0 oy
345 göst.
Aile kategorisinde (2,351 puan) tarafından
Bugün sıcakta sağlık ocağına gittim zaten dün gece hiç uyumadım çocuğum mizmizlandi biraz neyse bugun sabahtan yemek falan yaptım yoruldum eşim işten geldi az önce dedimki bulaşık makinesini yerleştir çok yoruldum diyoki bana *** ben koca gün yatıyorum bende dedimki hayat müşterek sonuçta diyo bı dolamisin ağzına hayat müşterek koca gün oturuyosun evde ben gibi yoruluyomusun diyo ya Allah aşkına ev işi bitiyomu bide bebeğim daha 3 aylık koca gece sallıyorum onu uykusuz kalıyorum sabah 6 kalkıyorum gün boyu uyumuyorum ev kendi kendine supuruyo galiba yada bulaşıklar kendi kendine giriyo makinaya haksizmiyim 

24 Cevaplar

+1 oy
(3,816 puan) tarafından
sabah 7 de cikip aksam 10 11 gibi geliyor , o yuzden evde nerdeyse hic yardimi olmuyor bana
(2,351 puan) tarafından
Kiz benimki 8.4 calisiyo ama izinli günlerinde de yardımı dokunmuyo
-Reklam-
0 oy
(7,639 puan) tarafından
Benim eşim sagolsun ailemlere geldim öncesinde temizlik yapiyodum mutfak dolaplarini kapıları sildi cocugum 2.5 yasinda ben temizlik yaparken tuvalete hep eşim götürdü bulaşık makinesini isten saymiyorum onu cogunlukla esimle ikimiz yaparız alışkanlık yaptı ben yerlestirirken gelir yardım eder çamaşırları filan toplar Allah bin kere razı olsun 
(2,351 puan) tarafından
Yaa ne şanslısın
(7,639 puan) tarafından
Önceden bir şeye elini sürmezdi sonradan ne olduysa kendi gelip yardim edeym demeye başladı önceden kavga dovus yaptırırdım demek ki işe yaramış
0 oy
(1,993 puan) tarafından
Hem işin zor der hemde etmez bebegi veririm kucagina is yaparken sessizce yanima birakir kaçar 
(2,351 puan) tarafından
Benimki o kadarda almaz
0 oy
tarafından

Benim eşim sagolsun çok yardım eder aksam Ben cocukla ilgilenirken o masayı toplar bulaşıkları makineye atar haftasonu 2 gün izni var birinde gezeriz birinde evi temizleriz beraber ben süpürürum o siler ben cam silerim o toz alir falan sagolsun ben çalışıyorum sen evdesin yap demiyor Haa bide akşamları yemek yetismezse sorun yok ben gelince hallederiz sen yeter ki cocukla ilgilen ağlamasın o diyor :angel:

(2,351 puan) tarafından
Benimkinde o anlayış yok
tarafından
Hadi yaa ağır bi işte mi calisiyor hani gerçekten yoruluyor mu ??
(2,351 puan) tarafından
Fabrikada calisiyo canim agir işte çalışsa ve çok yorulsa gelir hemen yatar yorgunluktan ama benimki saat 3 lere kadar oturuyo
tarafından
Anladim canim benim eşimde mobilya fabrikasında çalışıyor 8 6 çalışıyor ve hep yardım eder bna sagolsun
0 oy
(734 puan) tarafından
Ediyor etmediği zaman dürtüyorum.Bende çalışan biriyim koca gün oturmuyorum diyorum.Sofrayi kurarsan kaldırır yada o kurar ben bebeğe bakarken ben toplarim o çocuğu tutar
(2,351 puan) tarafından
Ne güzel
0 oy
tarafından
Eşim fazlasıyla yardım  ediyor herşeye ev işine çocuga çoğunlukla eşim çocuga bakıyor 
(2,351 puan) tarafından
Ne güzel valla ya
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Sağolsun çok yardımcı olur esin rabbim senin esinede hidayet versin vicdan merhamet versin ne diyelim 
(2,351 puan) tarafından
Amin amin
0 oy
(1,352 puan) tarafından
Bebeğim 50 günlük aynı şeyi eşim de dedi. Akşama kadar yatıyorsun. Kendisi güneşin altında çalıştığı için ve işi ağır olduğu için ona göre kimse çalışmıyor. Sen misin bunu diyen. Bugün geceden başladım. Her uyandığımd mesaj attım bak sen uyuyorsun ama ben uyanığım diye. Her yaptığım şeyi fotoğraf attım. Mesela temizlik yaparken bak yatıyorum. Kızım uyanınca bak yatıyorum gibisinden en sonunda 4 5 gibi çiçek yollamış. Vallahi en çok sen yoruluyorsun kabul ediyorum diye :D böyle dize getireceksin
(2,351 puan) tarafından
Bende onu denedim canım ama maalesef eşimin dediği benim kadar yorulmuyosun diyo insan anlamadiktan sonra ne yaparsan yap
(1,352 puan) tarafından
Ben genelde dalga geçiyorum. Mesela akşam geldiğinde sen şimdi çok yorulmuşsundur ben yattım diyip masaj yapcam :D
0 oy
(119,001 puan) tarafından
Suan izinde calistigi zaman gelince bakar ama izinliykende bakiyo allah var inkar edemem
(2,351 puan) tarafından
Benimki izinliykende bakmaz çıkar dışarı gezmeye arkadaşlarıyla benide çıkar dediğimde balkona cik diyo bana
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Benim eşim yapar ya çok şükür hafta sonu beraber temizlik yapardık şimdi o kızıma bakr ben yaparım yada yorulunca o yapar çok şükür o konuda iyidir kendi 
(2,351 puan) tarafından
Ne şanslısın ya ne guzel
(4,061 puan) tarafından
Aynen canım 20 yaşıma kadar çok çektim ama eşim Birtane annem kanser oldu bena izin verilmedi eşim yemeğini yaptı yedirdi evini topladı ozman nişanlı idik bide eşimden Allah razı olsun hakkını ödeyemem ne yapsam
0 oy
(7,819 puan) tarafından
Benimkide etmez malesef işten erken gelir uyur geçen iş kıyafetlerini makineye atmıştım eve erken gelmiş beni aradı işte nerdesin diye annemdeyim dedim makinedeki kıyafetlerini asar misin dedim bı geldim baktım eve yatakta uyuyor hiç bı şekilde yardımı yok ve Cook dağınık doğumuma 10 gün var Allah bana sabır versin ..
(2,351 puan) tarafından
Aha aynı biz yaa ne bu erkeklerin bu halleri
0 oy
tarafından

