0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (113 puan) tarafından
20 gün oldu doğum yapalı 1 evladım daha var lohusaliktan mi bilmiyorum diğer çocuğuma sabrım kalmadı sürekli kalbini kırıyorum kardeşini çok kıskanıyor ona hak veriyorum onu çok seviyorum ama çok huysuzlaştı kızıyorum çok üzülüyor Bebekten önce hiç bilmezdi kızmak ne demek bütün ilgi ondaydı Şu an gene öyle ona bağırmak istemiyorum kalbini kırmak bana çok ağır geliyor Nasıl kendime dur diyebilirim nasil onu sakinleştirebilirim ama dur dediğimde durmuyor cok muzur oldu huysuz oldu karşılık veriyor vurmaya başladı 4 yaşında nasıl önüne geçerim  doğumdan önce böyle birsey yoktu

7 Cevaplar

0 oy
(48,634 puan) tarafından
kardesini kiskaniyor belliki ona sorumluluk vermeyi denedin mi 

esinde isten gelince ilk bebege yonelmesin büyüğe ufak hediyeler alin kardeşin aldi deyin 
(113 puan) tarafından
Ayy Eşim işten gelince yemek yemeden alıyor parka götürüyor 2 saat gelmezler tüm ilgi hala onda ama o kurulmuş bebeğe
(48,634 puan) tarafından
cok normal anne babaya ortakci sevgiye ortakci buyuyecek esyalarina yemegine ortakçı olacak ❤️abimle hala didisiriz ☺️☺️ büyük olana belirtmemissin abi mi ablami bilemedim ☺️ ona sorumluluk ver sen buyuksun bezini getirir misin bana yarim eder misin bezinin cirtini acar misin gibi gibi yapiyosundur mutlaka ☺️ ayni sana benziyo senin bebekligin gibi cok akilli falan de gururunu oksa onun. annemlerin komsu torunu camdan atcam diyodu kardesini
(113 puan) tarafından
Allah korusun neler yapıyorum neler çok seviyor onu aslında severken zarar veriyor istemeden farkında olmadan yataktan alıyor başka yatağa götürüyor bunları 2 dakika içinde yaptı bir gün beynimden vurulmuşa döndüm ama kızmadım asla Çünkü biliyorum kızınca daha kötü olur bana zarar vereceği zaman Kızıyorum ona sadece vurunca bağırınca sonra çok üzülüyorum
(48,634 puan) tarafından
kizmadan olmuyo ki cok simariyorlar sonra
-Reklam-
0 oy
tarafından
Aynısı bendede var napcam bilmiyorum vallahi 
(113 puan) tarafından
Allah yardımcımız olsun bebeği emzircegim zaman memeyi ağzından çekiyor doymuş diyor ne yapmaz böyle
tarafından
Benim oğlum da öyle kızım 19 gün sonra 1 yaşına girecek dövüyor bağırıyor üstüne
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Acilen bununla ilgili videolar var izle veya yazılar var oku derim. Yoksa kardeşine büyük zararlar verir. Burda sana ve babasına büyük rol düşüyor. Bilinçli davranın bence
(113 puan) tarafından
Onerdiginiz bir sayfa video var mi
(1,787 puan) tarafından
Bende aynı yaş aralığında doğum yaptım oğlum çok büyük bi boşluğa düştü sonuçta çocuk annesini babasını başka biriyle paylaşıyor, biz şikayet ediyoruz ama onun iç dünyası tepe taklak oluyo bizde buna şımarıklık diyoruz. Adem Güneş çok iyi videolarını izleyebilirsin canım ama nolur büyük çocuğunu ihmal etme çok çok özen göstermeniz lazım
0 oy
(1,667 puan) tarafından
Keske dogmadan once bebegi cocuguna anlatip alistirsaydin kardesin ne demek oldugunu anlayacak yasta bide .onunla beraber oyun oynar gibi bebegine bakabilirsin o unda hosuna gidecektir 
(113 puan) tarafından
Biliyordu heyecanla bekliyordu hergun karnımı öperdi taki bebekle karşılaşana kadar:(
(1,667 puan) tarafından
Bebegi canli gorunce sasirmistir alisir  elbet .sorumluluk verirsen alisir ne bilim ninni soyle filan diyebilirsin 4 yasindaji cocuk oyun cocugu anca oyundan anlar
0 oy
tarafından
Canım ona sürekli kardeşin seni özledi hadi bezini getir o daha bilmiyor bana yardim eder mısın gibi cümleler kur ve 2 aylık bebegin uyuduğu zaman hadi gel seni çok özledim oyun oynayalım de yoksa kendini yalnız hissettiği için daha hırçın olacaktır 
(113 puan) tarafından
Evet öyle yapıyoruz bezini falan o getirir Bana bebek uyuduğu zaman tüm İşimi gücümü bırakıyorum Akşama yemek yapmıyorum onunla ilgileniyorum acil beraber vakit geçiriyoruz babası işten gelince hemen onu parka götürür oynatır ama huysuz
tarafından
Düzelir inşallah canım okullar açılıncaya kadar sabretmeye çalış okullar açılınca da kreşe yazdır biraz arkadaş edinir sizi daha az yorar
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Canım kızmakla bağırmakla olmuyor çocuk dahada hırçınlaşıyor kendimden biliyorum. Güzel bir dille ona onun kardeşi olduğunu büyüyünce beraber oyun oynayacaklarını falan anlat. Bezini değiştirirken hadi bezi getir kardeşinin altını temizleyelim diyerek sorumluluk kazanmasını sağlayabilirsin. Ben denedim işe gerçekten yarıyor.
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Sana destek olabilecek birisi yok mu canm sen kizip bagirirsan kendini daha cok kiyaslar kardeşiyle kişiliğini bile etkiler biri sana destek olsa iyi olur sen bebekle ilgilenirken diger cocugunun ihtiyaclarini giderirlerdi sende yine sevgini gösterirdin yorulmazdn.
(113 puan) tarafından
Herkes iki adımlık yakınımda ama hiç kimse yardım etmiyor onlara sorup doğurmadığım icin
(1,022 puan) tarafından
İnsan el olsa yardim eder ama herkes bir degil iste kendine hakim olmaya çalış bebek dogunca digeri bi anda gözünde büyümüştür belki ama onun hala çocuk olduğunu düşün konuşmaya çalış kıskançlık krizlerine kadar gider seni daha fazla ugrastirir bu durum Allah korusun kardesine zarar vermesn.

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 169 göst.
0 oy
18 cevap 391 göst.
1 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Mer-ve35 (501 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 850 göst.
27 Mart 2024 Aile kategorisinde Ecrinsu (94 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 298 göst.
7 Temmuz 2023 Aile kategorisinde Elif9898 (25 puan) tarafından soruldu