0 oy
747 göst.
Aile kategorisinde (506 puan) tarafından
merhaba anneler ve anne adaylari ,

dogum sonrasinda sizin ve esinizin ailesi bebege hediye gözaydin icin ne yaptilar ? 

elbette ki kisinin butcesi ve bakis acisiyla degiskenlik gosterebilir ama genel anlamda nasil oluyor. Esimin annesi olacak kisi kücük altin takma niyetinde (bu sekilde ima ediyor)  bebegime herhangi bir corap vs de almisligi yok ki mecbur degil orasi ayri mesele ama hani icinden gelmedigi icin almadi sanirim. sizce kucuk altin getirmesi normal mi( bu arada maddi acidan cok cok iyi durumlari) veya kendi anneniz babaniz da ayni sekilde neler getirdi usülü nedir gercekten merak ettim. beklenti de vs asla degilim zaten bu tarz konulari hic acmam kendilerine iclerinden ne geliyorsa onu yapsinlar ama sizin de kiymetli goruslerinizi almak isterim. simdiden tesekkurler hanimlar 

29 Cevaplar

0 oy
(1,856 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Maddi durumları iyiyse utanmiyorlar mi ben olsam beşiğinden corabina her şeyini alır üstüne altın takardim
(506 puan) tarafından
ahh ahh aynen canim. fitrat geregi ben ince dusunurum tanimadigim birinin bebegi de olsa ufak bi corap patik toka ne biliyim birsey alir gotururum yarim elma gonul almadir ben oyle dusunurum. ilk torunlari dunyaya gelecek birak corabi insanlar bebegin olmasini bile istemediler. hastaneye gelecegi de mechul zaten de ne biliyim belki kati kalbi yumusar diye bir umut bekliyorum.
(945 puan) tarafından
Doğunca kıymetli oluyor canım, merak etme sen bi doğur görürsün dibinden ayrılmak istemezler.
(506 puan) tarafından
umarim canim. gelmezse de kendi bilir canim napayim zorla getirtememki degil mi ama
(945 puan) tarafından
Boşver zor zaman da yanında olmayanın iyi zamanında da yanında olmaya hakkı yok valla. Ben çok zor bi hamilelik geçirdim o zamanlar aynı evde kalıyorduk, bir kere odamın kapısını çalıp aç mısın yok musun öldün mü kaldın mı demedi. Ne zaman oğlum doğdu, hep buraya gelmek ister, işte doğumdan sonra kalmak istedi ben istemedim. Gerek yok anne, ben hallediyorum sağolun dedim. Kırmadan, o da anlamıştır herhalde. Gerçekten insanı çok sinir ediyorlar.
(506 puan) tarafından
valla canim farkli olaylar ama oetak kisi hep ayni demekki. genel anlamda maalesef hic ince dusunmuyirlar. beni ve bebegimi hic istemiyor zaten. karalar bagladi bebek olacagi duyunca. insani sinir ettikleri gercekten de asiri dogruuuu
-Reklam-
+1 oy
(7,654 puan) tarafından
Bi usulü yok takmak isteyen takar istemeyen takmaz
(506 puan) tarafından
elbette yok ama normalde takilmaz mi bu gibi onemli günlerde , dugunde vs de ayni sekilde. canim takmak istemedi diyip takmamak bence onemsememektir diye dusunuyorum.
(7,654 puan) tarafından
Bize cüzzi miktar nakit ve altın takılmıştı veren de vermeyende sağolsun
+1 oy
(25,224 puan) tarafından
Belli bir usulü yok isterse dünya zengini olsun ne isterse onu takar. Hem sorup hem cevap vermişsin zaten kimsenin şunu takacak diye mecburiyeti yok. Eşinin annesi olacak kişide istediğini takabilir gayet normal 
(506 puan) tarafından
elbette istedigini takar kimse mecbur degil demek istedigim de bu degil zaten. ben tanimadigim bir bebege bile ufak da olsa sevindirmek adina ne biliyim bir corap bir toka alirim ince dusunurum. konu burda torunlari ben kendime alsin demiyorum ki. burda niyet onemli. hediyelesmek guzel seydir es dost akraba arasinda yoksa kimseye hediye almak zorunda elbette ki degiliz ama ufak birsey bile gelse sevinmez misiniz siz olsaniz ?
0 oy
tarafından
Kuzum amaan takılma o ne taktı bu ne taktı. Kimin elinde ne varsa onu takar. Zorluklarla, samimiyetle verilen bir 20 TL samimiyetsiz takilan altından hayırlıdır. Sen işin manevî kısmıyla ilgilen boşver
(506 puan) tarafından
cok haklisin canim. tesekkur ederim.
tarafından
Rica ederim canım benim Rabb'im yavrunu İslam'a bağışlasın
(506 puan) tarafından
amin canim benim cumlemizinkini insallah
0 oy
(3,552 puan) tarafından
Yani usul falan bilmem herkes içinden geleni taktı. Kayınvalidem ve annem birer künye taktılar 
(506 puan) tarafından
ne guzel canim gule gule kullan insallah.
0 oy
tarafından
Herkes gönlünden geçeni takar eşimin ve benim ailem hepsi ayrı ayrı çeyrek altın taktılar 12çeyrek altını oldu eşimin ortagı künye taktı
(506 puan) tarafından
hayirla kullan insallah canim.
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Usulü yok bunun annem amne yanı, reflü bir sürü kıyafet vs aldı kaynanam çeyrek taktı eşim de pırlanta tamtur aldı. Almasalardı da çok takmazdım
(506 puan) tarafından
gule gule kullan canim. alinmasa ben de takmayacam ama alindiginda da insan seviniyor ufak birsey de olsa emin ol.
(1,352 puan) tarafından
Tabi ki sevinir. Bende takamadım çocuğa zarar verir diye. Olduğunu bilmek bile mutlu ediyor :D
0 oy
(10,432 puan) tarafından
İçinden ve cebinden ne gelıyorsa o 
(506 puan) tarafından
haklisin
0 oy
(2,067 puan) tarafından