Valla tüm işi eşim yapıyo eşim eve geldikten sonra. Artı bide gece nöbetleşe bebeğe bakıyoruz. Mecbur yapacak babalık görevi o sonuçta. Akşam beşte eve gelir duşunu alır. Ya oğluma bakar ben yemek yaparım yada yemek yapar yeriz sofrayı toplar ya oğlana bakar bulaşığı makiyeye dizerim yada o dizer. Genelde oğlum çok ağladığı için susturamiyo iş yaparım daha iyi diyo:D hafta sonuda ya oğlana bakar yada evi komple sil süpür yapar. Günlük yemek çay sonrası bebeğe bakar ben uyuya bilirsem 12 ye kadar ilgilenir. Sonra uyandırır aşkım uykum geldi demiri al der. Ben bakarım sabah beşe kadar uyandırırım aşkım al dayanamiyorum derim o kalkar bakar yediye kadar sonra beni uyandırır işe gider. Ben bakarım akşam beşe kadar. Yani böyle böyle 4 aylık olduk bakalım 

(2,351 puan) tarafından
Bizde olduk 3 aylık ama sorsan ben büyüttüm eşim hiç biseyde yardım etmedi güya baba
tarafından
Allah yardımcın olsun canım vallahi çok zor
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Herşeyi berber alırız nereye gidersem götürup getirir ne istersem getirir çocuga bakar perde aşar haki yikamissam aşar koltugu çeker vs boyke yardımlar sağolsun tabiki çok yardımcı da 

Bulaşık makinesiyle ne işi var bulasigim kalsın isim varsa acelesi ne sanki
(2,351 puan) tarafından
Canım akşam zaten makinayı bıraktım bugün yaparım diye ee bugünde yoruldum bulaşıklar yığıldı tezgahta
(1,897 puan) tarafından
E canm kimsenin kocası mutfakta bulaşık yıkamaz
Ben yapmayacak durumdaysam mesela yemek yap bize derim veya dışardan şöyle derim
Sende işlerini gün içinde bolustur kuzum kendini bukadar yormadan
(2,351 puan) tarafından
Canım. Benim eşim o kadar daginikki zaten 1 günüm onun arkasını toparlamak la geçiyor çoraplarını koyar oraya buraya duş aldığı havluyu birakir odada asmaz su içer o bardağı tezgahta
(336 puan) tarafından
Guzel kixim:)) artı vermk istıyorum sana ama veremıyorım..
(1,897 puan) tarafından
Onu toplamakta ne var sende kuzum ya hangi erkek aldığını yerine koyar
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Neredeyse  eşim yapar  temizliği  sagolsun 
(2,351 puan) tarafından
Ne sanslisiniz yaa
(5,949 puan) tarafından
Walla  öyle  herseye  yardım  eder  kızımıza  bakar  gözüm  arkada  kalamdan  kızımı  eşime  emanet  ederim
0 oy
tarafından
Valla eşim evde kimse olmasa  yardım eder.  Şimdi de çocuklar la uğraşıyor elbise olsun yemek olsun..elbiselerini ütü yapar  
0 oy
tarafından
Hemen hemen hepsinde aynı laf ben dışarıda çalışıyorum yoruluyorum sen evdesin 
(2,351 puan) tarafından
Tabi biz zaten koca gün yatıyoruz evde ev işi kendiliğinden oluyo
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Çok haklısın valla hem destek olmuyor hemde tüm gün evdesin napıyon gibi şeyker söyleyerek köstek oluyor. Çok şülür eşim öyle değildir bebeğede bakar evide temizler karakter  olarak üşengeç tembel değil o konuda çok rahatım 
0 oy
(568 puan) tarafından
Gebeliğimin riskli olduğunu söyledi doktor. Evde sadece tuvalete gidiyorum. Eşim kahvaltımı hazırlar evi siler süpürür. Şimdi mutfakta taze fasulye yapıyor. Dünde annem gelip cam perde halı dolap ne varsa sildiler babamla çok şükür. Şu an güzel günlerim ama doğurunca nasıl devam eder bilemem. 
(2,351 puan) tarafından
Benimde gebeliğim riskliydi eşim yine yardımcı olmadi
0 oy
(6,807 puan) tarafından
Herşeye yardım eder allah razı olsun geçen gün mesela kışlık patlıcan yaptık ben soydum doğradım o ipe dizdi cam siler ev süpürür siler yapar yani
0 oy
tarafından
Hep ederdi ama artık yok :D

İlgili sorular

0 oy
44 cevap 495 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Hayal53 (380 puan) tarafından soruldu
0 oy
26 cevap 737 göst.
9 Aralık 2019 Aile kategorisinde Sadece sen ❤ (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
57 cevap 619 göst.