0 oy
353 göst.
Aile kategorisinde (1,271 puan) tarafından
Kızlar içimi dökmek için yazıyorum çok kötüyüm.. :( evlendim bir eve kiraya çıktık iki yıl oldu. Ev sahibi az önce eşimi arayıp evden çıkmanız lazım evi saticaz demiş. Yaa o kadar üzüldüm o kadar içime oturdu ki . Evlendim ilk o eve gittim evimi de çok seviyorum. Çocuğum 3 aylık. Onun odasını bile o kadar özenerek yaptım ki sticker lar falan. Şimdi o evden çıkmak çok üzecek beni. Bir de aniden oldu hiç beklemiyorduk. Ev kiraları şuan çok pahalı. Zaten istediğim gibi bir ev de bulamam büyük ihtimal aynı yerde az önce sahibinden baktım hiç ev yok. Çok üzgünüm kızlar içimi dökmek için yazdım :(

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
Acaba gercekten satiyomu bide o var bidahaki kiraciya yuksek vermek icin bahane olabilirmi bu
(1,271 puan) tarafından
Satıyor canım ev sahibi tanıdığımız :(
tarafından
Anladim ama uzulme yavrum bende oglumun dogdugu evden 3sene sonra aglayarak cikmistim ama insan zamanla alisiyo ordada yaparsin bulursun insallah istedigin tarzda ev
-Reklam-
0 oy
(6,053 puan) tarafından
Bizde oyle olmustuk 4 sene oturdumuz ewden tasinmistik ew kucuk die sikayet ediyorduk bizimkide boyle bi anda olmustu hâlâ gecerken gozumuz bakar ewe 
(1,271 puan) tarafından
Bnm de gözüm arayacak. Çok üzüldüm nasıl ağlıyorum şuan
0 oy
(12,264 puan) tarafından
İçini ferah tut  canım 

Bizde bir yıl oturdu k 

SONRA evi saticaz dediler bir kaç kişi geldi baktı beğenmedi evi onlarda vazgeçti gün doğmadan neler doğar 

Belki onlarda vazgeçerler
0 oy
tarafından
Kira kontratiniz yok mu kimse kimseyi aniden cikaramaz ev satisi gerceklestikten sonra 45 gun yasal sureniz var cik deyince cikiliyo muymus oyle hemen belki satamayacak evi
(1,271 puan) tarafından
45 gün sonra çıksam da uzulcem canım o kdr süre verir zaten :(
tarafından
Dur bi bakalim belki satilmaz sıkma hemen canini
0 oy
(6,681 puan) tarafından
Allahim tez zamanda kendi evinize çikmayi nasip etsin..kirada oturmak çok zor :(
(1,271 puan) tarafından
Amin cnm :(
0 oy
tarafından
Ev sahibi olmadan hiçbir şeyi sevmedim ve özenmedim çünkü bunların ne zmn çıkaracağı belli olmuyor malesef Allah yardımcın olsun 
0 oy
(10,046 puan) tarafından

Seni en iyi ben anlarım canım, benim kızımda 3 aylıkken ev sahibi evde kendi oturacağım diye çıkarmıştı bizi. Maddi manevî zarara sokuyorlar inan bu ev sahipleri, hiç anlayışları yok. 3 senedir evliyim kızım 2 yaşında, 3 sene içinde 2 kez taşındım bu 3. Evim 2 aydır oturuyorum. Bunaldim artık cidden ya. 

