0 oy
1,032 göst.
Aile kategorisinde (19 puan) tarafından

Kızlar selam eşim kirayi 2 ay geciktirdi ev 600 tl kirası ama yani iyi biyer değil 600 deymez yani ama bebeğimiz var şimdilik böyle yaşamak zorundayız neyse pazar sabahı eşim domates ekmek falan aldı geldi saat 9 du balkonda oturduk eşim telefondan şarkılar açtı kahvalti ederken zil çaldı esime dedim zil çaldı yok yok dedi sonra yine çaldı yok ya dedi sonra ard arda olunca duydu bana sen ac dedi açtım ev sahibi kadın müsait misiniz dedi elimdeki ekmeği gösterdim ekmek yiyorduk dedim eşini çagirirmisin dedi cagirdim paramı ver birdaha beni buraya çıkartma dedi eşimde borclarimiz var ayın 5ne veririm dedi asla beklemem ayın 5 ne vereceksin dedi vermiyorsan çıkın evimden dedi neyse eşim biyerden buldu borclanip ama henüz vermedik esim diyor gidelim bu evden başka eve gidelim diyor ben utanıyorum geçemiyorum merdivenlerden vermedi diye sizce napsak biz

54 Cevaplar

+13 oy
(2,226 puan) tarafından
ev sahibi haklı
-Reklam-
+7 oy
(1,862 puan) tarafından
E canım 2 aydır kira vermemişsiniz haklı tabi, evden çıkacaksan da ödemek zorundasınız yani ödeyip çıkarsınız artık
tarafından
ne kadar basıt kul hakkı yemek yahu kadın kafanıza sılah mı dayadı gelın oturun diyede kendınızde kırayı odememe hakkı buluyorsunuz nasıl bır kafayla yasıyorsunuz orası ıyı yada kotu bır ev ve sahıbı var ve sız oturup parasını odemıyorsunuz kadın ısteyınce suclu cıkarmaya bıle calısıyorsunuz pes dıyorum bırde kacıp bırıken borcu da vermemeyı dusunuyorsunuz Allah ıslah etsın
(198 puan) tarafından
Bu da bir ticarettir ve tabi ki her şey paradır bu durumda sana hayrına vermediler o evi para karşılığı verdiler bu durumda tabi ki para oluyor her şey bir de herkes doğru yolu gösteriyor aklın yolu bir sonuçta ama kendinizi haklı görür gibi yok ev eski VS diyorsun kadın kirayı istemeye gelene kadar 600 e oturduğunuzu bilmiyor muydunuz acaba silah zoruyla giriniz sanki eve durumum yok VS desen neyse parayı bul ama yine de inatla verme Rabbim gerçekten kul hakkını bilen ve ona göre davranan insanlarla karşılaştırsın hepimizi
(1,862 puan) tarafından
Arkadaş evi kötüleyip duruyor kirayı haketmiyor diye çok komik gerçekten
tarafından
O para bir şekilde çıkar sizden yok toplu verecez yok ev kötü yok herşey para mı kadın hayır yapmak istese yapar paraya ihtiyacı varsa evet herşey para bu devirde iki liran olmayınca ekmek alamıyorsun değil mi? Ben iki ay kira vermesem öder kusura bakmayın geçiktirdim derdim insana yakışan budur çıkacaksam borç takıp çıkmam çünkü o para haram kadın kirayı istedi diye iyiki dövmediniz
tarafından
Vildanselım cıdden bırde buraya soruyor kul hakkından bır haber oldukları gıbı utanma duygusundanda yoksunlar
+5 oy
(42 puan) tarafından
Ev sahibi hakli tabikiii milletin evinde oturun parasini isteyince suçlu mu olur muş cok sacma bir mantik vallahi.. insanim en temel ihtiyaci barınma ve beslenme bu 2 si  diger herseyden degerlidir.  
(19 puan) tarafından
Kınamayın ya
(42 puan) tarafından
Kinamiyorum canim bu bir sorumluluktur bizde kiraciydik vaktiyle eşim borç alir eder yinede gunu kacirmazdi evimizde esya yoktu doğru düzgün . Bombostu.  Bende isterdim o donem dogacak bebegime sifir besik almak ama biri verdi şükür . Onemli olan isinma barınma ve beslenme ihtiyacimizi gidermekti gerisi  ihtiyac zannedilen hevesler
+3 oy
(1,734 puan) tarafından
Kirayı ödemeden gitmek nedir ya bu dünyanın öbür dünyası da var unutmayın madem borçlar çok ona göre borç yapsaydınız ev sahibinin ne suçu var bunda valla sizin gibilere ev verirken bin kere düşünmek lazım
+1 oy
(4,204 puan) tarafından
Gitseniz bile o parayı vermeden gidemezsiniz ki sonuçta canım 2 ay birikmiş kira eninde sonunda vereceksiniz onu da sonuçta karşı taraf da haklı belki onun da ihtiyacı var 
