0 oy
213 göst.
Güzellik-Bakım kategorisinde (44 puan) tarafından
Kızlar 8 gün oldu sezaryen olalı çok göbeğim var görsel olarak doğum yapmış gibi hissetmiyorum. Her ne kadar çevremdekilere eşime göbeği önemsemiyorum daha yeni doğum yaptım Bi iyileşeyim oda hallolur desemde çok üzülüyorum. Göbeğim hiç gitmicek gibi zaten çatlaklarda var hadi çatlak geçer zamanla yani göbeğim gitse çatlaklar çok önemli değil. Off ne yapabilirim geçer mi sizce. Beslenmeyle alakalı mı. Nelere dikkat etmeli neler yapmalıyım? Uzun oldu hakkınızı helal edin lütfen tecrübelerinize ihtiyacım var. 

6 Cevaplar

0 oy
(2,792 puan) tarafından

9 ay olacak nerdeyse geçmedi geçmiyor hala hamile gibiyim:)

-Reklam-
0 oy
(2,593 puan) tarafından
sezeryan göbeği biraz zor gidiyor canım çatlaklar zamanla beyazlıyor 13 buçuk aylık oğlum çatlarkların çoğu beyazladı göbeğimde az kaldı ek bişey yapmadım yapamadım kolik bir bebek bitmeyen gaz sancıları işe başlama derken böyle deri şeklinde kaldı benim biraz spor yapsaydım giderdi belki
(44 puan) tarafından
Bu ağrılar iç dikişlerin iyileşmesi felan kaç aya kadar spor yapılamaz ki yanlış mıyım hatta 4 yıl geçip mekik çekmeye çalışan bir arkadaşım çekemediğini hala acıdığını söylemiş
(2,593 puan) tarafından
ara ara dönemlerde acı oluyordu ama çok değil çabuk iyileşiyor birde ilk 6 ay çok ağır kaldırmak yasak demişti doktorum yaklaşık bi 4 5 aydır hiç acı olmuyor sadece bazen kaşınma oluyor oda yara yeri iyileştiği için sanırım birde sıcaklarda terleyince kaşınıyor biraz sanırım bünye meselesi ilk gün sadece acı hissi çoktu bende daha sonra hafifledi mekik çekmeyi denedim ama çok rahat hareket edebiliyorum
(44 puan) tarafından
Bilmiyorum ya inşallah geçer
(2,593 puan) tarafından
henüz yeni doğum yapmışsınız geçer takılmayın çok kiloda gidiyor
0 oy
(945 puan) tarafından
Daha yeni doğum yapmışsın canım benim bunları düşünme şuan. Lohusalık  da zaten psikolojik buhran geçiriyor insan. Kaç kiloyla doğuma girdin? 
(44 puan) tarafından
İkinci doğumum bu ilki normaldi 4 kilo bırakmıştı normal doğumum. bu ise sezaryen 61 kiloyla hamile kaldım doğuma gitmeden 2 hafta önce tartılmıştım 70 Tim. Boyum 1.57 olduğu için bu kilo fazla geliyor birde kilom hep göbek bölgesinde olduğu için çok kötü duruyor
(945 puan) tarafından
Normalde zayıfsan gidiyo bazılarında. Mesela benim kuzenim sezeryan oldu, doğum kilosu kalmıştı baya ama sonra herbalife kullandı kilo verdi göbeği de gitti.
(44 puan) tarafından
Herbalife nedir
(945 puan) tarafından
Gıda takviye si canım
(44 puan) tarafından
Tamam canım sağol araştırcam
0 oy
(73 puan) tarafından
Benimde göbeğim var ama dışardan öyle aşırı gözükmüyor canım o biraz yapıyla da alakalı. Ben 72 ile hamile kaldım 84 ile doğuma girdim.Bebegim 55 günlük şuan 69 kiloya düştüm.extra bir şey yapmadım , ama ilk zamanlar çok darlandim yemek canım pek istemiyordu ama Elhamdullillah sütüm de azalmadı gitmedi şimdi yeni yeni dikkat edip yemeye başladım dikkatli bir şekilde o da süt yapici şeyler yiyorum.Ekmegi çok tuketmiyordum bazen hiç , yine yemiyorum belki ondan çabuk verdim ben 
(44 puan) tarafından
Bende ekmeği sadece kahvaltıda biraz yiyorum o kadar yemekle gidiyorsa o göbek ben dikkat ederim
0 oy
(1,422 puan) tarafından
Canım ben de sezaryen oldum göbek ayva göbek gibi kaldı karnım çok büyük değildi hamileyken ama keşke 100 kilo olsam da canım agrimasa diyorum şimdi.sagligin yerindeyse kilo hallolur bir şekilde kafanı onla yorma şimdi göbek için mutlaka korse veya bir bezle bağlayın diyorlar günde en fazla 8 saat kalmaliymis göbeğinde doktorunla konuş o en doğru yöntemi söyler sana
(44 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım Allah razı olsun Rabbim şifa versin inşallah
0 oy
(940 puan) tarafından
Canim.gobeginde gecer  daha 9 gun olmus korse tak yada kusak bagla gobegin sarkmasini  engelliyormus toparlamasini sagliyormus doktoruna danis tak
(44 puan) tarafından
Ya ne tarz korse kullanmalıyım hangisi daha iyi olur yara üstüne gelirse sorun olmaz mı? Terleyen Bi insanım havalarda sıcak enfeksiyon kapar diye korkuyorum hangi korseyi alacağımı bilmiyorum
(940 puan) tarafından
Canim benim  ilk gebeligim bir bilgim yok hangi korseyi kullanman gerektigine dair ama arkadaslarimin doktorlarin  soyledigi korse  takmak gobek icin iyi  hatta eskiden kusak baglarlarmis ilk alistirmak icin kusak baglayabilirsin korseyide doktoruna danis  yada burda tecrubeli annelere sor
 Ayaga kalkinca bile takabilirsin diyen doktorlar varmis aciya dayanmayla ilgili
(44 puan) tarafından
Tamam canım Allah razı olsun teşekkürler
(940 puan) tarafından
Senden de allah razi olsun canim
Saglikla buyut bebegini
(44 puan) tarafından
Teşekkür ederim sende canım

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 112 göst.
3 Ağustos 2021 Güzellik-Bakım kategorisinde 04 (44 puan) tarafından soruldu
0 oy