Bir de peşini bırakma evi gerçekten satacak mı, yoksa başkasına daha pahaliya mı kiralicak. Çünkü 3 sene içinde senden başkasına kiralayamaz, öyle bi durumda dava açarsan bi senelik kira bedelini sana ödemekle hükümlü canım peşini bırakma. Doğru söylüyorsa yapacak bir şey yok, Allah yardımcın olsun 
(1,271 puan) tarafından
Sağ ol cnm bnm bilmiyordum teşekkür ederim
0 oy
(9,200 puan) tarafından
Yaa ilk evimden taşınnca bende cok uzulmustum aglamıstm gunlerce.. yeni evime bi turlu alışp ısınamamştm. 4 sene oturdum ilk evimde orya gelin gitmiştm ama biz kendimiz çıkmak istedik evim sobalıydı kaloriferli eve gectk.. seni çok iyi anlıyoeum :/
0 oy
(1,158 puan) tarafından
Aynisini bizde yasadik canim ev sahibi basta kiraya 200 lira zam yapti daha yeni bebegimizin oldugunu bildigi halde sonra biz tamam dedik 1 gun sonra tekrar aradi ben evi saticam dedi cunku 1500 lira vericektik ama o zaman oturdugumuz ev 2000den asagiya kiralanicak bir ev degildi dogal olarakta saticam diyip cikartti bizi satti mi artik bilemiyorum o kadar da cok seviyordum ki evi kiralarin pahali olmasindan dolayi tamamen bilmedigim bi muhitte gittim ama neyse huzur olsun her yere alisiliyor 
0 oy
(1,539 puan) tarafından
E siz içindeyken satabilir alan kişi kabul ederse siz oturmaya devam edersiniz etmezsede 1 ay süresi var çıkmanız için sattıktan sonra öyle yapsın 
(1,271 puan) tarafından
Biz evin içindeyken satmak istememiş cikaracak ille :(
(1,539 puan) tarafından
Him anladım canım hayırlısı olsun hakkınızda
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Yeni alan kendi mi oturacak, kiraya verme ihtimali yok mu.. Siz sadece ev sahibini değiştirmiş olsanız, oturmaya devam etseniz :(
(1,271 puan) tarafından
İşte daha satiliga çıkarmadan bizi çıkarmak istedi yeni alan kim olacak bilmiyoruz ki cnm :((( çok üzüldüm Allah yardımcımız olsun
(1,552 puan) tarafından
Niye öyle bişey yapıyor ki.. Belki alan kişi yatırım olsun diye alıyor, yani oturmayıp kiraya verecek.. Kiracı olarak sizi de kabul edecek belki
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Bizimki de oğlunu evlendiriyo diye çıkardı bizi şimdi daha güzel Bi eve geçtik bu ev sahibi de dedi bekar oğlum var onun evi şuan evlenmeyi düşünmüyor ne zaman karar verir bilmem insan zamanla alışıyor kendi evimi değil sonuçta göçebe gibi yaşıyoruz 
0 oy
(62 puan) tarafından
Canım 2.5 yılda 3.cü evdeyim eşim burdanda çıkmak istiyo ilk ev oğlum gelcek çık dedi sonra bi akraba evine gittim kadın her haltıma karışmaya çalıştı tartıştım hakkımı yedirmem valla ordanda ondan çıktım 3. Evdeym daha bi kaç gün önce gribim 28 haftalık hamileyim grip oldum anneme gittim o arada evin mutfakta gelir borusu patlamış evi su basmış burdanda eşim tiksindi ev sahibi sahip çıkmıyo beni düzgün biri bulmuyo ya bununda ev hiç umrundq değil su bastı dedik ben napim dedi :D kaynanadan çekceğimi ev sahiplerinden çekiyorum ben :D 
(1,271 puan) tarafından
Canım senin de çok kötü olmuş gerçekten çok zor ev değiştirmek Allah kimsenin başına vermesin:(
(62 puan) tarafından
Sorma bacım artık bizden çok kayınlarım falan illallah etti artık taşınmayın diye yalvarıyolar ya kaplımbağa gibi olduk bakalm burda ne kadar kalcaz :)
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Üzülme canım nasip ben de bu durumdan çok korkuyordum Allah size kendi evinizi nasip etsin inşallah 
0 oy
(233 puan) tarafından
Size yine saticaz cikin demiş biz de satiliga cikarikdiktan sonra öğrendik bizde tasinicaz mecbur 1 haftaya ev satılmış başkasına Allahım kirada olanlara yardım etsin tez zamanda ev sahibi olmayı nasip etsib

İlgili sorular

0 oy
54 cevap 1,027 göst.
21 Eylül 2021 Aile kategorisinde Sevilsellvi (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 455 göst.
28 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Ozgen (916 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 263 göst.
23 Haziran 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 246 göst.