tarafından
İşte karakter meselesi eşimde kirayı günü gelmeden yatırır kapıya kimse gelmesin diye bu hanımın eşi ev kötü herşey paramı diyip ödemiyor ama kapıya da gelsin istemiyor ne insanlar var yahu
(4,204 puan) tarafından
Doğrusu o canım valla Allah doğru yoldan şaşırtmasın durum kötü olabilir hic birimiz zengin dört dörtlük değiliz ki ama karşı tarafı da düşünmek lazım burda post sahibi hem haksız hem karşı tarafı suçluyor istiyor ki herkes desin o nasıl vicdansız ev sahibi öyle ödemeden çıkın gidin aklı basına gelsin falan öyle şeyler bekliyor sanırım cevap olarak
tarafından
kesınlıkle bu cevapları beklıyordu
(4,204 puan) tarafından
Ama malesef alamadı canım insallah bu cevaplardan sonra kendi düşünce şekillerinin yanlıs oldugunun farkına varırlar karı koca
tarafından
ınsallah dıyelım de hıc umudum yok
+1 oy
(2,374 puan) tarafından
Sence kim haklı? Tamam olur illaki sıkışık olursunuz ama sürekli idare etmek zorunda da değil. Siz o evin öyle olduğunu bilerek kira fiyatını bilerek kiralamisisniz yani sonradan böyle demek de haklı çıkarmaz sizi
0 oy
(7,653 puan) tarafından
Ev 600 eder etmez adamin evi borca sadık olmak lazım 2 ay gecikmiş belki adam da ona göre borclanmistir düşünmek lazım 
tarafından
Baharımmm naber
(7,653 puan) tarafından
Iyidir canim sen nasılsın napiyosun
tarafından
İyi kusum gorusemiyoruz
(7,653 puan) tarafından
Cocukla ugrasiyorum valla
0 oy
(120,246 puan) tarafından
baska eve ciksanizda vermek zorundasiniz hani cift tarafli dusun sizin birclariniz var belki onlarda kirayla kredi öduyo 2 ayda azdegil yani
(19 puan) tarafından
Sanmam zenginler ve olgunlar ne selam nmverirler ne güzel söz
(120,246 puan) tarafından
zengin olsun odemeye mecbur esiniz
tarafından
hee sen zengınler dıye hersey para degıl dıyosun hanı odemesek durumunuz yokmus nolcak desınler falan dıyr beklıyosunuz cok beklersın kımse mecbur degıl odeyın kadının kirasını
(2,487 puan) tarafından
Zengin olsada harcaması ona göredir. ona göredir planı. Allah hayırlı insanlarla karşılaştırsın. Ev sahibi, kiracı ikiside önemli..
0 oy
(6,364 puan) tarafından
Kadın haklı canm ev o paraya degmiyossa kirayı ödryip çıkabilirsiniz
(19 puan) tarafından
Ödemem diyor esim
tarafından
Kul haki yemek ne kadar zevk veriyor sizlere Allah ıslah etsin. Bu evi görerek tuttunuz kirayı bilerek kabullendiniz. Şimdi utanmadan vermem mi diyor.  Eşiniz çok karaktersiz.  Sizde çok normal değilsiniz.
(1,501 puan) tarafından
İkisi de öyle hırsızlık yani istekleri
0 oy
tarafından
Kadinin parasini verin oyle gidin diycemde yeni eve tasinmakda masrafli depizitizosu arti 600liraya ev bulamassinizki zaten artik bu devirde 600u odeyemesken baska eve tasinmak mantiksiz olur
tarafından
Yani gidiyosanizda parasini verip oyle gidicenizki kadin hakli kirasini istemekle
(19 puan) tarafından
Valaha ben o evi istemiyorum binada bi allahin kulu selam bilmez
tarafından
Ozaman tasin yavrum insanlarin parasini verip hakkinizda hayirlisi
(19 puan) tarafından
Kendileri olgun ve varliklilar biz devamlı ödedik paraları 2 ay gecikme oldu
tarafından
Yani isterse karun kadar zengin olsun hakkidir istemek vijdan meselesi
0 oy
(5,220 puan) tarafından
2ay bekletmeden önce keşke durumu anlatsaydınız illaki anlayış göaterirdi canm ama şimdi ev sahibi hakkı yani
(19 puan) tarafından
Bencede haklı ama napalim borçlar cook
(5,220 puan) tarafından
tamam gidin parayı verirken anlatın vicdansız değilse illaki anlayış gösterir yoksa böylw baskı yapar yine gecikirse. allah yarsımcınız olsun
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Canım nereye giderseniz gidin kirayı vermek zorundasınız . Ev sahibiniz haklı maalesef. Ev o para etmiyorsa kiranizi ödeyin çıkın kim tutuyo ki sizi.