Annem bir valiz elbise, bebek arabası ve çeyrek taktı kardeşlerim birşey takmadı. Kaynanam 100 lira takti eltim in aldığı kıyafetler zaten anlatmaya bile gerek görmüyorum resmen çöptü ;)

(506 puan) tarafından
valla canim cöp olacaklari sakla onun ikincisi olursa götür ver
(2,067 puan) tarafından
O 3.yü benimle beraber yaptı ama önce ben doğum yaptım Allah var benim ona götürdüklerim başından fazlaydı eşim in hatrına güzel şeyler aldım yemine verdi diye yoksa o ne çöp aldıysa bende onu götürecektim
0 oy
(1,094 puan) tarafından

Annem tam altin takti Kayın babamin adını ogluma kattik diye 200 tl kaynanamda 100 tl seninkiler kücükte olsa altın takacaklar kiz şükret :ermm:

(1,094 puan) tarafından
Durumlarıda iyi u arada
(506 puan) tarafından
yani öle diye hissettim ama o da mechul :)
0 oy
tarafından
Usulü yok bu işin kim ne isterse onu yapar durumla alakalı tabi ama içinden gelmez bazılarının. Benim eşimin ailesinin de benim ailemin de durumları yok ama annem beşik elbise battaniye vs aldı kaynanam bi kaç zıbın aldı daha da bişey almadı parası olsa alır mıydı alırdı annem de o şekilde olsaydı daha fazla alırdı
(506 puan) tarafından
benim ailem sagolsun cogu seyini aldi ama diger tarafin bir copu nasip olmadi sadece garibime gidiyor ama burda benzer ornekleri gordugumde anliyorum bazi insanlar boyle oluyormus.
0 oy
tarafından
Annem çorabından besigine kadar almış olup çeyrek altın takmıştır . Kaynanam da zorla bı çorap bile almadan çeyrek taktı . Zorla o da 
(506 puan) tarafından
bizde de durum ayni olacak gibi canim. yanlis anlasilmasin gozum yok ama garibime gidiyor sadece
tarafından
Az mı buluyosun anlamadm
(506 puan) tarafından
zorla yapmisya canim ona dedim.
tarafından
Ha evet benim soylememle hareket etti . Sen ne takacaksin dedim sıkıştırdım ondan
(506 puan) tarafından
iyi yapmissin canim bravo.
0 oy
(5,534 puan) tarafından
Ilk kızıma babaannesi dedesi künye taktı anneannesi dedesi de çeyrek aldı 

