oy
(1,326 puan) tarafından
Aşıyı uretenler kendiis aşı olmamis. 3. Fazzi tamamlanmamış. İlk defa dneenen bir aşı türü mRNA . Acil kullanım onayı almış. Üstüne üstlük birde devlet snaa adı vurarken imzalattigi kağıtta sorumluluk almayacağını bildiriyor.  İçinde ne olduğu belli değil. Sorumluluk alanyok. Dahası da zaten Bill Gates bundan yıllar önce dünya nüfusunun azalması gerektiğini bunu da savaşla falan değil sağlığı bahane ederek yapacaklarını söyledi. Şimdi  de bu sıvılarla insanlar şifa olacağım diye dusunurke. Zehri vücutlarına enjekte ettiiryolar. 

Kısacası  aşıyı urettiren  adam dunya nüfusunu azaltmayı hedeflemis , üreten burunmamis , oğluna da vurdurmamis. Oğlu aşıya elverişli değilmiş. Baaak bak  onun oğlu elverişli değil ama aşı yaşı 18 e indi yarın okul çağında çocuklarımıza da yapmak isteyecekler onlari elverişli goruyolar ..
0 oy
(6,783 puan) tarafından

:D benim kociş korkuyor banada dur hele bi deyip aşıya salmıyor, napam ben canom. 

(542 puan) tarafından
Benden bı tane daha.
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Aşı oldum ben 
0 oy
tarafından
Ben oldum bacım biz hepimiz olduk annem babam kardeşim eşim
0 oy
tarafından
Korkuyorummmmmm
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla ben  oldum  2. Dozu da  olmayanları  bende  anlamıyorum  gerçekten  
0 oy
(7,441 puan) tarafından
Kısırlık yapıyor, çip takiyorlar (ne yapacaklarsa bizi) ,kalp krizi yapıyor bla bla bla 
0 oy
(812 puan) tarafından
İlk dozumu oldum 2.yi bekliyorum 

İlgili bir soru bulunamadı

379,275 soru

11,352,705 cevap

34,825 kullanıcı

...