Geçim zor ama kimsenin kimseye eyvallahi yok malesef
0 oy
tarafından
Ev sahibininde baika yere borcu vs vardır. Ben ev sahibini haklı buldum yer neresi bilmiyorum ama istanbulda 600 tl te kira bulmak çok zor 900.1000 en kötü ev
(19 puan) tarafından
Istanbul değil canım küçük biyer
0 oy
(154 puan) tarafından
Canım ev sahibi haklı belli bir ay verir o ayda düzenli olarak kira ödenmesi gerekir kural böyle bence eşin de madem veremeyecekti niye daha düşük bütçeli ev bulmadı ki
(19 puan) tarafından
Vermiyo değil 5.de toplu verecekti
0 oy
(1,684 puan) tarafından
Ev 600 etmiyorsa taşınmadan önce düşünüp o eve girmemeniz gerekirdi. Ev sahibi haklı. Hem de 2 ay gecikti diye kendin söylüyorsun. Kimse milyoner değil belki ev sahibin de ihtiyacı borcu vardır. Sadece kendini düşünmemek lazım. Çıkıyorsaniz da parasını verip çıkarsınız
(19 puan) tarafından
Yanı herşey para değil bu devirde bebekle nasıl geinelim ayın 5 den zaten toplu verecektik
tarafından
Yavuz hırsız ev sahibini bastırır diye bir laf var resmen vücut bulmuş halisiniz ne demek herşey para değil hem insanların evini zaptediyorsunuz hem.kirahi vermiyorsunuz lafa gelincede herşey para değil . Sana göre herşey para olmayabilir ama o insanlarında ihtiyacı vardır . Tut ki ihtiyacı olmasın yinede kirasını ödemek zorundasin 2 ay geciktirmissin bide üste cikiyorsun . O ev sahibi eşyalarınızı kapının önüne atsa gosterdiginiz bı tavir ve rahatlıktan dolayı haklı konumuna girer kusura bakma yani
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Taşınıp taşınmamak size kalmış ama borcunuzu ödemeden taşınamanız doğru değil madem değmez en başta tutmamanız gerekirdi 
(19 puan) tarafından
Keşke o lanet yeri tutmadaydik
0 oy
tarafından
Benim kiracım hem iki ay kirayı ödemeyecek hemde o borcu bırakıp evden çıkacak valla gerekirse mahkeme bile açarım ben. Ev 600 etmezse en baştan tutmasaydınız keşke 
(19 puan) tarafından
Keşke pismaniz
0 oy
(11,014 puan) tarafından
Baska eve cıksanızda vermek zorundasınız. Bu kul hakkı. Ve bacım ne yazıkkı kadın haklı. Gectim artık cok zor cok. 
(19 puan) tarafından
Hep vardık yeni oldu bu durum
(11,014 puan) tarafından
Oyle. Senin utanmanda gayet dogal insanı bir davranış. Bulmus Ken cıkıp verseydiniz hemen. Ev kiraları cok fırlayık. Bende kendime 3v acayım dedim ama olacak gibi degil yanlız kalkamam altından
0 oy
(49,023 puan) tarafından
evin çok kötü oldugunu tutarken gormussunuzdur vermezseniz kul.hakki
(19 puan) tarafından
Keşke vermeseydik
0 oy
tarafından

Yani ev sahibi haklı ama sizdede yoksa biraz idare etse ölmez bence:ermm: olabilir bazen yetmiyo bazı ev sahipleri çok bencil ve anlayışsız malesef:ermm:

tarafından
He valla ya bazıları gerçekten halden anlamiyo ya
tarafından
demır ın annesı bence acıma hıc bu arkadasa cunku kadının bırıkmıs kırasını odemeden baska eve gecmeyı dusunduklerını soylemıs esı odemeyecem dıyomus rahatlıga bakar mısn
tarafından
Öylede olmaz ki cnm mecbur ödeyecek ayyy bende burda oturdum üzülüyorum dua ediyorum ☹️
tarafından
valla kul hakkından korkan kım
tarafından
Aynen öyle cnm ya ☹️

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 356 göst.
4 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Birdilektut (1,278 puan) tarafından soruldu
+1 oy
36 cevap 653 göst.
29 Mart 2024 Diğer kategorisinde 1111 (151 puan) tarafından soruldu
0 oy