0 oy
75 göst.
Diğer kategorisinde (169 puan) tarafından
Hayırlı sabahlar. Sorum başlıkta. Rüyaları ne olarak algılarsınız? Yorumlar mısınız? Yorumlamak gerektiğine inanır mısınız? 

4 Cevaplar

0 oy
(2,972 puan) tarafından
Valla ben inanıyorum gördüğüm rüyalarında hepsi çıkıyor 
(169 puan) tarafından
Demi kimisi çıkabiliyor. Bilimsel açıdan bilinçaltı deniliyor ya dinsel açıdan merak ediyorum.
-Reklam-
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Rüya tabiri kuran da bile geçiyor

Ama bence bazı rüyalar bilinç altı olduğu için yorumlanması saçma buluyorum ben

Ben çok etkisinde kaldığım rüyaların tabırine bakarım sadece cnm
(169 puan) tarafından
Evet. Saçma olarak gördüklerimizi ayırt edebiliyoruz. Ama mesela aylardır aynı şeylerin görülmesi ne olabilir acaba
(16,506 puan) tarafından
Tabırine  bakılmalı
Belkide o rüyanda bi msj vardır cnm
(169 puan) tarafından
Haklı olabilirsin.
(16,506 puan) tarafından
Hayırlara vesile olsun inşallah canım
(169 puan) tarafından
Amin inşallah çok sağol
0 oy
tarafından
3 çeşit Rüya vardır psikolojik şeytani rahmani. 

Rüyaların tabirleri yapılır ama günümüzde böyle rüya tabirini gerçekten işinin ehli olan biri yapıyor mu bilmiyorum. Ortada atan tutan çok çünkü. hazreti Yusuf Aleyhisselam rüya tabiri yapardı.  O yüzden tabir yapmak islsmda vardır. Peygamber efendimiz zamanında bazı sahabeler rüya görür Peygamberimizi anlatırdı bazılarının rüyalarından Hikmet çıkardi.  ama gerçekten işinin ehli birisini bulmak lazım o konu hakkında da bilgim yok . Ama şöyle bir ayrıntı geçeyim bu önemli insanın kendi kendine Rüya yorumlaması caiz değil.  Örnek veriyorum deprem gördü rüyasında bu zamanlar deprem olacak diye bir şey yok Rüya psikolojik de olabilir rahmani de olabilir şeytani de olabilir o yüzden Allah hayra çıkarsın deyip bırakmak lazım kötü rüyayı da kimseye anlatmamak lazım. İyi ruya da tam tersi herkese anlatılır Resulullah s.a.v. buyuruyor ki kötü rüya anlatılmaz ise o rüya zarar vermez

Veya herhangi bir rüya gördüğünde bu psikolojik bir rahmani bu şeytani diye yorumda yapılmaz . Bunun ilmi Allah katında gizlidir. Biz peygamber değiliz ki rüyalarımız gerçek olsun. Ha  Eğer gerçek oluyorsa sürekli görülen rüyalar Bu da ayrı ele alınacak bir konu Çünkü bu konulara artık cinlerden bahsetmem falan da lazım. Anlatıcaklarim bu kadar.
(169 puan) tarafından
Çok teşekkürler cevap için. Kısa ve öz bizim yapacağımız hayırlara yormak o zaman. Aylardır haftada en az iki gece deniz görüyorum.kıyısı, dalgası, Diplerindeki taşlar. Ferahlamak olarak tabir edilmiş ama işte bilemiyoruz. Dediğin gibi Hayırlara yormak en iyisi
0 oy
(5,536 puan) tarafından
Tabirlere bakarım ama inanmam Rabbim hayır eylesin hayır diyeyim hayır olsun derim o kadar 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 118 göst.
3 Eylül 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 57 göst.
0 oy
20 cevap 233 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,408 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 87 göst.
3 Ocak 2024 Diğer kategorisinde VB. (449 puan) tarafından soruldu