Ikinci daha 10 günlük kim be getirir bilmiyorum aķma isterlerse 1 çöp getirmesinler vermesinler çok zor bir doğum süreci geçirdim ondan sonra sadece canımız sağ olsun yeter diyorum ölümden döndüm kendim de
(506 puan) tarafından
gecmis olsun canim cok haklisin.
(5,534 puan) tarafından
Boşver canım kimseye muhtaç değilsiniz sonuçta kim ne alırsa alsın
0 oy
(418 puan) tarafından
Her iki tarafta çeyrek taktı başkada bişey görmedim hatta eşimin annesi büyük oğlunun taktığı altını gizliden geri aldı bir evden 2 altın takamazlarmış. Tabi ozaman altın ucuzdu  şimdi 3.ye hamileyim onu bile takacaklarını sanmam.
(506 puan) tarafından
allah allah ne sacma birsey
0 oy
tarafından
Sadece elbiseler v s alındı ...... 
0 oy
(2,137 puan) tarafından
İsteyen istediğini takar takma gibi bir mecburiyet yok.

Benim babam yarım altın, yengemler çeyrek altın ,bekar erkek kardeşlerim çeyrek altın annem tam altın bide yatağından yorganindan çorabından üst başına kadar her şeyi annem aldı.

Kayınvalidem bir bileklik yaptırdı bide 3 tane patik örmüstu.Esimin bi abisi çeyrek getirdi.

Kimseye darılma gücenme olmazki bu konuda kim ne istiyosa onu takar.
(506 puan) tarafından
yok canim darilma gücenme degil de bak ne güzel getirmisler bir corap bile getirse insan kendini bebegini degerli hissediyor. bu tarz seylerde ozel gunler dusunmek bile yetiyor.
(2,137 puan) tarafından
Haklısın canım o konuda.
0 oy
(4,067 puan) tarafından
Bu konuda iki taraf da hakkını yiyemem saolsn hiç elimizi cebimize atmadık desm yeridir doğm içinde çk güzl hediye aldılar ama söylemek istemiyorum :) 
(506 puan) tarafından
gule gule kullan canim  :)
(4,067 puan) tarafından
Teşekkürler :)
0 oy
(603 puan) tarafından
Valla benim ailem çeyrek taktı ama kendi çocukları gibi beşiğine varana kadar aldı eşimin ailesi de çeyrek taktı kurban kesti ufak tefek bişeyler aldı o kadar lafta çok seviyorlar ama bişey almaya yüzleri yok
(506 puan) tarafından
valla bizimki lafta da sevmiyor bebek olacak diye karalar bagladi
(603 puan) tarafından
O nası babaanne öyle
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Bnm ailem çocuğun odasını aldı. Eşimin ailesi de çocuğun a'dan z'ue bütün ihtiyaçlarını aldılar ve bilezik taktılar
(506 puan) tarafından
gule gule kullan canim
0 oy
(937 puan) tarafından
Eşimin annesi olacak kişi diye bahsettigin insandan bişey bekleme bence 
(506 puan) tarafından
canim o sekilde dememin sebebini kendisini tanisaydin anlardin. bana ve bebegime zehir etti hamilelik surecini. hala da devam yani. herkes yasadigini bilir inanki. o yuzden de icimden gelmemesi cok normal ben saygi duyarim elbet ama sevgim bitti.

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 132 göst.
19 Ekim 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 287 göst.
19 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Ben geldm (1,755 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 667 göst.
15 Eylül 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 583 göst.
24 Mayıs 2020 Aile kategorisinde meraklı taze:) (822 puan) tarafından soruldu

381,093 soru

11,409,016 cevap

34,946 kullanıcı

...